Fradi-győzelem a gyöngyösi rangadón
| Kategória: Egyéb

Szoros első negyedóra után végig vezetve aratott hatgólos győzelmet a remek kapusteljesítményt nyújtó Ferencváros a jól küzdő, de támadásban ezúttal a megszokottnál több pontatlansággal játszó gyöngyösi farkasfalka ellen a Dr. Fejes András Sportcsarnokban a K&H liga 3. fordulójának rangadóján.

Ahogy arra előzetesen számítani lehetett, nagy tempóval indult a forduló rangadója a Dr. Fejes András Sportcsarnokban, ahol a fővárosi vendégek kezdhették a mérkőzést, az első gólt mégis a mieink lőtték: Potisk talált Borbély kapujába, majd felváltva estek a találatok egészen 3-3ig, amikor sikerült meglépnünk két gyors góllal, és ötpercnyi játék után 5-3-as hazai előnyt mutatott az eredményjelző. A Fradi egyenlített, és bár négy percen át emberelőnyben játszhattunk, Borbély rendre megakadályozta, hogy ellépjünk: a 11. percben 6-6 volt az állás. Ekkor Hegedüst állították ki két percre a játékvezetők, az emberelőnyt kihasználva pedig a zöld-fehérek megfordították az eredményt, és az első negyedóra végére kétgólos vezetést dolgoztak ki (7-9). Két perccel később már három volt oda (8-11), amikor Bíró Balázs magához hívta játékosait. Az időkérés után egy eladott labdából szereztek indításgólt a vendégek, akik a 19. percben már öttel mentek (8-13). A 22. percben 9-14-es állásnál kerültünk emberhátrányba, a különbség pedig hat gólra nőtt a csapatok között a fővárosiak javára (9-15). Hegedüs góljával jöttünk vissza mínusz ötre, ekkor azonban elrontottunk egy cserét, így épp, hogy kiegészültünk, újra emberhátrányba kerültünk. Öt perccel a félidő vége előtt 11-16 volt az állás, amikor a vendégek kértek időt, majd emberelőnybe kerültünk, és annak ellenére is sikerült 13-16-ra zárkóznunk, hogy elhibáztunk egy hétméterest. A félidő vége előtt azonban visszaállt az ötgólos vendégelőny, amiből az utolsó másodpercben Ubornyák le tudott faragni egyet, így 14-18-as állásnál jött a szünet.

Potisk góljával kezdtük a második félidőt, de gyorsan jött rá a válasz, és bár a játékrész első öt percében kétszer is emberelőnybe kerültünk, nem tudtunk közelebb zárkózni a vendégekhez, a 35. percre pedig az ötgólos vendégvezetés is visszaállt (16-21). Gólja után Lakosyt küldték ki a játékvezetők, majd egy újabb ferencvárosi találat után Bíró Balázs kért időt 17-22-nél a 38. percben. Az olló azonban tovább nyílt, a 48. percben már nyolccal ment a Fradi, amikor Podoba védett bravúrral egy ziccert, majd az így megszerzett labdát Potisk juttatta a kapuba (19-26). Újabb büntetőt hibáztunk, a 46. percre pedig 20-29-re lépett el a Fradi. Emberelőnybe kerültünk, amit ezúttal sikerült kihasználnunk, az utolsó tíz perc kezdetére 23-29-re zárkóztunk, és 24-30 volt az állás, amikor Debreczeni Dávidnak harmadik kiállítása után végleg el kellett hagynia a pályát. Tíz perccel a vége előtt Ubornyák hetesével jöttünk fel mínusz ötre (25-30), de ennél közelebb nem jutottunk ellenfelünkhöz, sőt öt perccel a vége előtt újra nyolc volt oda (26-34), Ubornyáknak pedig két percre ki kellett állnia. Schmid gólja után a vendégoldalon jött egy kiállítás, majd még egy, így emberelőnybe kerültünk a hajrában. Ezt Schmid váltotta gólra, majd Pásztor István kért időt. Két és fél perccel a vége előtt Pietruszko lőtte a 29. gólunkat, ami az utolsónak bizonyult, a vendégek 29-35-re megnyerték a rangadót. Farkasaink legközelebb október 7-én lépnek pályára hazai környezetben a Komló ellen.

K&H férfi kézilabda liga, 3. forduló
HE-DO B. Braun Gyöngyös – FTC-Green Collect 29-35 (14-18)
Gyöngyös, 900 néző
V.: Bócz László, Wiedemann Viktor

Gyöngyös: Tomic, Podoba (kapusok), Ubornyák 7 (1), Potisk 6, Jaros, Varsandán, Bura 2, Hegedüs 3, Lakosy 1, Bodor, Schmid 2, Nagy Á., Edwards 2, Schäffer 5 (1), Gráf, Pietruszko 1. Edző: Bíró Balázs.

Ferencváros: Borbély, Győri (kapusok), Bognár 7, Füzi 2, Nagy B. 8 (2), Ónodi-Jánoskúti 2, Imre 8 (2), Pordán, Debreczeni 3, Prainer 1, Lékai 1, Csörgő, Mikita, Szepesi 1, Bujdosó, Kovacsics 2. Edző: Pásztor István.

Kiállítások: 10, ill. 18 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4.