Ligakupa-döntő: közel a csodához
| Kategória: EgyébHíreink

Közel volt a csodához a Ligakupa-döntő visszavágóján a HE-DO B. Braun Gyöngyös, amely ledolgozta a hazai pályán összeszedett nyolcgólos hátrányát, végül azonban csak öt góllal nyert Budakalászon, így riválisunk a tavalyi győzelem után megvédte címét a sorozatban, farkasaink pedig ismét az ezüstéremmel vigasztalódhatnak.

Gráf Martin kezdett az első mérkőzésen összeszedett nyolcgólos hátrány ledolgozásába Budakalászon, ahol egészen a 4. percig kellett várni az első hazai találatra (1-1). A 8. percben Schäffer második góljával kétgólos előnyhöz jutottunk (2-4), amit jó ideig tartani is tudtunk, a 19. percben volt újra egyenlő az állás (7-7). A 23. percre ismét három gól volt az előnyünk (7-10), amikor a hazaiak időt kértek. Innen újra feljöttek egy gólra a budakalásziak, ám a félidő 29. percében újra labdánk volt a plusz négyhez (10-13). A lehetőséggel nem tudtunk élni, a Budakalász pedig a sípszóig még egyet lefaragott a hátrányából, 11-13-nál kezdődött a szünet.

A második félidő elején a házigazdák rögtön egy gólra csökkentették a különbséget, a 33. perc végén pedig dacára egy kettős emberhátránynak, sikerült 12-15-re ellépnünk. A 39. percben a házigazdák üreskapus gólja után ismét egyenlő volt az állás (16-16), ahonnan a 45. percre tudtunk újra háromgólos előnyt kidolgozni (17-20), amit azonban gyorsan kettőre csökkentette a Budakalász. Innen kezdődött a csoda, ugyanis az 53. percre annak ellenére is sikerült ledolgozni az első meccsen összegyűjtött hátrányunkat, hogy Hegedüst az 50. percben a harmadik kétperces büntetése után piros lappal kiállították a játékvezetők (18-26). Minderre Gyánti védése után nyílt lehetőségünk, majd Bartucz hárítása után összesítésben a vezetést is átvehettük volna, ám kimaradt a helyzet, így a hazaiak előbb mínusz hétre, majd egy újabb rontott lövés után mínusz hatra zárkóztak (20-26). Négy percünk maradt hátra, hogy újra ledolgozzuk az összesítésben meglévő hátrányunkat, Bíró Balázs pedig időt kért, hogy rendezhessük sorainkat. Farkasaink azonban bármennyire is küzdöttek, a csoda végül elmaradt, és bár öt góllal megnyertük a mérkőzést (22-27), a párharcot a Budakalász nyerte, és ezzel megvédte címét, farkasaink pedig egymás után másodszor szerzik meg az ezüstérmet a sorozatban.

Férfi kézilabda Ligakupa, döntő, 2. mérkőzés
CYEB Budakalász – HE-DO B. Braun Gyöngyös 22-27 (11-13)
Budakalász, 200 néző
V.: Bíró Ádám, Kiss Olivér Bende

Budakalász: Váczi, Bíró (kapusok), Kovács 7, Tyiskov, Tóth 1, Koncz 3 (2), Zanati, Fórizs, Vrhovina, Kiss 3, Varjú 6 (1), Szakács, Sinkovits 2, Berényi, Maracskó, Dávid. Edző: Csoknyai István.

Gyöngyös: Bartucz, Gyánti (kapusok), Nagy, Nkousa, Halász 5, Jaros, Hegedüs 5, Gábori 1, Lakosy 1, Schmid 2, Gerdán, Schäffer 2, Gyallai 1, Gráf 7 (3), Jóga 2, Menyhárt 1. Edző: Bíró Balázs.

Kiállítások: 6, ill. 18 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3.

A Ligakupa győztese a Budakalász 55-52-es összesítéssel.