B. Braun Gyöngyös – MOL-Pick Szeged 30-41
| Kategória: Híreink

Már az első félidőben tízgólos előnyt tudott kidolgozni a MOL-Pick Szeged csapata a B. Braun Gyöngyös ellen a férfi kézilabda NB I. 19. fordulójának gyöngyösi mérkőzésén. A péntek esti találkozó mindkét csapatnak az utolsó idei mérkőzése volt, a mieink dolgát pedig nem csak az év végi, elkerülhetetlen fáradtság, hanem a sok sérült is nehezítette. Nem volt a keretben Frey Tamás, Hajdu Gábor, Szalafai Gábor és Sándor Ákos sem, így a fiatal Koncz András is bizalmat kapott Gulyás István vezetőedzőtől. A jó hangulatú mérkőzésen a második félidőben is a Szeged dominált, bár sok szép pillanattal ajándékozták meg a mieink is szurkolóikat. Folytatás januárban.

1219 bbgy szeged 11

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I., 19. forduló
B. Braun Gyöngyös – MOL-Pick Szeged 30-41 (13-21)
Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, Gyöngyös, 700 néző
V.: Medve R., Nagy L.

B. Braun Gyöngyös: Hudák (kapus), TÓTH Á. 4, Marczinkó 1, DEBRECZENI 4, Simon B. 3, Varsandán M. 2. Cserék: Tamási, Holló M. (kapusok), Iváncsik Á. 3 (2), Dr. Czina, Bakos Gy. 1, NAGY B. 1, KOLLER 8, KONCZ A. 3.
Vezetőedző: Gulyás István

MOL-Pick Szeged: Sierra (kapus), Prodanovic 9, Zubai 3, Blazevic, Kallman 3, Ilyés 4, Bombac 2. Cserék: Pásztor I. (kapus), Mindegia 3, Vadkerti A., Robredo 2, Fekete B. 1, Balogh 5 (2), Parrondo 5, Vranjes, Ancsin 4.
Vezetőedző: Juan Carlos Pastor

Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2.

Az eredmény alakulása: 6. perc 3-4, 12. p.: 6-10, 18. p.: 7-13, 24. p.: 9-18., 36. p.: 16-26, 42. p.: 19-31, 48. p.: 22-35, 54. p.: 25-39.

Gulyás István: – Az első félidőben néhány játékosom „fényt kapott”, akkor alakult ki ez a nagy különbség. A második félidőben kiszolgáltuk a közönségünket. Ezúton kívánunk minden kézilabdabarátnak kellemes ünnepeket.

Juan Carlos Pastor: – A legfontosabb, hogy nem sérült meg senki. Mindkét sorunk jól megoldotta a feladatát. Gratulálok csapatomnak az első félidei teljesítményéhez, de tisztában vagyunk vele, hogy tavasszal még jobban kell dolgoznunk.

Különleges hangulatban indult a péntek esti találkozó, nem csak azért, mert a két csapat szurkolótábora közismerten jó viszonyt ápol egymással, hanem azért is, mert az ünnepek előtt néhány nappal mindkét együttes utolsó idei mérkőzésére készült. A különleges hangulatot megkoronázta a kezdődobás is, amelyet a 14 éves mozgáskorlátozott fiú, Berta Dániel végezhetett el. Dani, aki a kézilabda és a B. Braun Gyöngyös nagy rajongója, a Gyöngyösi TV „Élményt Karácsonyra” című műsorát kereste meg, a tévé és a B. Braun Gyöngyös összefogásával pedig igazán különleges élményben lehetett része, hiszen a héten együtt edzhetett a srácokkal, akik egy dedikált ajándéklabdával is meglepték a fiatal fiút, ráadásként pedig a Szeged elleni meccs kezdődobását is átengedték neki.

A labda aztán a profi kézilabdázók kezébe került, és a jó hangulatot egy ideig fenn is tudtuk tartani. Debreczeni Dávid és Tóth Ádám góljával 2-0-ára is vezettünk, ám a szegediek gyorsan egyenlítettek, a hatodik perc végére pedig a vezetést is átvették (3-4). A vendégek hamar kettő-, majd háromgólos előnyt dolgoztak ki, és bár meg volt a lehetőségünk arra, hogy egy gólra zárkózzunk, ezt elszalasztottuk, így pedig lendületet vettek a Szegediek, akik az első tíz perc végén már 10-5-re vezettek. Innen sikerült 10-7-re zárkóznunk, de a félidő derekára a Szeged visszaállította ötgólos előnyét, majd Prodanovic hetesével 13-7-re elhúzott. Nyolc perccel a félidő vége előtt a bemutatásnál a gyöngyösi drukkerektől is nagy tapsot kapó Balogh Zsolt értékesített büntetőt, ezzel pedig kialakult a tízgólos különbség (8-18). A félidő végéig nagyjából ez a különbség volt jellemző a két csapat között, hol közelebb férfkőztünk a szegediekhez, hol egy kicsit még jobban eltávolodtunk a vendégektől. A játékrész utolsó perceiben a kapuban Hudákot váltó Tamási Zsolt néhány jó védést is bemutatott, így indításokból közelebb tudtunk férkőzni, és a félidő végére 13-21-ig zárkóztunk.

A második félidőt a szegediek kezdték, akik gyorsan visszaállították a tízgólos különbséget, 14-24-et, majd 15-25-ös is mutatott az eredményjelző. A nagy különbség ellenére a közönség jól szórakozott, a mieinknek és a szegedieknek is voltak szépszámmal jó akcióik, sok szép mozdulatot és gólt láthattak azok, akik kilátogattak az év utolsó meccsére. A második félidő első felében Koller Tamás vitte a hátán a csapatot, a negyvenedik percig összesen négyszer volt eredményes a játékrészben, összességében pedig hatodik gólját szerezte, amellyel 19-29-re módosult az állás, vagyis nem hagytuk jobban elhúzni a szegedieket. Sokáig azonban nem tudtuk tíz gólon tartani a vendégeket, tizenöt perccel a meccs vége előtt 20-33-as állást olvashattunk le az eredményjelőzőről. Kettős emberelőnybe kerültünk, de közelebb zárkóznunk nem sikerült, a 19. perc elején 22-35-ös állásnál Gulyás István időt kért. Az időkérés után sem sokat változott a játék képe, csapatunk egyik legerősebb húzóembere továbbra is Koller volt, aki az ötvenedik percre nyolc gólig jutott. Holló Márk állt be a kapunkba, aki jó néhány szép védést és néhány igazi bravúrt is bemutatott, a különbséget mégsem tudtuk csökkenteni, az utolsó öt percre 3926-os szegedi előnnyel fordultak a csapatok. Az utolsó percekben Koncz András is beállt, aki egy bődületes bombával hálálta meg Gulyásnak Istvánnak a bizalmat, majd még egyszer betalált. A Szeged közben a negyven találatot is elérte, a mieinknél pedig a fiatalok vitték a prímet, Tóth Ádám és Koncz András újabb találataival ért véget a találkozó, amelyen 41-30-as vereséget szenvedtünk, mégis nagyon jól szórakoztunk.