Győzelemmel folytatta szereplését a Ligakupában a B. Braun Gyöngyös csapata, amely öt góllal legyőzte a Komló együttesét a szerda délelőtti mérkőzésen. A két csapat kedd este döntetlent játszott egymással, így összesen három ponttal gazdagodtunk.

01 komlo bbgy 4

A B. Braun Gyöngyös csapata pályaválasztó jogáról lemondva, két nap alatt kétszer lépett pályára Komlón a Ligakupában. Az első, kedd esti találkozón izgalmas végjátékban 26-26-os döntetlen született, a második, szerda délelőtti mérkőzésen azonban sikerült ellenfelünk fölé kerekednünk. Pedig nem indult jól a nap, mint reggel kiderült, a kedd esti meccsen Sipeki Levente csuklótörést szenvedett, így várhatóan hosszabb ideig nélkülöznünk kell a játékát. A sérülését ellátták, a mielőbbi felépülésében pedig bizakodunk.

A mérkőzést nem kezdtük rosszul, de az eredmény ugyanolyan szorosan alakult, mint előző nap: az 5. percben 3-2, a 10. percben 5-4, a 15. percben 8-7 volt az állás a javunkra. Még a 20. percben is vezettünk egy góllal (9-8), a félidő hajrájában azonban a hazaiak fordítottak, így 12-11-es komlói vezetésnél vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrészre jól jöttünk ki az öltözőből, 5 perc alatt háromgólos előnyre tettünk szert (16-13), ami a 40. percre ugyan kétgólosra csökkent (18-16), de 15 perccel a vége előtt már öttel vezettünk (23-18), és a különbséget a lefújás pillanatáig sikerült őriznünk, így 25-20-as győzelmünkkel a tegnapi egy mellé újabb két pontot gyűjtöttünk, és megszereztük második győzelmünket a sorozatban. Pénteken újabb Ligakupa-meccs vár a mieinkre, akik Egerben lépnek pályára, és próbálnak meg visszavágni az itthon elszenvedett vereségért.