Kicsikart győzelem egy Varsandán-góllal
| Kategória: Híreink

Győzelemmel mutatkozott be a magyar érfi kézilabda válogatott kispadján Talant Dujshebaev. Az új szövetségi kapitány által vezetett nemzeti csapat a Portugália elleni, egygólos sikerrel kezdte a 2016-os lengyelországi Európa-bajnokság selejtezősorozatát. Varsandán Milán mindkét félidőben lehetőséget kapott, és egy góllal segítette csapatát.

A vártánál küzdelmesebbre sikerült a Portugália elleni Európa-bajnoki selejtező, amelyen a magyar válogatott úgy nyert egy góllal, hogy a félidőben még néggyel vezetett, a hajrában mégis nehezen tudta kicsikarni a győzelmet. Varsandán Milán, a B. Braun Gyöngyös balszélsője mindkét játékrészben lehetőséget kapott, az első félidőben 15 percet töltött a pályán, és egy gólt szerzett, a második félidőben pedig bő tíz percig volt játékban. A magyar válogatott vasárnap Kijevben Ukrajna ellen lép pályára.

provident 6

Varsandán Milán a gyöngyösi Provident-kupa óta stabil kerettag. Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda Eb-selejtező, 1. forduló
MAGYARORSZÁG–PORTUGÁLIA 31-30 (19-15)
Miskolc, játékvezetők: Badura, Ondogrecula (szlovákok)
MAGYARORSZÁG: Mikler, Székely (kapusok), Ancsin 3, Balogh Zs. 4 (3), Bánhidi 2, Bodó 2, Császár 5 (2), Gulyás 5, Ilyés 3, Iváncsik G. 1 (1), Nagy K. 5, Pásztor Á., Schuch, Szöllősi B., Varsandán M. 1, Zubai.
Szövetségi kapitány: Talant Dujshebaev.
PORTUGÁLIA: Figueira, Quintana (kapusok), Antunes, Bjelnovic, Costa, Davyes, Duarte 6, Magalhaes 1, Moreira, Pedrosa, Portela 2, Rocha 9, J. Silva, R. Silva 1, Solha 7 (3), Spínola 4.

2015. június 13. vagy 14.: Magyarország‒Ukrajna

Közben az öt B. Braun-játékossal felálló B-válogatott második mérkőzését is megnyerte a lengyelországi felkészülési tornán. Juhász István együttese a házigazdák elleni sikert követően egy góllal múlta felül a norvég B-válogatottat. A mieink csütörtökön Luxemburg ellen zárják a tornát.

Férfi felkészülési torna, Lengyelország, Pleszew, 2. forduló:
NORVÉGIA B-MAGYARORSZÁG B 25-26 (13-14)
Lengyelország B-Luxemburg 36-30 (20-16)

Korábbi eredmények:
Lengyelország B-Magyarország B 29-31 (16-15)
Luxemburg-Norvégia B 26-32 (12-13)

A torna állása: 1. Magyarország B 4 p (57-54), 2. Norvégia 2 p (57-52), 3. Lengyelország B 2 p (65-61), 4. Luxemburg 0 p (56-68)