Sport36-Komló – B. Braun Gyöngyös 23-31

Fontos lépést tett a B. Braun Gyöngyös csapata a felsőházi részvételt jelentő ötödik hely megszerzése felé a férfi kézilabda NB I-ben. Csapatunk a Sport-36 Komló ellen aratott győzelmének köszönhetően már csak egy ponttal van lemaradva az Orosházta mögött, amellyel ráadásul egymás elleni összevetésben jobbak vagyunk, így az alapszakasz utolsó mérkőzésén egy pont is elegendő ahhaoz, hogy teljesítsük célkitűzéseinket, és bejussunk a felsőházi rájátszásba.

komlo bbgy web

Férfi kézilabda NB I., 21. forduló

Sport36-Komló – B. Braun Gyöngyös 23-31 (9-16)

2015. 02. 07. 18:00, Komló Sportközpont,

V.: Bacs J., Bóna Sz.

Sport-36 Komló: Granic, Selymes – Radjenovic 6, Hadziomerovic 4, Bujtár, Mester 1, Szögi B., Kun A. 1, Laufer 1 (1), Péter Szabó, Szöllősi B. 2, Marcsek, Nagy Z., Semikov 7 (1), Sebestyén Cs., Oszlár 1.

Vezetőedző: Ratko Djurkovic

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á. 3, Frey 3 (2), Iváncsik Á. 1 (1), Czina, Bakos Gy., Varsandán M. 3, Tóth Á. 4, Hajdu G. 4, Nagy B. 1, Debreczeni 7, Marczinkó 4, Koller Simon B. 1, Koncz A.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc.

Büntetőből: 4/2, ill. 5/4.

Következik:

B. Braun Gyöngyös – Mezőkövesdi KC

2015. 02. 13. 18:00

Feszült hangulatban készült a Komló elleni vendégszereplésre a B. Braun Gyöngyös csapata. Miután ugyanis az ötödik helyért folytatott versenyfutásban rivális Orosháza vereséget szenvedett Mezőkövesden, világossá vált, hogy két mérkőzésen három pontot kell szereznünk ahhoz, hogy bejussunk a felsőházba. Ráadásul tudtuk, hogy a Komló nehéz ellenfél lesz, hiszen például az Orosházát is legyőzte néhány fordulóval ezelőtt. Szerencsére újabb sérülések nem történtek az elmúlt napokban, így a keret szinte hiánytalanul állhatott fel Komlón, egyedül a műtét után lábadozó Szalafai Gábornak van szüksége még néhány hétre a felépüléséhez.

Szorosan indult a találkozó, tíz percnyi játék alatt egyik csapat sem tudott előnyre szert tenni, az eredményjelző 5-5-ös állást mutatott. Innentől azonban a mi kezünkben volt az irányítás, és tíz perccel a játékrész vége előtt már háromgólos volt az előnyünk (7-10), majd az első harminc perc után 9-16-os állásnál vonulhattunk pihenőre.

A második játékrészben is végig őrizni tudtuk előnyünket, sőt gyarapítanunk is sikerült. A negyvenedik perc végén 19-13-ra vezettünk, majd tíz perccel a meccs vége előtt 17-26-os állást olvashattunk le az eredményjelzőről. Az utolsó tíz perc sem hozott változást a mérkőzés képében, így végül 31-23-as győzelmet arattunk. A két pont megszerzésével hátrányunk egyetlen pontra csökkent az Orosházával szemben, és mivel az egymás elleni összevetésben mi vagyunk jobbak, az alapszakasz utolsó, Mezőkövesd elleni mérkőzésén akár egy pont megszerzésével is felsőházi résztvevőnek tekinthetjük magunkat. Ennek ellenére természetesen a győzelem megszerzése lesz a cél jövő pénteken is.