Győzelemmel zártuk a felkészülést

Négygólos győzelmet aratott a Tatran Presov ellen a HE-DO B. Braun Gyöngyös a téli felkészülési időszak utolsó edzőmérkőzésén.

A Budakalász elleni hazai és idegenbeli mérkőzés után a szlovák élvonalban szereplő Tatran Presov volt a HE-DO B. Braun Gyöngyös utolsó edzőpartnere a téli felkészülési időszakban. A találkozó első félidejében farkasaink végig vezetve négygólos előnyt harcoltak ki a szünetre (18-14), amit a második játékrész első felében ellenfelünk ledolgozott, és 20-20-nál egyenlő volt az állás. A folytatásban sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a végére azonban sikerült visszaállítanunk a négygólos különbséget, és 31-27-es győzelmet arattunk.

A HE-DO B. Braun Gyöngyösre a február 3-i bajnoki rajt előtt a Magyar Kupában vár feladat: farkasaink az FTC ellen lépnek pályára január 30-án.

Felkészülési mérkőzésen
HE-DO B. Braun Gyöngyös – Tatran Presov 31-27 (18-14)
Gyöngyös, 300 néző
V.: Paska Dániel, Vastag Sámuel

Gyöngyös: Tomic, Podoba, Gyallai (kapusok), Nkousa 1, Ubornyák 4, Potisk 5, Jaros 2, Varsandán 7 (5), Hegedüs 3, Bodor, Schmid 2, Edwards 1, Gráf 2, Jóga, Pietruszko 2, Kovács 2. Edző: Bíró Balázs.

Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/2

Bíró Balázs: – Örülök annak, hogy egy minőségi ellenfél ellen tudtunk játszani, és annak is örülök, hogy sok jó dolgot csináltunk a pályán, és eredményesen kézilabdáztunk. Nem vagyok azonban maradéktalanul elégedett, mert úgy gondolom, hogy az első félidő döntő részében mutatott játéktempónk és motivációnk elmaradt a várttól. Az első félidő tempója a 18 gól ellenére sem volt megfelelő, és az egész mérkőzésen túl sok olyan gólt kaptunk, ami könnyen megelőzhető lett volna. Összességében a tény, hogy mindezen hibák mellett, a csapatot forgatva és mindenkinek játéklehetőséget adva nyerni tudtunk, elégedettséggel tölt el.