A B. Braun Gyöngyös serdülői szombaton alulmaradtak a Budapest Honvéd ellen, ezzel nehéz helyzetbe kerültek a továbbjutásért folyó versenyben az Országos Serdülő Bajnokság rájátszásában. A juniorok a PLER Budapestet látták vendégül az NB II-ben, és sima győzelemmel őrizték meg százszázalékos mérlegüket a bajnokságban.

Miután a B. Braun Gyöngyös felnőtt csapata pénteken 30-27-es vereséget szenvedett a fővárosban a PLER Budapest vendégeként, a juniorokon volt a sor, hogy javítsanak a gyöngyösi mérlegen, U23-as csapatunk ugyanis a PLER hasonló korosztályú együttesével találkozott az NB II. Északi csoportjának 18. fordulójában. Mi kezdtük a mérkőzést, és első támadásunkból rögtön eredményesek is tudtunk lenni, majd egy kivédekezett fővárosi akció után már 2-0-ára vezettünk. Holló Márk remek védéseinek köszönhetően a vendégek nem tudtak egyenlíteni, és bár sok helyzetünk kimaradt, az ötödik perc végén 3-2 volt az állás. Komolyabb előnyt a második tízperces periódusban sem tudtunk kidolgozni, hiába szereztük a gólokat, a fővárosiaknak mindig volt válaszuk, így tízpercnyi játék után 6-5-öt mutatott az eredményjelző. Tóth Ádám büntetőből szerzett góljával a 12. perc végén ismét két gólra nőtt a különbség a csapatok között (8-6). A folytatásban sem változott számottevően a játék képe, továbbra is szorosan alakult a találkozó, a 18. perc elején 10-9-es állásnál Doros Ákos kért időt. Az egyperces taktikai szünet beváltotta a hozzáfűzött reményeket, a 20. percre ugyanis az addigi legnagyobb különbség alakult ki a két csapat között (13-10). A mieink legeredményesebbje a négy-négy gólos Tóth Ádám és Csuka Balázs kettős volt. Holló Márk védéseinek köszönhetően indításgólokkal növeltük az előnyünket, 15-10 volt az állás tíz perccel a félidő vége előtt. A folytatásban könnyedén szereztük a gólokat, két perccel később már 17-11 volt az eredmény. A félidő hátralévő perceiben ismét kiegyenlítetté vált a játék, de megőriztük előnyünket, és a félidő végén 21-15-ös vezetéssel vonulhattunk pihenőre.

0419 junior csapat

Fotó: Magyari Máté

A második félidő úgy indult, ahogy az első véget ért, a gólok felváltva potyogtak mindkét kapuba, így a 36. percben 23-17 volt az állás. A következő percekben azonban Koncz András góljaival sikerült növelnünk az előnyünket, és a 39. perc végén már 26-18-ra vezettünk, amikor a vendégek időt kértek. Azonban a taktikai szünet után is mi játszottunk fölényben, és gyors indításgólokkal növelni tudtuk az előnyünket, a 43. percre 28-20-as vezetésre tettünk szert. A második félidő derekára sikerült tízgólos előnyt kialakítanunk, ekkor 30-20-ra vezettünk. A nyolcgólos Tóth Ádám és a hét találatot szerző Csuka Balázs mögé az ötgólos Koncz András lépett előre a házi góllövőlista harmadik helyére. A hajrá komoly izgalmakat már nem tartogatott, az előnyünket azonban tudtuk növelni, és öt perccel a vége előtt már 12 góllal vezettünk (35-23), végül pedig 36-27-es győzelmet arattunk, és ezzel a 18. forduló után is őrizzük százszázalékos mérlegünket az NB II. Északi csoportjában.

– Picit tartottam ettől a meccstől, ebben a mezőnyben a PLER elég jó erőt képvisel – kezdte értékelését Doros Ákos, csapatunk vezetőedzője. – Az első tíz percre a védekezésünk nem úgy állt össze, ahogy azt szerettük volna. Aztán volt egy jó tízperces szakasz, amikor el tudtunk menni hat-hét góllal, aztán azt már csak növeltük egy kicsivel. Annak ellenére, hogy tartottam tőle, a fiúk bebizonyították, hogy ettől a csapattól is sokkal jobb erőt képviselünk – mondta Doros Ákos.

A B. Braun Gyöngyös csapata jövő pénteken ismét hazai pályán játszik, akkor a Gödöllő lesz az ellenfelünk.

Egy nappal korábban serdülő csapatunk lépett pályára a Budapest Honvéd vendégeként az Országos Serdülő Bajnokság rájátszásában. A mieink az országos döntőbe jutást érő második helyért a Váccal vannak versenyben, a forduló előtt mi álltunk jobban, egy ponttal vezettünk riválisunk előtt. Az előny megőrzéséhez azonban győznünk kellett volna a fővárosban, ami sajnos nem jött össze Nigrinyi Tibor rossz napot kifogó csapatának, amely 26-22-es vereséget szenvedett a pénteki találkozón.

– Értetlenül állok a történtek előtt, sem védekezésben, sem támadásban nem nyújtottunk megfelelőt, a gyenge egyéni teljesítmények mellett a kapusteljesítményünk is rossz volt, így nehéz helyzetbe hoztuk magunkat – értékelt az edző. Ennél csak jobbat tudunk nyújtani, a következő meccsen igyekszünk javítani – mondta Nigrinyi Tibor.

A Vác pénteken az Eger csapatát fogadta, és győzte le magabiztosan, így megelőzte a mieinket a tabellán, és egy ponttal vezet előttünk. Csapatunk ennek ellenére még mindig megszerezheti a csoport második helyét, ehhez azonban hátralévő két mérkőzésén a Gödöllő és a listavezető Tatabánya ellen is győznie kell, a Vácnak pedig két meccsen legalább egy pontot el kellene buknia. A mieink legközelebb jövő szerdán a Gödöllő vendégeként lépnek pályára.

Férfi kézilabda NB II., Északi csoport, 18. forduló

B. Braun Gyöngyös U23 – PLER Budapest U23 36-27 (21-15)

2015. 04. 19., Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, Gyöngyös, 70 néző

V.: Horváth Z., Simó A.

B. Braun Gyöngyös U23: Holló M. (kapus), Tóth Á. 8 (3), Divéki 2, Munkácsi 2, Nagy Bence 4, Koncz A. 7, Csuka 7. Csere: Istvanovszki (kapus), Temesvári, Bodnár 1, Rutka, Völker B. 3, Völker K. 1, Székely D. 1, Nagy Brúnó.
Edző: Doros Ákos

PLER Budapest U23: Balogh Á. (kapus), Kedves, Sinkovits B. 6, Farkas T. 2, Mikita M. 6, Kalmár 2, Vízler. Csere: Berta (kapus), Ferencz 1, Györkő, Fiar 4, Bordács 1, Glózik 4 (1), Sebessy 1.
Edző: Kovács Mihály

Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/1.
Az eredmény alakulása: 6. perc.: 3-2, 12. p.: 8-6, 18. p.: 10-9, 24. p.: 15-12, 36. p.: 23-17, 42. p.: 27-20, 48. p.: 30-21, 54. p.: 33-23.

Következik: B. Braun Gyöngyös – Gödöllői KSC
2015. 04. 24. 18:00

Országos Serdülő Bajnokság, B-C rájátszás 1-8.

Budapest Honvéd – B. Braun Gyöngyös 26-22 (12-8)

Következik: Gödöllői KSC – B. Braun Gyöngyös
2015. április 22. 18:00