Megnyertük a Kastélykert Kupát

A B. Braun Gyöngyös csapata szoros mérkőzésen hódította el a Kastélykert Kupát Balmazújvárosban, ahol a szombati döntőben a házigazdák alakulatát legyőzve szerezte meg az első helyet.

Pénteken az Eger és a Nyíregyháza legyőzésével csoportja első helyén végzett a B. Braun Gyöngyös csapata, amely így a házigazda Balmazújvárossal került szembe a szombati döntőben a hatcsapatos nemzetközi tornán, amelyen a romániai Torda és a szlovákiai Galgóc csapata is indult.

01 bbraun eger 02

Fotó: Magyari Máté

A III. Kastélykert Kupa döntője izgalmasan alakult, de a mérkőzés legnagyobb részében a házigazdáknak állt a zászló. A Balmazújváros az első félidő derekán még csak egygólos előnyben volt (8-7), az első harminc perc végére azonban hárommal elhúzott (15-12). Csapatunk azonban végig versenyben volt, és bár a Balmazújváros még tizenöt perccel a meccs vége előtt is előnyben játszott (21-19), a végére megfordítottuk a találkozót, és egygólos győzelmet arattunk (26-27).

A B. Braun Gyöngyös legközelebb augusztus 19-én lép pályára felkészülési mérkőzésen, akkor a Cegléd lesz az ellenfelünk. A Pest megyei vendégjáték után újabb torna következik, a Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban augusztus 21-én a Balmazújváros és a Tapolcsány csapataival küzdünk majd.

III. Kastélykert Kupa, Balmazújváros:
Eger SBS – B. Braun Gyöngyös 32-35 (13-14)
B. Braun Gyöngyös – Nyíregyháza 36-17 (21-10)

Az első helyért:
Balmazújvárosi KK – B. Braun Gyöngyös 26-27 (15-12)

A további program:
2015. 08. 19. 17:00 Ceglédi KKSE – B. Braun Gyöngyös
2015. 08. 21. Egynapos torna Gyöngyösön a Balmazújváros, a Tapolcsány és a B. Braun Gyöngyös részvételével.