Sport36-Komló – B. Braun Gyöngyös 23-24

Komlóra utazott a férfi kézilabda NB I. alsóházi rájátszásának második fordulójában a B. Braun Gyöngyös csapata. Együttesünk az első fordulóban a Balmazújváros ellen aratott győzelmet, míg a Komló a Cegéd ellen diadalmaskodott. A Komló és a Gyöngyös egymás elleni mérlegét tekintve mi várharttuk kedvezőbb helyzetből a találkozót, miután az alapszakasz mindkét találkozóján győzelmet arattunk.

Gyöngyösi fölénnyel indult a mérkőzés, az első tíz percben ötgólos előnyt sikerült kidolgozunk (2-7), amit a következő tízperces periódusban is meg tudtunk őrizni, húszpercnyi játék után 6-11-es állást mutatott az erdményjelző. A játékrész utolsó tíz perce azonban egyértelműen a vendégeké volt, akik 6-2-es sorozatot produkálva egy gólra zárkóztak, így 13-12-es vendégelőnynél vonultak a csapatok pihenőre.

A második félidő elején fej-fej mellett haladtak a csapatok a gólgyártásban, de az előnyünket tíz perc alatt sikerült két gólra növelnünk, így a 40. percben 16-18 volt az állás. A vezetést a következő tíz percben sem engedtük ki a kezünkből, sőt, az előnyünket növelni is sikerült, így az 50. percben 22-18-ra vezettünk, vagyis négygólos előnnyel várhattuk a hajrát. Az utolsó percek – csakúgy, mint az első játékrészben – most is a hazai csapat fölényét hozták, a Komló felzárkózott, de fordítaniuk már nem sikerült, így minimális, egygólos különbséggel ugyan, de behúztuk a második meccset is a rájátszásban. A végeredmény: 23-24. Folytatás március 14-én a PLER Budapest ellen, hazai pályán.

komlo bbgy web

Férfi kézilabda NB I. rájátszás 7-12., 2. forduló

Sport36-Komló – B. Braun Gyöngyös 23-24 (12-13)

Komló Sportcentrum

V.: Horváth P., Marton B.

Sport36-Komló: Granic, Hidasi, Kun A., Péter Szabó, Szöllősi B. 3, Marcsek, Nagy Z., Sebestyén 1, Oszlár 1, Wéber, Radjenovic 6, Semikov 4, Hadziomerovic 7, Mester 1, Kiss B., Selmyes.
Vezetőedző: Ratko Djurkovic

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á., Frey 3 (2), Iváncsik Á. 3 (1), Czina, Bakos Gy., Varsandán M. 5, Hajdu G. 1, Nagy B., Debreczeni 1, Marczinkó 2, Szalafai 3, Koller 5, Simon 1, Koncz A.
Vezetőedző: Gulyás István

Kiállítások: 10, ill. 4 perc.

Büntetőből: 2/1, ill. 4/3.

Gulyás István: – Az első félidőben hatgólos előnynél néhány játékosom borzasztó fegyelmezetlenül kézilabdázott, amivel parázs mérkőzést varászoltunk a meccsből. Újra fel kellett állnunk, ami a komlói katlanban rendkívül nehéz dolog, ráadásul a hazai csapat nagyon küzdött. A végén azért helyén volt az eszünk, és meg tudtuk nyerni a mérkőzést, aminek nagyon örülök, mert tudtuk, hogy ez egy nehéz meccs lesz.