Ligakupa-döntő: nyolcgólos hátrányban

Nyolcgólos hátrányba került a Ligakupa döntőjének első mérkőzésén a HE-DO B. Braun Gyöngyös a Budakalásszal szemben. Farkasaink ma kevésbé haraptak, sok hibával játszottak, és hiába nyerték meg egy góllal a második félidőt, az első játékrészben összeszedett kilencgólos hátrány eldöntötte a meccset. Reméljük, a párharcot még nem.

Nagyon rosszul indult a mérkőzés farkasaink számára, hiába védett Gyánti nagyot az első percben, a következő ötben négy technikai hibánkra mindössze egy kapufa jutott, így a vendég budakalásziak négygólos előnyre tettek szert. A nehézkes rajt időkérésre késztette Bíró Balázst, a technikai szünet után pedig Gábori törte meg a jeget, és szerezte meg első gólunkat a Ligakupa döntőjében (1-4). Játékunknak azonban nem adott lendületet a lőtt gól, egészen a 13. percig kellett várni Schäffer találatára, ellenfelünk pedig közben lendületesen játszva szerezte a gólokat, és az első negyedóra végére kilencgólos előnyt dolgozott ki (2-11). A sérülése után ismét kapuba álló Bartucz hárított büntetőt, majd elkezdtünk magunkhoz térni, Schmid, Schäffer és Nkousa is betalált, a 18. perc végén így már csak hét gól volt a vendégelőny (5-12). A harmadik Bartucz-védés után Lakosy lőtte a hatodik gyöngyösi gólt, majd Gráf Martin jegyezte a hetediket (7-13). Bár ekkor úgy tűnt, elkezdünk közelebb férkőzni ellenfelünkhöz, a lendületünket hamar megtörte a remekül védő Váczi az ellenfél kapujában, aki az első 30 percben 8 védést és 47 százalékos mutatót produkált. Bár Bartucz is védett ötöt, a sípszóig már csak Hegedüs és Lakosy volt eredményes, így ellenfelünk visszaállította kilencgólos előnyét a szünetre (9-18).

Térfélcsere után Varsandán és Gráf góljaival lépegettünk közelebb, de Váczi ott folytatta, ahol abbahagyta, a félidő elején büntetőt hárított, a 35. perc végén hétgólos hátrányban kerültünk emberhátrányba a mérkőzésen negyedszer (12-19). Sajnos a folytatásban sem tudtunk változtatni a játék menetén, támadásaink többsége vagy eladott labdával, vagy Váczi-védéssel zárult, így a 38. percre Lakosy gólja ellenére is visszaállt a kilencgólos vendégelőny (13-22). Gráf és Varsandán szerezte a következő góljainkat, azonban csak tartani tudtuk a különbséget, csökkenteni nem, az utolsó negyedóra elején 16-25 volt az állás. A 48. percben Menyhárt találatával zárkóztunk vissza mínusz hétre, Nagy Ádám 50. percben esett gólja után pedig Csoknyai István kért időt 20-27-nél. Az 54. percben a vendégek már a 30. góljukat szerezték, mikor a mieink Halász és Jóga találataival 22-nél jártak. Ugyanez a különbség maradt a végére is: 25-33. Nyolcgólos hátrányból kezdjük tehát a pénteki visszavágót, amikor idegenben kell megmérkőznünk a Budakalásszal.

Férfi kézilabda Ligakupa, döntő, 1. mérkőzés
HE-DO B. Braun Gyöngyös – CYEB Budakalász 25-33 (9-18)
Gyöngyös, 400 néző
V.: Hargitai Gábor, Markó Gábor István

Gyöngyös: Bartucz, Gyánti (kapusok), Nagy 1, Nkousa 1, Halász 2, Jaros, Varsandán 2, Hegedüs 1, Gábori 1, Lakosy 3, Schmid 2, Gerdán, Schäffer 2, Gráf 7 (3), Jóga 2, Menyhárt 1. Edző: Bíró Balázs.

Budakalász: Váczi, Bíró, Sápi (kapusok), Kovács 5, Tyiskov 5, Tóth, Koncz 2, Fórizs 2, Zanati, Vrhovina, Kiss 2, Varjú 12 (3), Sinkovits 5, Berényi, Maracskó, Dávid. Edző: Csoknyai István.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/3.