Magabiztos győzelem a Komló ellen
| Kategória: Egyéb

Szoros első félidő után a második félidőben mutatott parádés játékával magabiztosan múlta felül a Komló együttesét a gyöngyösi farkasfalka, amely a bajnokság ötödik fordulójában második győzelmét aratta.

A rákellenes küzdelem hónapjában minden évben egy hazai mérkőzés bevételét a Magyar Rákellenes Liga gyöngyösi szervezetének ajánlja fel a Gyöngyösi Kézilabda Klub, így a találkozó most is a rákellenes küzdelmet jelképező rózsaszín szalag feltűzésével indult.

A mérkőzést a vendégek kezdhették, Tomic pedig rögtön az első támadásnál nagy védéssel mutatkozott be. Az így megszerzett lehetőséggel azonban nem tudtunk élni, és a Hegedüs kiállítása miatt emberelőnybe került Komló a harmadik perc elejére kétgólos vezetést dolgozott ki (0-2). Jaros szerezte az első gólunkat, majd Bura révén egyenlítettünk (2-2). Tomic sorra mutatta be a védéseket, aminek köszönhetően alkalmunk nyílt lépést váltani, és a kilencedik percben már nálunk volt az előny (5-4). A 11. percben, 6-5-ös állásnál Pietruszko kiállításával fogyatkoztunk meg, majd nem sokkal később Schäffert is kiállították a játékvezetők, így fél percig kettős emberhátrányban játszottunk. A komlói egyenlítés után Varsandán góljával vettük vissza a vezetést (7-6), majd a vendégek újabb egalizálását háromperces gólcsend követte, amit Bura tört meg a 16. perc elején (8-7). Ekkor kerültünk a mérkőzésen először emberelőnybe, ám nem tudtunk élni vele, két vendégtalálat után megint a Komlónál volt az előny (8-9). A 22. perc végén Ubornyák góljával volt 10-10, a következő találatra pedig megint három percet kellett várni: a vendégek szerezték, amivel ismét náluk volt az előny, majd röviddel később kétgólosra hizlalták azt (10-12). Jaros góljával egyenlítettünk bő két perccel a vége előtt, majd a hajrában Varsandán és Schäffer is eredményes tudott lenni, amivel a szünetre magunkhoz ragadtuk a vezetést: 14-13.

Komlói találattal indult a második félidő, de Schäffer révén gyorsan visszavettük a vezetést, majd emberelőnybe kerültünk, amit ugyancsak Schäffer váltott gólra (16-15). Komlói egyenlítés után Pietruszkót állították ki a játékvezetők, az egyre durvábbá váló komlói védekezést pedig gyors egymásutánban két kiállítással büntették. Schäffer 36. percben esett büntetőgólja után a 38. percben el tudtunk lépni ellenfelünktől Potisk és Schäffer üreskapus góljával (19-16). A komlóiak időkérése állította meg a játékot, majd egy Tomic-védés után Hegedüs a huszadik gyöngyösi találatot is megszerezte, négygólosra növelve a farkasok előnyét (20-16). Varsandán büntetőjével már öt volt ide, Jaros pedig egy megszerzett labdával robogott végig és növelte még eggyel a hazai vezetést. A vendégek közben csaknem nyolc percig voltak gólképtelenek, amit Menyhárt büntetővel tört meg (22-17). Bura szerezte a 23. találatunkat, a megnyugtató előnyt pedig sikerült tartaniuk a támadásban lendületesen és kreatívan játszó, támadásban pedig határozott farkasainknak. Tomic sorra mutatta be a védéseket, így 10 perccel a vége előtt a vendégek gólja ellenére is öt gól volt az előnyünk (25-20). A Komló az 53. perc elején időt kért, de a játék alakulásán nem tudott változtatni, öt perccel a vége előtt, Tomic büntető-védése után Bura góljával már hét góllal vezettünk (28-21). Három vendéggól után Bura lőtte a 29.-et is, majd Varsandán büntetőből szerezte meg a harmincadik gyöngyösi találatot, és állította be a végeredményt: 30-24. Farkasaink egy hét múlva Egerbe utaznak.

K&H férfi kézilabda liga, 5. forduló
HE-DO B. Braun Gyöngyös – Carbonex-Komló 30-24 (14-13)
Gyöngyös, 900 néző
V.: Horváth Péter, Marton Balázs

Gyöngyös: Tomic, Podoba (kapusok), Ubornyák 1, Potisk 2, Jaros 4, Varsandán 7 (3), Bura 7, Hegedüs 1, Lakosy, Schmid 1, Nagy Á., Edwards 1, Schäffer 6 (1), Gráf, Jóga, Pietruszko. Edző: Bíró Balázs.

Komló: Lévay, Merkovszki (kapusok), Váczi 2 (2), Szöllősi, Varga, Urbán 4, Kovács, Jerkovic 4, Bodnár, Rotim 2, Bazsa, Melnicsuk 5, Veselinovic, Bogdanic 1, Menyhárt 6 (3), Vekic. Edző: Marosán György.

Kiállítások: 12-12 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/5.