Megőriztük veretlenségünket

A B. Braun Gyöngyös két veretlen utánpótláscsapata egymást követő két mérkőzésen lépett pályára a Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban pénteken. A serdülők és a juniorok számára is ugyanaz volt a cél: megőrizni százszázalékos mérlegüket, és egy újabb lépést tenni a bajnoki cím felé.

Először a serdülők léptek pályára, akik sorozatban tizenegyedik győzelmükre készültek a KSI II. számú csapata ellen. Az erőviszonyokat jól tükrözi, hogy a mieink egyetlen százszázalékos csapatként az első helyről várták a találkozót, míg a KSI a kilencedik helyet foglalta el a tabellán a meccs előtt. A két együttes egyébként a bajnokság elején már találkozott egymással, akkor idegenben a mieink 28-22-es győzelmet arattak. Most már a félidőben eldöntötték a meccset Nigrinyi Tibor tanítványai, akik húsz gól fölött dobtak az első huszonöt percben, miközben ellenfelüknek mindösszesen négy találatot engedélyeztek. A második félidőben sem változott sokat a játék képe, a 18. percben a mieink már 33-11-re vezettek, így izgulni valónk nem sok akadt a végső sípszóig, amelynek pillanatára harmincgólos különbség alakult ki a csapatok között, így a mieink újabb magabiztos, 42-12-es győzelemmel gyarapíthatták pontjaik számát. Nigrinyi Tibor, a csapat edzője is elégedett volt a mérkőzés után.

– Mind fizikálisan, mind játéktudásban fölötte voltunk ennek a csapatnak, ami az első perctől kidomborodott köszönhetően a jó védekezésünknek, a jó kapusteljesítményünknek és a fegyelmezett támadójátékunknak. Elégedett voltam a srácokkal és az eredménnyel is, sikerült egy újabb nagyarányú győzelmet aratnunk – értékelt a csapat edzője.

1121 serd ksi 2

A serüdlők meccsén nem volt sok izgulni valónk.

Serdülőinknek még kilenc mérkőzésük van hátra a bajnokság alapszakaszából, és ha így folytatják, minden bizonnyal magabiztosan nyerik majd csoportjukat.

Serdülő csapatunk után a juniorok léptek pályára a csarnokban, akik szintén veretlenül várták pénteki mérkőzésüket. A találkozó negyedórás késéssel kezdődött, a vendégek ugyanis forgalmi dugóba kerültek az autópályán, így késve érkeztek Gyöngyösre. A mieink kilencedik győzelmükre készültek, de ellenfelünk az a Csömör volt, amely a B. Braun Gyöngyös csapata mellett az egyedüli százszázalékos mérleggel rendelkező alakulat volt az NB II. Északi csoportjában. Jól indult a találkozó, a mieink a harmadik perc végén már 3-1-re vezettek, de nagyobb különbséget a mérkőzés első periódusában nem sikerült kialakítaniuk. Erre egészen a kilencedik percig kellett várni, amikor már öt góllal vezettünk (8-4). A vendégek időkéréssel rendezték soraikat, és három perc alatt feljöttek mínusz kettőre, majd 9-8-ra zárkóztak. A félidő derekán 11-10-et mutatott az eredményjelző, amikor Doros Ákos élt időkérési lehetőségével. Volt eredménye az egyperces taktikai szünetnek, ugyanis a félidő hátralévő részében a mieink domináltak, és a játékrész végére ötgólos előnyt dolgoztunk ki, 21-14-es állásnál fordultak a csapatok.

1121 jun 1

Koller Tamás vezéregyéniség a junioroknál.

A második játékrészben is a mieinknek ment jobban, akik a 40. percre a sok megszerezett labdának és az azokból elért gyors találatoknak köszönhetően tízgólos előnyt dolgoztak ki, a lelkes hazai publikum pedig rászámolhatott a csömöriekre. A vendégek időt kértek, de ezt követően is mi szereztünk gólt, és bár a folytatásban a Csömör egy-két találattal közelebb tudott férfkőzni, a győzelmünk egyetlen pillanatig sem volt kérdéses. Az utolsó percben már zúgott a szép volt, fiúk, és a tízgólos különbség is visszaállt az utolsó pillanatokban. 39-29-es győzelmünk pedig azt is jelenti, hogy immár csak egy csapat büszkélkedhet hibátlan mérleggel az NB II. Északi csoportjában, ez pedig a B. Braun Gyöngyös U23-as csapata. Doros Ákos így értékelt a mérkőzés után:

– Nagyon örülök a két pontnak, végre nem csak gólaránnyal, hanem ponttal vezetjük a tabellát, erre vártunk régóta. A támadással maximálisan elégedett vagyok, 39 gólt lőni bármilyen csapatnak jó teljesítmény. A 29 kapott gól azonban sok, ezen igyekszünk javítani a folytatásban – fogalmazott a csapat edzője.