Magyar Kupa: sima továbbjutás Miskolcon

Magabiztos győzelemmel jutott a Magyar Kupa legjobb tizenhat csapata közé a HE-DO B. Braun Gyöngyös, miután a sorozat harmadik fordulójában 12 gólos különbséggel legyőzte az NB II.-es DVTK együttesét.

A győzelem és a továbbjutás céljával lépett pályára Miskolcon a HE-DO B. Braun Gyöngyös a DVTK ellen a Magyar Kupa harmadik fordulójában. Csapatunkból több alapember is hiányzott, tizenhárom játékossal álltunk ki NB II.-es ellenfelünkkel szemben, amely az első és második fordulóban is NB I/B-s együttest búcsúztatott a sorozattól. A miskolciak most is bizonyították, hogy nem érdemtelenül vezetik a bajnoki tabellát, a mérkőzés első perceiben jól tartották magukat farkasainkkal szemben, a 3. percben 2-1-re vezettek, innen azonban elkezdett nyílni az olló a mi javunkra, és tizenegy perc elteltével már négy gól volt az előnyünk (4-8), amikor a hazaiak időt kértek. A taktikai szünet után a diósgyőriek 5-6 gólon tudták tartani magukat, és bár a 24. percben sikerült hét góllal meglépnünk (11-18), a szünetre visszaállt az ötgólos különbség (16-21).

Térfélcsere után a második játékrész első perceiben négy gólra zárkózott a házigazda (18-22), és ezt a különbséget közel tíz percig tartani is tudta, a mieink azonban szépen lassan elkezdték növelni az előnyüket, és a 44. percben már 31-23-ra vezettek, amikor a DVTK időt kért. Farkasaink nem engedték közelebb férkőzni ellenfelüket, és 8-9 gólon tartották a különbséget egészen az 51. percig, amikor sikerült a tizediket közé tenniük (26-36). Két perccel később már 12 találattal vezettünk, amikor a hazaiak ismét időt kértek, de a játék képén nem tudtak változtatni. Öt perccel a vége előtt már a negyvenedik találatunkat szereztük, igaz, ekkorra ellenfelünk is eljutott harmincig. Farkasaink a végén sem engedtek ki, és még két másodpreccel a végső dudaszó előtt is eredményesek tudtak lenni, így végül a mérkőzésen kialakult legnagyobb, 12 gólos különbséggel jutottak tovább a legjobb tizenhat közé.

A HE-DO B. Braun Gyöngyös szombaton ismét bajnoki mérkőzésen lép pályára, farkasaink a Budakalászhoz utaznak.

Férfi Kézilabda Magyar Kupa 3. forduló
DVTK Miskolc – HE-DO B. Braun Gyöngyös 32-44 (16-21)
Miskolc, 500 néző
V.: Garai Balázs Róbert, Varasdi Levente Zoltán

Miskolc: Zagyvai, Torma, Bajnok (kapusok), Csák, Czeglédy 5, Ménfői, Gulácsi 2, Csörgő, Tokaji, Szepesi 4, Kiss R. 2, Apatóczky 2, Gál 2, Gubó 3, Kiss D. 6, Kohlrusz 6 (2). Edző: Molnár András Zsolt.

Gyöngyös: Tomic, Gyánti (kapusok), Nkousa 3, Ubornyák 5 (1), Jaros 9, Bura, Bodor 4, Edwards 1, Schäffer 5 (2), Gyallai 2, Gráf 5, Jóga 4, Pietruszko 3, Kovács 3. Edző: Bíró Balázs.

Kiállítások: 2, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3.

Bíró Balázs: – Betegségek és sérülések miatt csak tizenhárom bevethető játékossal érkeztünk a találkozóra, de sikerült már az elején magunkhoz ragadni a kezdeményezést még annak ellenére is, hogy a hazaiak minden tőlük telhetőt megtettek, és sokszor alkalmaztak váratlan megoldásokat. Mi próbáltunk magas tempót diktálni, a lőtt gólok számán látszik, hogy a támadójátékkal nem volt problémánk, a visszarendeződés és a védekezés hatékonyságában azonban akadtak hiányosságaink. Hármas céllal vártuk a találkozót: az első a továbbjutás volt, a második, hogy ezt sérülés nélkül érjük el, a harmadik pedig, hogy néhány játékosunknál pótoljuk a bajnokságban elmaradt játékperceket, és olyan önbizalomnövelésre adjunk lehetőséget, ami segít nekik a hátralévő bajnoki fordulókban minél jobb teljesítményt nyújtani. Azt gondolom, mindhárom célunkat elértük, így elégedettek lehetünk a mérkőzéssel.