Győzelemmel mutatkoztunk be szurkolóinkak
| Kategória: Egyéb

Kemény küzdelemre késztette az első hazai mérkőzését játszó a HE-DO B. Braun Gyöngyöst az újonc PLER Budapest, amely többször is vissza tudott jönni a meccsbe, így farkasainknak a hajráig harcolniuk kellett az ötgólos győzelemért.

Győzelmi célokkal lépett pályára a gyöngyösi farkasfalka a szezon első hazai bajnokiján. Ellenfelünk az élvonalba hét év után visszatérő PLER Budapest együttese volt, amely az első fordulóban vereséget szenvedett ugyan, de a második félidőben döntetlent ért el a Tatabánya ellen, és Gyöngyösre is azzal a céllal érkeztek, hogy megnehezítsék a dolgunkat. Ennek hamar tanúbizonyságát is tették, farkasaink ugyanis hiába léptek el a meccs első négy percében négy góllal (5-1), a 10. perc elején már csak eggyel vezettünk (7-6). A 13. percre a vendégek meg is fordították az állást (8-9), és csak a 19. percben tudtuk visszavenni a vezetést Varsandán büntetőjével (12-11). Pietruszko kiállításával másodszor kerültünk emberhátrányba, Bíró Balázs pedig magához hívta tanítványait. Sikerült rendezni a sorokat, és a 27. percben már újra négygólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző (16-12). A fővárosiak a hajrában is remekül küzdöttek, de három gólt sikerült megőriznünk az előnyünkből, így 18-15-ös állásnál jött a pihenő.

Térfélcsere után is maradt a kiélezett, kemény küzdelem: mi kezdhettük a második félidőt, de nem sikerült góllal befejeznünk a támadást, fél perccel a kezdő sípszó után pedig Varsandán kiállításával emberhátrányba kerültünk. A második félidei gólgyártást a vendégek indították, a 36. percre pedig egyetlen gólra zárkóztak (20-19). Sikerült zsinórban háromszor betalálnunk, amikor Pietruszko második kiállítása miatt fogyatkoztak meg a pályán lévő farkasok. Előnyünket ennek ellenére is őrizni tudtuk, az utolsó negyedóra négygólos hazai előnnyel indult (27-23). Varsandán negyedik értékesített hétméteresével lett közte öt, Bodor pedig még egyet közétett, így az utolsó tíz percre ötgólos gyöngyösi vezetésnél fordultak a csapatok (29-23). Egy hazai találattal később a vendégek időt kértek, 29-24-nél pedig Hegedüst állították ki a játékvezetők. Egy perccel később a vendégek is megfogyatkoztak eggyel, amikor 19-25-ös állásnál Bíró Balázs is élt időkérési lehetőségével. Bő hat perc volt hátra a meccsből, Schmid állította vissza az ötgólos különbséget (30-25), Schäffer találata után pedig Podoba mutatott be egy fontos védést, négy perccel a vége előtt így hattal vezettünk (31-25). Két perccel a vége előtt Hegedüs találatával lett 32-26, és másfél perc volt hátra, amikor Bíró Balázs még egyszer magához hívta játékosait. Az utolsó percben a vendégek egyet faragtak a hátrányukból, így öt góllal nyertük meg ezt a küzdelmes mérkőzést, és sikerült győzelemmel bemutatkoznunk hazai közönségünknek az új szezonban.

K&H férfi kézilabda liga, 2. forduló
HE-DO B. Braun Gyöngyös – PLER Budapest 32-27 (18-15)
Gyöngyös, 800 néző
V.: Paska Dániel, Vastag Sámuel

Gyöngyös: Tomic, Podoba (kapusok), Ubornyák 2, Potisk 1, Jaros, Varsandán 10 (4), Bura 5, Hegedüs 4, Lakosy 4, Bodor 2, Schmid 1, Nagy Á., Edwards, Schäffer 2, Gráf, Pietruszko 1. Edző: Bíró Balázs.

PLER: Kránitz, Takács (kapusok), Zobec 4 (1), Strelnikov, Fekete 1, Várszegi 1, Petrychenko 1, Tóth Á. 3, Sunajko 1, Simotics 3, Szkokán 5, Ács, Alan 4, Vízler 4 (1), Holdosi, Farkas. Edző: Horváth Attila.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2.