Felkészülten várjuk a Komló elleni rajtot

Közel két hónapos szünet után újra bajnoki mérkőzést játszik a B. Braun Gyöngyös csapata a férfi kézilabda NB I-ben. Együttesünk zsinórban aratott három fontos győzelemmel zárta az elmúlt évet, most ott szeretnénk folytatni, ahol abbahagytuk.

2015. december 13-án Egerben aratott emlékezetes győzelmet a B. Braun Gyöngyös csapata, akkor idegenben is 150-200 gyöngyösi drukker előtt sikerült megszerezni sorozatban harmadik sikerünket, ezzel pedig előreugrottunk a tabella hetedik helyére. Az elmúlt közel két hónap a tavaszi szezonra való felkészülés jegyében telt, az első hét fizikai alapozása után pedig több edzőmérkőzést is játszottunk: ellenfelünk volt az Eger, a Mezőkövesd, a Cegléd, a Balmazújváros és a Tatabánya is. A csapat a mérkőzések során folyamatosan javuló formát mutatott, így Debre Viktor vezetőedző elégedetten nyilatkozott az elvégzett munkáról.

01 debre ok

Debre Viktor szerint alapos munkát végzett a csapat a felkészülés során.

– Úgy gondolom, minden feladatot megoldottunk, ami a felkészülés során várt ránk, így felkészülten várjuk a rajtot. Az első két mérkőzésen nagyon sok múlik, ezt a játékosaink is érzik, így az alapozás után nem csak fizikálisan, mentálisan is erősek, motiváltak vagyunk – fogalmazott Debre Viktor.

A kéthónapos bajnoki szünet a sérültek regenerálódása szempontjából is hasznos volt, Juhász Károly és Marczinkó Máté újra munkába állhatott, és a felkészülési mérkőzéseken már lehetőséget is kaptak a vezetőedzőtől.

– Juhász Károly szinte biztosan játszani fog vasárnap az első mérkőzésünkön, Marczinkó Máténak azonban úgy látom, még idő kell, hogy bevethető legyen. Szépen javul az állapota, de nem kockáztathatunk egy esetleges újabb sérülést. Becsirovics rendbejött, újra számíthatunk rá védekezésben, így ütőképes keretet tudunk kiállítani a nyitányra.

01 juhasz ok

Juhász Károly féléves kihagyás után újra a pályán lehet vasárnap.

A B. Braun Gyöngyös első 2016-os ellenfele a Komló csapata lesz, a találkozót február 7-én, vasárnap idegenben játsszuk. A jelenleg kilencedik helyen szereplő Komlóval azonos pontszámunk van a tabellán, ezért nagyon fontos lenne egy idegenbeli győzelem. Van miért visszavágnunk a komlóiaknak, hiszen szeptemberben fájó vereséget szenvedett tőlük sérültektől megtizedelt csapatunk. Debre Viktor most is harcias, kemény ellenfélre számít.

– Ugyanarra számítunk, mint a hazai meccsen. A Komlónak két kulcsembere van, akikre a játékukat építik. Szöllősi Bence és Szögi Balázs jó képességű játékosok, és óriási rutinnal rendelkeznek. Jól ismerem mindkettőjüket, a legfontosabb az lesz, hogy őket tudjuk semlegesíteni.

A B. Braun Gyöngyös nem mondott le a szezon elején kitűzött céljáról, a felsőházba jutásról, azonban a sorsunk már nem csak a mi kezünkben van. Az együttes mindent megtesz annak érdekében, hogy megőrizze a felsőházi reményeket, ehhez a komlói győzelemre, és az azt követő hétvégén, a Vác elleni hazai sikerre is égető szükség van. Vagyis ott szeretnénk folytatni, ahol tavaly év végén abbahagytuk, bízunk benne, hogy a győzelmi széria idén is kitart.