Egy percig sem volt kérdés a B. Braun Gyöngyös továbbjutása a Magyar Kupa negyeddöntőjében. Már az első félidőben tízgólos különbséget tudtunk kialakítani az FTC Bástyamillenium ellen, a differenciát pedig a mérkőzés végére tizenháromgólosra növeltük. A jó iramú mérkőzésen remek védekezésünknek köszönhetően gyors indításgólokkal operáltunk, aminek meg is volt az eredménye, a félidőben 21-12-re vezettünk, majd 39-26-ra megnyertük a találkozót. A győzelem azt jelenti, hogy ott vagyunk a legjobb négy között, és várhatjuk a négyes döntőt. A találkozóról élő, szöveges tudósításunkat lejjebb görgetve olvashatja.

Ftc-Bbraun 4

Sok szurkoló kísérte el a csapatot a fővárosba. Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda Magyar Kupa, negyeddöntő

FTC Bástya Millennium – B. Braun Gyöngyös
Budapest, Elek Gyula Aréna
Játékvezetők: Horváth Zoltán, Simó András

FTC Bástyamillenium: Tuba Kovács, Molnár – Deli 3, Takó 2 (1), Hadobás 3, Kuhn, Cseh, Grandjean 2, Békefi 2, Félegyházi 4 (1), Gyurcsovics, Iváncsik R., Márkus 4 (1), Pádár 1, Szovszki 3 (2), Hemela 2.

Vezetőedző: Adorján Gábor

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Bakos 1, Sándor Á. 3, Frey 1, Iváncsik Á. 9 (1), Varsandán 4, Szöllősi 3, Hajdu 5, Debreczeni 5, Szalafai 2, Koller 3 (1), Atsushi 3.

Vezetőedző: Gulyás István

Kiállítások: 0, ill. 4 perc.

Hétméteresből: 4/4 ill. 2/2.

Értékelés:

Gulyás István: – Azt gondolom, megtiszteltük az ellenfelünket azzal, hogy végig komolyan vettük a mérkőzést. Minden játékosom százszázalékon teljesített, elégedett vagyok az eredménnyel. Külön öröm számunkra, hogy ilyen sok szurkolónknak okozhattunk örömet a győzelemmel.

1-5. perc: A Fradi kezdi a meccset. A mi oldalunkon Iváncsik, Koller, Debreczeni, Frey, Szalafai és Bakos védekezik. A kapuban Hudák kezd. Kivédekezzük, majd eladjuk a labdát, így Hudáknak kell ziccert védenie. Debreczeni pörgeti el a kapus lába mellett, 1-0 ide. Iváncsik indításból szerzi második gólunkat (0-2). Újabb Hudák-védés után újabb Iváncsik-gól (0-3). Kivédekezzük, de Szalafai szélről kihagyja. Aztán megint. Ezúttal ejteni próbált. Azonban megvan a labda, amivel Debreczeni indul (0-4). Büntetőt lőhetnek a hazaiak. Márkus értékesíti (1-4).

6-10. perc: Hajdu átlövésből szerzi meg az ötödik gólunkat (1-5). Márkus lövését Hudák könnyedén védi, aztán Iváncsik lövése marad ki, de továbbra is mi támadhatunk. Hajdu most a másik oldalról enged el nagy lövést, a kapufáról pattan be (1-6). Szöllősi is betalál, ezzel 7-1 ide. Adorján Gábor, a házigazdák mestere időt kér. Takó szépít betörés után (2-7). Eladjuk a labdát, Deli indul, Hudák nem tudja védeni a ziccert (3-7).

11-15. perc: Iváncsik büntetőből eredményes, aztán labdaszezés után Bakos talál be (3-9). Félegyházi Zsolt szerzi a negyedik hazai gólt, aztán Szöllősi hibázik szélről. Iváncsik azonban egy labdaszerzés után betalál (4-10). Megint labdát szerzünk, megint Iváncsik indul (4-11). Újabb indítás, most Debreczeni a befejezőember (4-12). Félegyházi révén 5-12 az állás. Most mi adjuk el. Újabb Fradi-gól átlövésből (6-12). Iváncsik szélről pattintja a fölső sarokba (6-13).

Ftc Bbraun 2

Debreczeni összesen öt gólt szerzett. Fotó: Magyari Máté

16-20. perc: Jó a blokk, de nem rohanunk. Frey távolról eredményes (6-14). A talpról elengedett lövéseket jól blokkoljuk, de a gyorsindítás most nem vezet eredményre. Büntetőt fújnak a hzazaiaknak, a kapuban Tamási, Takó lövi. Bent van, 7-14. Hajdu indul kétszer, jöhet a Fradi. Labdaszerzés után Sándor Ákos indul, de ellépi. Szélről lő gólt az FTC (8-14).

