Magabiztos győzelem a rangadón
| Kategória: Híreink

Hazai pályán fogadta a Dabas együttesét a HE-DO B. Braun Gyöngyös, amely ellentmondást nem tűrő, magabiztos játékkal aratott hétgólos győzelmet követlen riválisa felett, ezzel fontos két pontot szerzett a bajnokságban, és előrelépett a hetedik helyre a tabellán.

Remekül kezdték a mérkőzést farkasaink: Varsandán az első támadásunkból bevette a dabasi kaput, majd két labdaszerzésnek köszönhetően Bodor és Potisk góljával 3-0-ára léptünk meg. A 4. percben esett az első vendégtalálat, amire Hegedüs válaszolt (4-1). Röviddel később beállónkat kiállították, Tomic azonban büntetőt majd ziccert is hárított, így tartani tudtuk az előnyünket. Majd’ öt percig nem esett gól, a 10. percben a Dabas törte meg a gólcsendet (4-2), de a következő támadásból Hegedüs góljával visszaállítottuk a háromgólos különbséget (5-2). Varsandán üres kapus góljával lett 6-2 ide, majd Tomori Győző magához hívta csapatát. Az időkérést követően Bodor, Varsandán és Ubornyák góljaival növeltük hatgólosra a vezetésünket az első negyedóra végére (10-4), majd Ubornyák akasztott egy bombát talpról a balfelsőbe. Bíró Balázs időkérése szakította meg a játékot, amit Varsandán gólja követett, tíz perccel a félidő vége előtt már hét gól volt az előnyünk (12-5). Tomic a második hetest védte, Jóga pedig nyolc perccel a játékrész vége előtt megszerezte a 13. találatunkat (13-6). Fél perccel a dudaszó előtt Gráf szerezte a következő gólunkat, ami egyben a játékrész utolsó találatának is bizonyult: 14-8-as vezetésnél vonulhattak pihenőre farkasaink.

Térfélcsere után ugyanolyan lendülettel kezdtük a játékot, mint az első félidő elején: Bodor, Hegedüs, és Potisk góljaival öt perc alatt kilencre növeltük az előnyünket (19-10). Ekkor néhány percre megtorpantunk, öt percen át nem szereztünk gólt, mialatt a vendégek 19-13-ra zárkóztak. Jóga a 40. percben lőtte meg a huszadik gólunkat, a Dabas pedig időt kért. A játék képén a taktikai szünet sem változtatott: Ubornyák és Bodor góljával nyolcgólosra növeltük az előnyünket (22-14), majd négyperces gólszünet következett, amit Edwards szélsőgólja, majd Jaros indításból szerzett találata tört meg a 47. percben (24-16). Ubornyák lőtte a 25. gyöngyösi gólt, az utolsó tíz percre pedig Podoba váltotta Tomicot a hazai kapuban, és sikerült átvennie a fonalat, egymás után két nagy védést is bemutatott, miközben a gólfelelős szerepét Gráf vállalta magára, és öt perccel a meccs vége előtt is tartottuk a nyolcgólos előnyt (27-19). A hajrára szerencsére nem maradt izgulni valónk, Lakosy szerzett gólt az 57. percben, majd Gyallai is betalált, a pontot az i-re pedig Pietruszko üres kapus találata tette fel: a 30-23-as győzelemmel fontos két pontot szereztünk a bajnokságban, és előreléptünk a tabella hetedik helyére.

Farkasaink egy hét múlva, április 13-án Tatabányán lépnek pályára.

K&H férfi kézilabda liga, 21. forduló
HE-DO B. Braun Gyöngyös – Dabas KC 30-23 (14-8)
Gyöngyös, 900 néző
V.: Andorka Miklós, Hucker Róbert

Gyöngyös: Tomic, Podoba, Gyánti (kapusok), Ubornyák 4, Potisk 3, Jaros 1, Varsandán 4 (1), Hegedüs 4, Lakosy 1, Bodor 5, Schmid, Edwards 1, Gyallai 1, Gráf 3, Jóga 2, Pietruszko 1. Edző: Bíró Balázs.

Dabas: Nagy, Szikora (kapusok), Garajszki 1, Bálint 2, Dobrkovic, Bognár, Fekete 5, Kádár 4 (3), Laurinyecz 1, Szöllősi, Török 4, Koller 1, Szeverényi, Katona 1, Ács 4. Edző: Tomori Győző.

Kiállítások: 4, ill. 0 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/4.