Komlói vereséggel indult a tavasz

A Komló vendégeként kezdte a férfi kézilabda NB I. tavaszi szezonját a B. Braun Gyöngyös csapata. Az azonos pontszámú együttesek küzdelméből a télen két új játékossal megerősített hazaiak kerültek ki győztesen.

01 komlo 1

Csakúgy, mint ősszel hazai pályán, most is a Komló nyerte a rangadót.

Az első negyedóra végén még szoros volt az eredmény, a házigazdák 5-4-re vezettek, a félidő hátralévő tizenöt percében azonban négygólos előnyt dolgoztak ki, így 12-8-as komlói vezetésnél vonultak pihenőre a csapatok. A második félidő első felében egy góllal közelebb zárkóztunk ellenfelünkhöz, a 44. percben 18-15 volt az állás, de két gyors találattal a komlóiak újra elhúztak, és negyed órával a vége előtt 20-15-re vezettek. Sajnos a mérkőzés végét jelentő sípszó pillanatában is a vendéglátók neve mellett szerepelt a több gól, a találkozót 25-19-re elveszítettük.

Jövő héten újabb rangadó vár a fiúkra, szombaton a Vác együttesét fogadjuk.

Férfi kézilabda NB I. 20. forduló

Sport36-Komló – B. Braun Gyöngyös 25-19 (12-8)

2016. február 7., Komló Sportközpont

V.: Bonifert F., Oláh V.

Sport-36 Komló: Granic, Kiss B. – Hoffmann, Trkulja 1, Szögi 1, Marcsek 3, Markovic 6 (1), Péter Szabó, Szöllősi B. 2, Sunajko, Nagy Z., Jerkovic 5, Sebestyén 1, Oszlár, Laufer, Sanad 6. Edző: Ratko Djurkovic.

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á., Ménfői 2, Kovacsics P. 3 (1), Nigrínyi, Jovetic 1, Rédai 2, Nagy B. 3 (1), Debreczeni 2, Bali 3, Koller 1, Rodolfo 1, Juhász K. 1, Becirovic. Edző: Debre Viktor.

Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc.

Debre Viktor: – Végig rosszul játszottunk, a két kapusunkon kívül szinte senki nem nyújtott megfelelő teljesítményt. Idegesen, kapkodva kézilabdáztunk, ráadásul a 15. perc környékén elveszítettük a belső védőnket, Becirovicot, ami tovább nehezítette a helyzetünket. Nagyon akartunk, de végig futnunk kellett az eredmény után, ami felőrölte az erőinket. Hiába jöttünk fel két gólra, újra hibáztunk, kapkodtunk, és megint elengedtük az ellenfelet. A hazai pálya minden előnyét élvező komlóiak kihasználták a hibáinkat, és sajnos ez lett belőle.