Megvan a harmadik
| Kategória: Egyéb

Négygólos győzelmet aratott hazai pályán a Fejér-B.Á.L. Veszprém ellen a HE-DO B. Braun Gyöngyös csapata, amely harmadik sikerét is hazai pályán gyűjtötte be a bajnokságban.

Kötelező győzelemként tekintett a Fejér-B.Á.L. Veszprém elleni találkozóra a gyöngyösi farkasfalka, amelynek az Egerben elszenvedett vereség után hazai pályán nyílt lehetősége javítani. Gyors kézilabdát játszó, fiatal csapat volt az ellenfelünk, amely bármilyen helyzetből képes meglepő megoldásokra, és erre a bakonyiak nem is cáfolták rá: bár a mieink kezdték a meccset, a vendégek már három perc elteltével magukhoz ragadták a vezetést (2-3), ötpercnyi játék után pedig kettővel vezettek (3-5). Remek kapusteljesítményüknek köszönhetően meg is őrizték az előnyüket, ám a mieink nem hagyták meglépni a vendégalakulatot, és az első negyedóra végén is csak egygólos volt a különbség a csapatok között (10-11). Három perccel később Varsandán negyedik góljával és második értékesített büntetőjével tudtunk egyenlíteni (12-12), a vendégek pedig időt kértek. A taktikai szünet után veszprémi találattal folytatódott a játék, de továbbra is tapadtunk ellenfelünkre, aminek a 23. percben meglett az eredménye: Varsandán góljával húsz perc után ismét vezettünk a mérkőzésen (15-14). Egy kapufát követően újra hozzánk került a labda, Bíró Balázs pedig időt kért, ami be is jött: Jaros góljával kettőre tudtuk növelni az előnyünket, négy perccel a félidő vége előtt pedig már néggyel vezettünk (18-14). Három vendégtalálat és egy elhibázott hazai hétméteres következett, így a veszprémiek egy gólra zárkóztak, de a sípszóig még belefért egy hazai találat, így kétgólos vezetéssel vonulhattunk a szünetre (19-17).

Veszprémi góllal indult a második félidő, és bár még másfél perccel a játékrész kezdete után is csak egy gól volt az előnyünk (20-19), ezt négy hazai találat követte, amiből hármat emberhátrányban szereztünk (24-19). Éles József időkérése után ismét zárulni kezdett az olló, mert bár Varsandán nyolcadik góljával még tudtuk növelni az előnyt (25-29), a 44. percben egy újabb kihagyott büntető után már újra csak kettővel vezettünk (26-24). Tizenöt perccel a mérkőzés vége előtt Potisk tett közé még egyet, majd Edwards büntetőjével lett 28-24. Tíz perccel a vége előtt sikerült visszaállítanunk az addigi legnagyobb, hatgólos vezetést (31-25), és bár a győzelmünk a hajrában nem forgott veszélyben, a vendégek mindent megtettek azért, hogy ez ne így legyen: az utolsó percre mínusz háromra zárkóztak, de ennél közelebb nem kerültek a mienkkhez, akik végül négygólos győzelmet arattak: 34-30, és egy hét múlva Dabason lépnek pályára.

K&H férfi kézilabda liga, 7. forduló
HE-DO B. Braun Gyöngyös – Fejér-B.Á.L. Veszprém 34-30 (19-17)
Gyöngyös, 900 néző
V.: Kiu Gábor, Kiu Tamás

Gyöngyös: Tomic, Podoba (kapusok), Ubornyák, Potisk 3, Jaros 5, Varsandán 8 (2), Bura 3, Hegedüs 4, Lakosy 1, Bodor, Schmid 2, Edwards 3 (3), Schäffer 2, Gráf 1, Jóga 2, Pietruszko. Edző: Bíró Balázs.

Veszprém: Balogh, Mojsilov 1 (kapusok), Nourelden 4, Éles, Grünfelder, Szmetán 1, Preszter 1, Farkas 3 (2), Hornyák 1, Kristóf 1, Fazekas 1, Szuharev 2, Bugyáki 1, Vetési 1, Djukic 5, Draskovics 8. Edző: Éles József.

Kiállítások: 16, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 7/5, ill. 2/2.