Ligakupa: alulmaradtunk a Cegléddel szemben

A HE-DO B. Braun Gyöngyös 32-26 arányban maradt alul az év első tétmeccsén, ezzel elszenvedte első vereségét a Ligakupa idei kiírásában. A Cegléd elleni vendégjáték jól illeszkedett a felkészülési programunkba.

Bartucz védése volt a mérkőzés első fontosabb momentuma, a csapatok nem kezdtek őrült gólgyártásba: a hazaiak első találatára több mint két és fél percet kellett várni, és újabb két perc telt el a gyöngyösi válaszig, így öt perc játék után mindössze 1-1 gólt mutatott az eredményjelző a csapatok neve mellett. A 9. perc végéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ekkor azonban a hazaiak el tudtak lépni a mieinktől, és 6-2-es előnyt dolgoztak ki. A négyből két gólt sikerült lefaragnunk a 14. percre: Hegedüs üreskapus góljával 7-5 volt az állás, azonban a Cegléd gyorsan visszaállította a négygólos különbséget, az első negyedóra végén 9-5-re vezettek a házigazdák. A sorminta megismétlődött, tíz perccel a félidő vége előtt csak egy gól volt a hátrányunk (10-9), ahonnan ismét a Cegléd perei következtek, és a 27. percben 14-9 volt az állás. A szünet végül négygólos hazai előnynél kezdődött: a Cegléd 16-12-es vezetésénél vonultak pihenőre a csapatok.

Térfélcsere után Gráf Martin volt először eredményes, a felzárkózást azonban nem tudtuk megkezdeni, a Ceglédnek mindig volt válasza a találatainkra, így a 4-5 gólos hazai vezetés állandósulni látszott, sőt a 39. percben már hétgólos volt a ceglédi előny (23-16). Bíró Balázs időkérése szakította meg a játékot, majd Gerdán Tibort kapott kétszer kétperces büntetést, ami után a piroslapot is felmutatták neki a játékvezetők. Ennek ellenére a 47. percre sikerült három gólra csökkentenünk a különbséget (26-23), azonban tíz perccel a meccs vége előtt Jamali hetedik góljával ismét öttel vezettek a hazaiak (29-24). A lefújásig közelebb már nem sikerült férkőznünk a ceglédiekhez, és végül 32-26 arányban maradtunk alul Abonyban, ezzel első vereségünket szenvedtük el a Ligakupa idei kiírásában.

Farkasaink legközelebb január 17-én, kedden lépnek pályára a sorozatban, aznap mindkét mérkőzésünket lejátsszuk a Kecskemét ellen hazai pályán, előbb 10:30-tól, majd 17 órától.

Férfi kézilabda Ligakupa, B csoport
HÉP-Cegléd – HE-DO B. Braun Gyöngyös 32-26 (16-12)
Abony, 250 néző
V.: Héjja Ádám, Kónya Balázs Krisztián

Cegléd: Kránitz, Aleksza (kapusok), Pásztor 2, Juhász 2, Markovics 3, Szepesi 1, Panghy, Mazák 2, Tóth 2, Kállai 2, Jamali 10 (4), Szűcs, Bartha 3, Farkas 1, Kende, Teleki 4. Edző: Nagy Károly.

Gyöngyös: Bartucz, Gyánti (kapusok), Nkousa, Halász, Jaros 1, Varsandán, Hegedüs 5, Gábori 1, Lakosy 3, Schmid 3, Gerdán, Schäffer 5 (3), Gráf 5, Jóga, Menyhárt 3. Edző: Bíró Balázs.

Kiállítások: 14, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3.