Két fontos ponttal gazdagodtunk

Óriási csatában, az utolsó másodpercig kiélezett mérkőzésen szerzett két pontot a Nemzeti Kézilabda Akadémia ellen a HE-DO B. Braun Gyöngyös csapata, amely az idegenbeli mérkőzéshez hasonlóan most is egy góllal bizonyult jobbnak a Balatonboglári fiataloknál.

Dino Hamidovic kezdte a gólgyártást a mérkőzés második percében, ezt követően azonban csaknem öt percet kellett várni a következő gyöngyösi találatra, addig pedig a vendégek lépéselőnybe kerültek (2-4). Az első tíz percben pontatlanul játszottunk, ezért Bíró Balázs magához hívta csapatát, a különbség azonban egyelőre tovább nőtt, a 12. percben már három gól volt a vendégelőny (4-7). Összekaptuk magunkat, és az első negyedóra végére Gráf és Hegedüs vezérletével egyenlítettünk (8-8), a 19. percben pedig már nálunk volt az előny. Hét perccel a félidő vége előtt kettővel vezettünk (13-11), ám a NEKA lelkes és tehetséges csapatát nem lehetett lerázni, előbb egyenlítettek, majd ismét magukhoz ragadták a vezetést, sőt három perccel a játékrész vége előtt kétgólos előnyben voltak (13-15). A dudaszóig egy gólt sikerült faragnunk a hátrányunkból, így 15-16-os vendégelőnynél jött a szünet.

A második félidő első találatát Schäffer révén farkasaink szerezték, a NEKA azonban továbbra is büntette hibáinkat, és a 34. percre háromgólos előnyt dolgozott ki (16-19). Viszonylag gyorsan feljöttünk egy gólra, a 41. percben pedig egyenlítettünk (21-21), de továbbra is kemény csata folyt a pályán, amelyben gól gólt követett, a csapatok pedig fej-fej mellett haladtak. Tíz perccel a vége előtt 25-24-re vezettünk, amikor a Balaton-partiak időt kértek, a taktikai szünet után azonban Schmid talált be, ezzel hosszú idő után ismét kétgólos előnyt kidolgozva a hazai gárdának. Az utolsó tíz percben jól sáfárkodtunk ezzel a két góllal, amiból a végig nyílt csatában egyet tudtunk megmenteni (30-29), az az egy azonban két nagyon fontos pontot jelentett számunkra a bajnokságban.

A mieink szerdán már újra pályán lesznek, a Ligakupa elődöntőjének visszavágóján négygólos előnnyel fogadjuk a Fejér-B.Á.L. Veszprém csapatát.

K&H férfi kézilabda liga, 22. forduló
HE-DO B. Braun Gyöngyös – HSA-NEKA 30-29 (15-16)
Gyöngyös, 800 néző
V.: Horváth Péter, Marton Balázs

Gyöngyös: Tomic, Gyánti (kapusok), Nagy, Halász, Jaros 1, Varsandán 7 (3), Hegedüs (6), Gábori 2, Lakosy, Schmid 1, Gerdán, Schäffer 4, Hamidovic 3, Gráf 6, Jóga, Menyhárt. Edző: Bíró Balázs.

NEKA: Palasics, Deményi (kapusok), Temesvári 4, Krakovszki Zs. 2, Sisa 2, Krakovszki B. 5 (2), Sztraka 4, Tárnoki, Ács, Kovács 2, Dely 5, Viski, Dobi, Karai 3, Draskovics 1, Szilágyi 1. Edző: Sótonyi László.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2.