21-25. perc: Jó a Fradi-blokk, de az indítás után fölészáll a lövés. Most Gulyás István kér időt. Mekaru bődületesen nagy gólt lő (8-15). Megkaptuk a harmadik sárgát is, aztán szépít a Fradi (9-15). Hajdu most a beálló helyéről lőhet, de a kapus védi a lövést. A másik oldalon fölészáll, Hajdu azonban most gólt szerez (9-16). Szélről kapunk gólt (10-16). Tamási váltotta Hudákot a kapuban, be is mutat egy védést, ha már ott van. Belemenés miatt elveszik a hazaiaktól a labdát, aztán az indítás Sándor Ákos kezében köt ki, onnan meg egyenes az út a labdának a kapuba (10-17).

26-30. perc: Elhibázott támadások itt is, ott is, a rohanásnak mi vetünk véget. Iváncsik egy szép figura végén átlövőből szerezhet gólt (10-18). Elveszik a labdát a hazaiaktól, Iváncsikot Koller indítja (10-19). Blokkolunk, sarokdobással jön a Fradi, aztán megint támadót fújnak a játékvezetők. Újabb indítás, ezúttal is Iváncsik a befejező, megvan közte a tíz (10-20). Ismét csak kilenc (11-20). Van még időnk támadni, Szöllősi marad üresen a beálló helyén (11-21), aztán egy hazai találattal kialakul a félidő végeredménye (12-21).

Ftc Bbraun 3

Egy percig sem volt kérdés a továbbjutásunk. Fotó: Magyari Máté

31-35. perc: Mi kezdjük a második félidőt egy eladott labdával. Sikerül visszaérnünk, nincs indítás. Van azonban Tamási védés, de marad a hazaiaknál a labda. Kapusunk lába között talál utat a labda a kapuba, aztán Debreczeni eredményes (13-22). Sokáig támad a Fradi, szereznek is egy gólt, ismét Tamási lába között (14-22). Szalafai indításból szerzi a huszonharmadik gólunkat (14-23). Most a beálló lő gólt ellenünk (15-23), aztán Koller eredményes (15-24).

36-40. perc: Támadó szabálytalanság után Debreczeni indul a szabaddobásból (15-25). Szalafai két percre kiáll. Varsandán játszik be Debreczeninek, aki büntetőt harcol ki. Koller lövi be, a lövés a kapu hátsó merevítőjén csattan (15-26). Márkus révén megint „csak” tíz van közte (16-26). Újra Hudák védi a kapunkat, és most sajnos kap egy gólt (17-26). Koller megy bele, aztán ott is támadót fújnak a játékvezetők. Most mi kapunk gólt indításból (18-26), aztán Gulyás István időt kér.

41-45. perc: Nyolcgólos vezetésnél támadhatunk. Koller bődületesen nagy kapufát lő tíz méterről. Belül védekezünk, hetest kap a Fradi. Bent van, ezzel 19-26. Jól védekezünk, meg is van a labda, aztán Szalafai indításból belövi (19-27). Belemenés, indítás, Varsandán (19-28). Debreczeni két percet kap, a Fradi hetest lőhet (20-28). Varsandán a másodikat hagyja ki szélről, de néhány másodperc múlva megint miénk a labda. Szalafai lövése a kapufán csattan.

Ftc Bbraun 1

Gulyás István elégedett volt, a csapat százszázalékosan teljesített. Fotó: Magyari Máté

46-50. perc: Szép átlövésgóllal zárkóznak a hazaiak, majd a kapusuk is bemutat egy nagy védést (21-28). Ezúttal Hudák hárítja az átlövési kísérletet, majd Szalafai szerez gólt (21-29). Adorján Gábor kért időt. A támadással egy hetest ki tudnak harcolni a házigadák, amit be is lőnek (22-29). Koller-bomba (22-30). Aztán nagy gól ott is (23-30).  Varsandán ezúttal nem hibázza el szélről (23-31).

51-55. perc: Tíz perc van hátra, Hudák kétszer is véd, aztán Hajdu szerez gólt (23-32). Megint Hajdu, ezúttal talpról (23-33). Hudák nagyokat véd, és néha a kapufa is besegít neki. Sándor Ákos szerez gólt, aztán egyet kapunk is (24-34). Mekaru lövése, ha egy kis szerencsével is, de bent van (24-35). Szöllősi lövéséhez is kellett egy kis mázli, de a gól, az gól (24-35).

56-60. perc: Roppant fiatal a pályán lévő Fradi-keret, Adorján Gábor mindenkinek lehetőséget ad. Mi is felszabadultan játszhatunk, és még egy kapott gól is belefér (25-36). Varsandán góljával 25-37. Három perc van hátra. Sándor Ákos még lő egyet, ezzel 25-38 az állás. Kapunk egyet, 26-38. 26-39, megkezdődik az utolsó perc. Ez marad a vége, ott vagyunk a legjobb négy csapat között. Zúg a szép volt, fiúk, mintha otthon lennénk.