Hétgólos győzelem Budakalászon
| Kategória: Híreink

Hétgólos győzelmet aratott Budakalász ellen a HE-DO B. Braun Gyöngyös csapata, amely idei második felkészülési mérkőzését idegenben játszotta.

Január 3-án kezdte a felkészülést a bajnokság tavaszi idényére a HE-DO B. Braun Gyöngyös csapata, amelynek programjában három felkészülési mérkőzés szerepel a január 30-án esedékes első tétmeccsig, a Ferencváros elleni Magyar Kupa-találkozóig. Farkasaink január 12-én, hazai pályán játszották az első edzőmérkőzésüket a Budakalásszal, ezúttal pedig idegenben léptek pályára ellenük. A szoros első félidőt követően 19-18-as vezetéssel vonulhattunk pihenőre, majd a második játékrészben még hattal sikerült növelni a különbséget, így a mieink 37-30-as győzelmet arattak.

Felkészülési mérkőzés
CYEB Budakalász – HE-DO B. Braun Gyöngyös 30-37 (18-19)
Budakalász, 80 néző
V.: Bátori Bence Martin, Szécsi Lantos Boldizsár

Budakalász: Váczi, Tóth M. (kapusok), Kovács 6, Berényi 2, Varga 4, Kiss 2, Sinkovits 4, Ranisavljevic 1, Varju 3, Szakács, Josipjuric-Grgic2, Tyiskov 2, Miklialin 2, Dávid, Vrhovina. Edző: Csoknyai István.

Gyöngyös: Tomic, Podoba (kapusok), Edwards 2, Varsandán 5, Bodor 5, Kovács 4, Ubornyák 2, Schmid 1, Jaros 8, Hegedüs 1, Pietruszko 1, Jóga 1, Gráf 2, Nkousa 1, Potisk 3, Gyallai 1. Edző: Bíró Balázs.

Kiállítások: 16, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/4.

Értékelés:
Bíró Balázs: – A fókusz továbbra sem az eredményen volt, de nyilván mindig jó érzés, ha az ember bármilyen mérkőzés után győztesen hagyja el a pályát, és ezzel mi is így vagyunk. Az első félidő védekezése sok kívánnivalót hagyott maga után, de a második félidő első 15-20 perce jól sikerült, és ezt a pozitív töltetet tudtuk támadásban is kamatoztatni, erről a 37 lőtt gól önmagáért beszél. Örülök, hogy most is mindenkinek játéklehetőséget adni, és, hogy pozitívan zárhatjuk ezt a hetet.