Magabiztos győzelem az Eger ellen

Ötgólos győzelemmel vágott vissza az ősszel Egerben elszenvedett vereségért a HE-DO B. Braun Gyöngyös csapata. Farkasaink ezúttal hazai pályán fogadták a megyei riválist, amely csak az első félidő második felében tudta megszorongatni a farkasokat.

Telt ház és fantasztikus hangulat fogadta a csapatokat a tavaszi megyei rangadón, amit az is fokozott, hogy szinte mindenki plüssjátékkal érkezett szurkolni, és a figurák a kezdő sípszó előtt százával repültek a pályára. Az így összegyűjtött játékokat, ahogy minden évben, idén is a gyöngyösi óvodák számára ajánlotta fel klubunk.

A hangulat átragadt a farkasokra is, akik remek első öt perccel indították a rangadót: 4-1-es sorozatot sikerült produkálnunk, amit egy büntetővel is megfejeltünk, a vendégek pedig már a meccs elején időkérésre kényszerültek. Az Eger a 8. percben tudta megszerezni második találatát (5-2), tíz perc elteltével pedig már öt gól volt a különbség a csapatok között (8-3). A következő percekben kiegyenlítettebbé vált a játék, az első negyedóra végén 11-7-es állást mutatott az eredményjelző, majd még eggyel közelebb zárkózott a vendégcsapat. Megtorpantunk támadásban – a 19. percben 12-9 volt az állás –, amin Bíró Balázs időkéréssel igyekezett változtatni, ám az előnyünk tovább olvadt, a 21. percben már csak kettővel vezettünk (13-11), ráadásul Schmid kiállításával emberhátrányba is kerültünk. Az egriek egy üres kapus találattal feljöttek mínusz egyre, majd egyenlíteniük is sikerült (13-13). Lakosy törte meg több mint hét percen át tartó gólcsendünket, majd tett közé még egyet a félidő végét jelző sípszóig, így a farkasok kétgólos előnnyel vonulhattak szünetre (15-13).

A szünetben folytatódott a Gyöngyösi Kézilabda Klub sportolói példaképeket bemutató sorozata, amelynek keretében ezúttal Zsirka Szabolcs veterán magyar bajnok és világkupa-győztes birkózót ismerhette meg a gyöngyösi kézilabdás szurkolótábor.

A szünet után úgy sikerült indítanunk a második félidőt, ahogy az elsőt is kezdtük, öt perc alatt visszaállítottuk a négygólos különbséget (19-15), a 38. percben pedig Tomic védése után Varsandán nyolcadik góljával és negyedik hétméteresével közétettük a hatodikat is (21-15). Szurkolóink tovább hajszolták a farkasokat, Potisk góljaival a 40. percre nyolcgólosra nőtt az előnyünk, a vendégek pedig időt kértek. A taktikai szünet után eredményesebbé vált az egriek támadójátéka, de minden vendéggólra volt válaszunk, így sikerült tartanunk a különbséget, és az utolsó negyedóra kezdetén is nyolc gól volt az előnyünk (26-18). Tomic a nyolcadik védését mutatta be, de támadásban megint nehezebben ment a gólszerzés, így az egriek a 49. percre 26-20-ra zárkóztak, Bíró Balázs pedig időt kért. Hat perc telt el hazai találat nélkül, míg Bodor az 52. perc elején betalált, amit Varsandán kilencedik gólja követett (28-21). A hajrát nyugodtan nézhettük, már csak a különbség volt kérdéses, farkasaink magabiztos győzelemmel vágtak vissza az őszi egri vereségért, és végül ötgólos különbséggel szerezték meg hetedik sikerüket a bajnokságban, egy hét múlva pedig a Fejér-B.Á.L. Veszprém ellen lépnek pályára idegenben.

K&H férfi kézilabda liga, 19. forduló
HE-DO B. Braun Gyöngyös – QHB Eger 31-26 (15-13)
Gyöngyös, 1100 néző
V.: Bíró Ádám, Kiss Olivér Bende

Gyöngyös: Tomic, Gyánti (kapusok), Ubornyák 3, Potisk 6, Jaros, Varsandán 9 (4), Hegedüs, Lakosy 3, Bodor 3, Schmid 3 (1), Edwards, Gyallai, Gráf, Jóga 3, Pietruszko 1, Kovács. Edző: Bíró Balázs.

Eger: Marczika 1, Ágoston (kapusok), Kiss, Tóvizi 3, Kavin 2, Lezák 1, Döme, Boros 3, Nastaj 3, Száva, Bajus 1, Tóth 1, Juhász, Oliveira 7 (4), Maracskó 1, Zennadi 3. Edző: Tóth Edmond.

Kiállítások: 6-6 perc,
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4.