Harmadszor sem bírtunk a Fradival
| Kategória: Híreink

Harmadik szezonbeli tétmérkőzését is elveszítette a Ferencváros ellen a HE-DO B. Braun Gyöngyös csapata, miután szoros első félidőt követően öt góllal alulmaradt a fővárosban a K&H liga hétközi fordulójában.

A Ferencváros Európa-kupa szereplése miatt a Telekom Veszprém elleni szombati meccset követő kedden lépett pályára a fővárosban a gyöngyösi farkasfalka a K&H liga 16. fordulójának mérkőzésén. Varsandán büntetőből szerezte a találkozó első találatát, amelyre gyorsan érkezett a házigazdák válasza. A következő hétméteresünk kimaradt, a 4. percben, 2-1-es hazai vezetésnél azonban emberelőnybe kerültünk. Az újabb vendégtalálatra egészen a 6. percig kellett várni: Ubornyák vette be büntetőből Borbély kapuját, majd egy akciógóllal irányítónk ki is egyenlített (3-3). Mindkét oldalon kiállítás következett, egy percen át öt-öt mezőnyjátékossal játszottak a csapatok, a gólok pedig felváltva potyogtak: kilencpercnyi játék után 5-5 volt az állás, amikor Tomic üreskapus találatával magunkhoz ragadtuk a vezetést, a Ferencváros pedig időt kért. A taktikai szünet után labdát szereztünk, amit Varsandán juttatott a kapuba, így már két gól volt az előnyünk (5-7). Remekül olvastuk a Fradi támadásait, aminek köszönhetően többször is labdát szereztünk, ám hiába sikerült indulnunk, Borbély elkapta a fonalat, így a 13. percben továbbra is két gól volt a különbség: 7-9. Ezt az előnyt azonban tudtuk őrizni, a 17. percben 10-12 volt ide, a gólfelelős szerepét Potisk vállalta magára, a kapuban pedig Tomicot Podoba váltotta. Varsandán állt ki két percre 11-13-nál a 19. perc végén, majd Pordán kapott kétperces büntetést, egy újabb kimaradt hetesünk után pedig a Fradi egyenlített: 13-13. A 23. percben Nagy Bence harmadik büntetőjét értékesítette, amivel a hazaiak átvették a vezetést (15-14), Bodort pedig két percre elveszítettük. Bíró Balázs időkérése után Potisk egalizált, majd Gráf Martint állították ki a játékvezetők, egy percen át kettős emberhátrányban játszottunk, a fővárosiak pedig visszavették, majd kétgólosra hizlalták a hazai előnyt. Sikerült visszajönnünk mínusz egyre, azonban két és fél perccel a vége előtt Gráf második, csapatunk ötödik kétperces büntetésével ismét emberhátrányba kerültünk, Nagy Bence pedig ötödik hetesét lőhette: 18-16. Potisk hatodik találatával sikerült eggyel közelebb zárkóznunk, az utolsó perc elején azonban az addigi legnagyobb különbség alakult ki a hazaiak javára: 20-17. A sípszóig Bodor egyet faragott a gyöngyösi hátrányból, kétgólos hazai vezetésnél, 20-18-nál jöhetett a szünet.

A második félidőre visszaállt a kapunkba Tomic, a túloldalon pedig Borbélyt Balogh váltotta, aki védte is az első próbálkozásunkat, így a hazaiak visszaállíthatták a háromgólos vezetést: 21-18. Emberelőnybe kerültünk, amit Lakosy gyorsan gólra váltott, a folytatásban azonban támadásban több hiba is becsúszott, a Ferencváros pedig négy góllal meglépett: 23-19. Öt perc telt el a játékrészből, amikor Ubornyák faragott egyet a gyöngyösi hátrányból, de egy újabb eladott labdából visszaállt a négygólos hazai vezetés: 24-20. Potisk szerezte a 21. gólunkat, de a különbséget nem sikerült csökkentenünk, sőt a félidő 10. percében már öt góllal vezetett a hazai alakulat. Képtelenek voltunk bevenni Balogh kapuját, a Fradi kapusa minden próbálkozásunkat védte, hatperces gólcsendünket látva pedig Bíró Balázs időkéréssel próbált új impulzust adni a farkasoknak. Sajnos továbbra sem ment a gólszerzés, és bár Tomic is védett ziccert, az első negyedóra végén már 27-21 volt az állás. Ekkor Kovács Gergő találata törte meg a jeget, majd egy jó védekezés után Jóga is betalált, négy gólra zárkóztatva csapatunkat: 27-23. Ismét Kovács volt eredményes, a 3-0-s gyöngyösi sorozatot látva pedig Pásztor István hívta magához csapatát. Tomic védése után Potisk nyolcadik találatával lett 27-25, majd Lékai gólját követően Mikita második kiállításával kerültünk emberelőnybe. A hazaiaknak sikerült megakasztaniuk a lendületbe jött gyöngyösi támadógépezetet, és tíz perccel a mérkőzés vége előtt ismét négy gólra nőtt a különbség, 30-26 volt az állás. A percek fogytak, a két csapat közötti gólok száma azonban nem, hat és fél perccel a meccs vége előtt megint öt volt közte (32-27), amikor Bíró Balázs időkérése szakította meg a játékot. A taktikai szünet után Ubornyák faragott a hátrányunkból, és nyitott védekezésre váltottunk. Négy perccel a vége előtt emberelőnybe is kerültünk, ennek ellenére a Fradi végleg eldöntötte a találkozót: 34-28-ra húztak el, ami behozhatatlan előnynek bizonyult. Tomicnak sikerült védenie Nagy Bence hatodik hetesét, Hegedüs pedig megszerezte a 30. találatunkat, de a pontszerzés elmaradt, a szezonbeli harmadik Ferencváros elleni összecsapásunk is a zöld-fehérek győzelmével zárult.

K&H férfi kézilabda liga, 16. forduló
FTC-Green Collect – HE-DO B. Braun Gyöngyös 35-30 (20-18)
Budapest, 600 néző
V.: Horváth Péter, Marton Balázs

Ferencváros: Balogh A., Borbély (kapusok), Bognár 6, Füzi 2, Nagy 8 (5), Imre 4, Balogh Zs. 2, Pordán, Debreczeni 1, Pető 1, Prainer 6, Lékai 2, Mikita, Fülöp, Szepesi, Bujdosó 3. Edző: Pásztor István.

Gyöngyös: Tomic 1, Podoba (kapusok), Ubornyák 4 (2), Potisk 9, Jaros 2, Varsandán 2 (1), Hegedüs 2, Lakosy 1, Bodor 2, Schmid 3, Edwards, Gyallai, Gráf 1, Jóga 1, Pietruszko, Kovács 2. Edző: Bíró Balázs.

Kiállítások: 12-12 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/2.