Egy pontot hoztunk haza Komlóról
| Kategória: Híreink

Komlón lépett pályára a B. Braun Gyöngyös csapata a férfi kézilabda NB I. alsóházi rájátszásának utolsó előtti fordulójában. A bennmaradás szempontjából már egyik csapat számára sem volt tétje a találkozóknak, ám a hazai csapat szeretett volna győzelemmel búcsúzni közönségétől, a mieink pedig nem szerették volna megszakítani három mérkőzés óta tartó győzelmi sorozatukat, így nagy csatára volt kilátás. A mérkőzés ennek megfelelően fordulatosan alakult, a félidőben a hazaiak álltak jobban, a második játékrészben azonban fordítani tudtunk, és a győzelemre is volt esélyünk. Végül a csapatok megosztoztak a pontokon.

01 csapat 0528

K&H férfi kézilabda liga, rájátszás 7-14., 13. forduló

Sport36-Komló – B. Braun Gyöngyös 31–31 (17–15)

Komló Sportközpont, 800 néző.

V.: Dobrovits Cs., Tájok P.

Komló: Granic – Szanad 1, Jerkovics 11, Trkulja 2, Nagy Z., Markovics 5 (4), Szögi. Cserék: Selymes (kapus), Szemikov 8, Sebestyén 1, Oszlár 1, Sunajko 1, Marcsek, Wéber 1. Edző: Killinger Bálint.

Gyöngyös: Hudák – Ménfői, Marczinkó 1, Juhász K. 3, Debreczeni 3, Koller 4, Kovacsics P. 6. Cserék: Tamási (kapus), Nagy B. 3 (3), Tóth G. 3 (1), Sándor Á. 1, Szalafai 2, Jovetics 2, Rédai 3. Edző: Debre Viktor.

Az eredmény alakulása: 7. perc: 4–3. 11. p.: 5–7. 25. p.: 13–11. 42. p.: 23–19. 53. p.: 24–28

Kiállítások: 4, ill. 4 perc

Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4

Debre Viktor: – Érdekes, kiegyenlített mérkőzés volt, felváltva vezetett a két csapat, mi is nyerhettünk volna, de döntetlen lett a vége.

A találkozó első negyedórája szorosan alakult, a 16. perc kezdetén 8-8-as állást mutatott az eredményjelző a Komló Sportközpontban. A félidő második felében a hazai gárda kétgólos előnyt tudott kidolgozni, így 17-15-ös komlói vezetésnél vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrészben teljesen nyílt volt a küzdelem, sikerült lefaragni a hátrányunkat, és a hajrára jelentős előnyt tudtunk kidolgozni, az 52. percben 28-24-re vezettünk. A Komló azonban mozgósítani tudta tartalékait, és izgalmassá tette a végét. Végül 31-31-es döntetlen született, egy pontot sikerült szereznünk, vagyis a két csapat továbbra is azonos pontszámmal áll a tabellán. A végső helyezésekről az utolsó forduló dönt, melyben a mieink ellenfele az Orosháza lesz, a komlóiak pedig Balmazújvárosba utaznak. A B. Braun Gyöngyös hazai pályán játszik, a szerdai találkozóra a belépés ingyenes lesz.