Az utolsó pillanatig kiélezett csatát hozott a HE-DO B. Braun Gyöngyös és a Csurgó rangadója az élvonalbeli férfikézilabda-bajnokság 11. fordulójában. Farkasaink a roppant szoros végjátékban végül egy időntúli büntetővel veszítettek el egy pontot az év utolsó gyöngyösi mérkőzésén.

Nagy csatára, kemény fizikai küzdelemre számíthattunk a Csurgó elleni rangadón, amire a mérkőzés nem cáfolt rá. Ubornyák góljával indult a találkozó, majd két perccel később egyenlített a Csurgó (1-1). Az ötödik percben Tomic büntetőt hárított, a vezetést azonban mégis a vendégek ragadták magukhoz (1-2). Emberhátrányba kerültünk, a gólok pedig nehézkesen potyogtak, nyolc és félpercnyi játék után 3-3 volt az állás, ahonnan a Csurgó a 10. percre 3-5-re lépett meg. Két gyors góllal egyetlen perc leforgása alatt sikerült kiegyenlítenünk, a 14. percben pedig Varsandán váltott gólra egy emberelőnyt, amivel ismét farkasainkhoz került a vezetés (7-6). Ubornyák növelte két gólra a hazai előnyt a 17. perc legelején (8-6), mire a vendégek időt kértek, a taktikai szünet után pedig egy gólra zárkóztak. Gráf révén lett közte ismét kettő (9-7), a huszadik perc végén pedig, 9-8-as állásnál kettős kiállítást ítéltek a játékvezetők: a mi oldalunkon Gráfnak kellett két percre leülnie. A Csurgó egyenlített, majd a 21. percre a vezetést is átvette (9-10), ekkor Bíró Balázs hívta magához a játékosait. Az időkérés után a vendégek voltak eredményesek, akik így 3-5 után ismét kettővel vezettek (9-11). A 25. percre sikerült egyenlítenünk, majd emberelőnybe kerültünk, és Bura góljával újra mi vezettünk (12-11). A félidő végét jelző sípszóig azonban a vendégek nemcsak egyenlíteni tudtak, hanem fordítani is, így egygólos hátránnyal vonultak az öltözőbe farkasaink (12-13).

A második játékrész elején büntetőből hizlalta kétgólosra előnyét a Csurgó, s csak a 36. percben mutatott ismét egyenlő állást az eredményjelző (15-15). A vendégek újabb hétméteresből jutottak előnyhöz, ám a 40. percben Jaros góljával már ismét nálunk volt a vezetés, amit kettős emberelőnyben játszva Hegedüs növelt kétgólosra (18-16). A Csurgó időkérés után egyenlített az utolsó negyedóra kezdetére, és a sorminta folytatódott: hol mi jutottunk előnyhöz, hol a vendégek, s az 55. percben 23-23-as állásnál Bíró Balázs időkérése után indult a nem mindennapi izgalmakat hozó végjáték. A friss igazolású Kovács Gergő első gyöngyösi góljával jutottunk előnyhöz, a vendégek pedig büntetőből egyenlítettek. Egy elhibázott csurgói hetes után alkalmunk nyílt kettővel ellépni, amivel élnünk is sikerült, így másfél perccel a vége előtt 26-24 volt ide. Ekkor a Csurgó kért időt, és egy gólra zárkózott bő egy perccel a vége előtt. Negyvenhét másodperccel a vége előtt Bíró Balázs időkérése állította meg a játékot, próbálkozásunkat azonban Holló hárította, így a Csurgónak maradt húsz másodperce az egalizálásra. A vendégek végigtámadták a hátralévő időt, a legvégén pedig időntúli büntetőhöz jutottak – ez volt a Csurgó kilencedik hetese, ami utat talált Tomic kapujába, így az utolsó utáni másodpercben egy pontot elveszítettünk a az idei utolsó gyöngyösi mérkőzésen.

A HE-DO B. Braun Gyöngyös farkasai néhány nap múlva újra pályára lépnek, november 28-án Miskolcon játszanak a DVTK ellen a Magyar Kupa harmadik fordulójában.

K&H férfi kézilabda liga, 11. forduló
HE-DO B. Braun Gyöngyös – Csurgói KK 26-26 (12-13)
Gyöngyös, 800 néző
V.: Horváth Péter, Marton Balázs

Gyöngyös: Tomic, Gyánti (kapusok), Ubornyák 6, Jaros 1, Varsandán 4, Bura 3, Hegedüs, Lakosy 1 (1), Bodor, Schmid 3, Edwards, Schäffer 2, Gráf 2, Jóga, Pietruszko, Kovács 1. Edző: Bíró Balázs.

Csurgó: Holló, Füstös (kapusok), Soruk, Zagar 6, Bazsó 1, Herceg 4, Krsmancic 1, Borsos, Papp 1, Szeitl, Gábor 1, Tóth, Vasvári, Mazurek, Markez 2, Tufegdzic 10 (7). Edző: Baranyai Norbert.

Kiállítások: 8, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 9/7.