Az Európa-bajnokságra készülő magyar férfi kézilabda-válogatott két gyöngyösi játékossal a soraiban két alkalommal is legyőzte Bahrein csapatát Szigetszentmiklóson. A felkészülés Gyöngyösön folytatódik, ahol január 3-a és 5-e között Csehország, Lengyelország és Fehéroroszország válogatottja lesz a mieink ellenfele a Provident-kupán.

Gyöngyösi szárnyakon repült a válogatott – Németh Kornél, a Sport Klub kommentátora fogalmazott így, amikor mindkét oldalon a B. Braun Gyöngyös szélsői segítették a magyar nemzeti csapatot Bahrein ellen Szigetszentmiklóson. Varsandán Milán és Szalafai Gábor mindkét mérkőzésen szerepet kapott, és gólokkal hálálta meg Mocsai Lajos szövetségi kapitány bizalmát. Az első mérkőzésen a gyöngyösi játékosok közül Varsandán volt eredményes, de Szalafai is sokat segített csapatának a tizenöt gólos győzelem elérésében. A vasárnapi mérkőzés magyar gólokkal és meddő bahreini támadójátékkal kezdődött, a vendégcsapat a 15. percben szerezte meg első találatát, 8-0 után. A magyar csapat a 19. percben már tíz góllal vezetett a bahreiniek ellen, majd szünet után szinte teljesen kicserélődött a magyar csapat – ekkor kaptak szerepet a B. Braun Gyöngyös játékosai is. Végül 15 gólos magyar győzelem született.

Sas valogatott

Fotó: Cseh Péter/Magyar Kézilabda Szövetség

MAGYARORSZÁG-BAHREIN 30-15 (16-6)
Szigetszentmiklós, játékvezetők: Bonifert, Oláh (magyarok).
MAGYARORSZÁG: Mikler, Tatai, Székely (kapusok), Ancsin 4, Bánhidi 1, Császár 5 (2), Gulyás 1, Harsányi 1, Ilyés 1, Lékai 4, Mocsai T. 2 (1), Nagy K. 1, Schuch, Szalafai, Szöllősi 2, Vadkerti 2, Varsandán 1, Zdolik 3, Zubai 2. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.
BAHREIN: Altaweel, Jalil (kapusok), Abdul Qader, Ali, Alsalatna 2, Alsamaheji 1, Baham, Eid 2, Habib 1, A. Hussain 1, Madan 5, Maqabi, A. Merza, Qader 3 (1), Shihabab, Yousef. Szövetségi kapitány: Saleh Bu Shkeyou.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1.

A vasárnapi, második mérkőzés – amely a magyar válogatott utolsó 2013-as találkozója volt –kilencgólos hazai sikert hozott. Ezen az összecsapáson az első félidőben játszottak jobban a vendégek, akik még a második játékrész elején is vezettek, végül azonban kilencgólos hazai siker született. Szalafai Gábor összesen három alkalommal talált a kapuba, míg Varsandán Milán eggyel járult hozzá a magyar gólterméshez.

Var valogatott

MAGYARORSZÁG-BAHREIN 31-22 (12-14)
Szigetszentmiklós, játékvezetők: Herczeg, Südi (magyarok).
MAGYARORSZÁG: Mikler, Tatai, Székely (kapusok), Ancsin 2, Bánhidi, Császár 10, Gulyás, Harsányi 3, Ilyés, Lékai 1, Mocsai T. 1, Nagy K. 5, Schuch, Szalafai 3, Szöllősi 3, Vadkerti, Varsandán 1, Zdolik, Zubai 2. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.
BAHREIN: Altaweel, Jalil (kapusok), Abdul Qader, Ali, Alsalatna 3, Alsamaheji, Baham, Eid 2, Habib, A. Hussain 2, Madan 8, Maqabi 1, A. Merza, Qader 6, Shihabab, Yousef. Szövetségi kapitány: Saleh Bu Shkeyou.
Kiállítások: 12, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3.

A magyar válogatott január 2-án Gyöngyösön találkozik újra, majd 3-a és 5-e között a Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban lép pályára a Provident-kupán Csehország, Lengyelország és Bahrein csapatával szemben. A Provident-kupára a valamennyi mérkőzésre érvényes kombinált belépők 5000 forintért, a napijegyek 2000 forintért kaphatók a gyöngyösi Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban (Gyöngyös, Gábor Áron u.) minden hétköznap délelőtt.