Nagy csatában, szoros mérkőzésen dolgozott ki négygólos előnyt a HE-DO B. Braun Gyöngyös a Fejér-B.Á.L. Veszprém ellen a Ligakupa elődöntőjének első mérkőzésén.

Kemény meccsre, kiegyenlített küzdelemre lehetett számítani a Ligakupa elődöntőjében, a Fejér-B.Á.L. Veszprém és a HE-DO B. Braun Gyöngyös csatáján. Farkasaink azzal a céllal utaztak Veszprémbe, hogy az oda-visszavágós párharc első mérkőzésén olyan eredményt érjenek el, aminek birtokában nyugodtan várhatják a jövő héten esedékes gyöngyösi visszavágót, hogy céljaiknak megfelelően ott lehessenek a sorozat döntőjében.

Szorosan indult a találkozó, a második perc elején Gábori szerezte az első gólt, majd Hegedüs és Varsandán volt eredményes, de a sok fiatal tehetséggel felálló házigazdáknak minden találatunkra volt válaszuk, sőt a 9. percben lépéselőnybe is kerültek (5-4). Ekkor még Halász révén sikerült egyenlítenünk, de az első negyedóra végéhez közeledve a hazaiak két góllal megléptek (7-5). Schäffer és Varsandán góljaival ismét egalizáltunk, majd Varsandán értékesített büntetője után Hegedüs találatával visszavettük a vezetést (8-9). A 19. percben a házigazdák 9-9-nél időt kértek, majd Hegedüs szerzett gólt, Jaros találatával pedig újra nálunk volt az előny (10-11). A 24. percben 11-11-es állásnál mi kértünk időt, majd Varsandán, Schmid és Lakosy találataival a félidő végéig ötgólos előnyt dolgoztunk ki, 11-16-os állásnál jöhetett a szünet.

Térfélcsere után a veszprémiek két gólra zárkóztak (14-16), Gábori és Schäffer révén azonban a mieink is megkezdték a gólgyártást, a 37. percben 15-18 volt az állás. A hazaiak azonban folytatták a felzárkózást, és 18-18-re egyenlítettek, ami tíz perccel a második játékrész kezdete után időkérésre késztette Bíró Balázst. Jókor jött a taktikai szünet, Menyhárt, Schäffer és Jóga találataival 20-23-ra megléptünk az utolsó negyedóra kezdetére. Jóga lőtte a 24. és a 25. gyöngyösi találatot, amivel négygólosra nőtt a vendégelőny (21-25), de hátra még nem dőlhettünk. A házigazdák tapadtak a mieinkre, Jóga és Schäffer góljai ellenére három gólra zárkóztak (24-27), miközben már csak bő hat perc volt hátra a mérkőzésből. Menyhárt góljával tartottuk a háromgólos vezetést, Éles József pedig négy perccel a vége előtt időt kért. A mérkőzésre nevezett egyetlen kapusunk, Gyánti Barnabás hárította a veszprémiek próbálkozását, Menyhárt pedig még egyet közétett bő egy perccel a vége előtt (25-29). Bíró Balázs időt kért, Jaros pedig az utolsó percben visszaállította a félidei, ötgólos vezetést (25-30), amiből négyet sikerült megőriznünk a dudaszóig, így 30-26-os győzelem után, négygólos előnnyel várjuk az április 26-i, gyöngyösi visszavágót.

Férfi kézilabda Ligakupa, elődöntő, 1. mérkőzés
Fejér-B.Á.L. Veszprém – HE-DO B. Braun Gyöngyös 26-30 (11-16)
Veszprém, 150 néző
V.: Sándor György, Szabó Balázs

Veszprém: Balogh, Miklós (kapusok), Csizmadia, Éles 1, Szmetán 4, Hári 2 (2), Preszter 4, Fercsik 1, Ludmán 2, Molnár 2, Seregi 1, Szrnka 3, Bugyáki 2, Vetési 1, Szatmári 3, Kaiser. Edző: Éles József.

Gyöngyös: Gyánti (kapus), Nagy, Nkousa, Halász 1, Jaros 2, Mátyás, Varsandán 6 (3), Hegedüs 4, Gábori 2, Lakosy 1, Schmid 2, Gerdán, Schäffer 5 (1), Gráf, Jóga 4, Menyhárt 3. Edző: Bíró Balázs.

Kiállítások: 10, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4.

Visszavágó: 2023. április 26. szerda, 18:00, Dr. Fejes András Sportcsarnok, Gyöngyös