ETO-SZESE – B. Braun Gyöngyös 23-29

A második félidőben nyerte meg az alapszakasz utolsó mérkőzését a B. Braun Gyöngyös az ETO-SZESE vendégeként a győri Egyetemi Csarnokban. Az első félidőben mindkét oldalon sok volt a kihagyott helyzet, a csapatok valahogy nem tudtak felpörögni, miközben Lorger bravúrosan védte a hazaiak kapuját. Azonban mi is remekül védekeztünk, így az első félidőben 10-10-es döntetlen volt az állás, semmi sem dőlt tehát el harminc perc után. A második játékrészben aztán támadásban is magunkra találtunk, és hamar ötgólos előnyt alakítottunk ki, amit a végéig meg is tudtunk őrizni, így 23-29-es sikerünknek köszönhetően győzelemmel zártuk az alapszakaszt. A rájátszás előtt 31 ponttal állunk a tabellán, csakúgy, mint a Balatonfüred, amellyel mindkét alkalommal döntetlent játszottunk az alapszakaszban. Egymás elleni összevetésben mi vagyunk jobbak az idegenben lőtt több gólunknak köszönhetően – Füreden 31-31, míg Gyöngyösön 22-22 született -, az összgólkülönbsége azonban a Balaton-partiaknak jobb.

0308 eto bbraun12

Férfi kézilabda NB I., 22. forduló
2014. 03. 08. 18:00, Egyetemi Csarnok, Győr
ETO-SZESE Győr – B. Braun Gyöngyös – (10-10)
Egyetemi Csarnok, Győr
V.: Tomecskó-Hunyadi Tamás, Unyatinszki Tamás

ETO-SZESE Győr: Lorger, Somogyi – Szabó A. 2 (1), Németh G. 5, Herbert K., Gubó 1, Terenyi 4, Mota 3 (2), Kalmár, Rivnyák, H. G. Hernandez 2, Halász L. 4, Gál K. 1 (1), Gebhardt 1, Simon, Pesic
Vezetőedző: Rosta Miklós

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Bakos 6, Sándor Á. 4, Frey 7 (3), Iváncsik Á. 2 (1), Varsandán 1, Szöllősi, Hajdu 2, Debreczeni 3, Szalafai 2, Koller 1, Atsushi 1, Divéki, Temesvári
Vezetőedző: Gulyás István

Kiállítások: 12, ill 8 perc.

Hétméteresből: 4/4, ill. 7/4.

Gulyás István: – Kicsit idegesen kezdtünk, és a két kapus remek védései is meghatározták az első félidőt. A második játékrészre aztán lenyugodtunk, és a kezünkbe vettük az irányítást. Örülök, hogy győzelemmel zártuk az alapszakaszt, és várjuk a döntést a végső helyezésekről, a mi értelmezésünk szerint ugyanis az egymás elleni eredmények alapján mi vagyunk a negyedikek.

1-5. perc: Mi kezdjük a mérkőzést, Szöllősi, Hajdu, Debreczeni, Frey, Koller és Varsandán összeállításban. A kapuban Hudák kezd. Koller átlövését védte a győriek kapusa, majd egy indításból Gerbhardt meg is szerzi a hazaiaknak a vezetést. Gyors támadást indítunk, de Szöllősi lövése kijön a kapufáról, így a házigazdák ismét támadást vezethetnek (1-0). A győriek lövése fölőszáll, mi jövünk, de Koller átlövése megint elakad a kapuban. A győriek most is gyorsan felállnak, de a beálló vonalra lép, így Hudák védése hiábavaló. Gregor Lorger a győriek kapusa, aki ezúttal Varsnád lövését védi. Hajdu és Szöllősi védekeézést túl szigorúnak ítélik a játékvezetők, mindeketten sárgát kapnak, Hudák pedig nagyot véd. Az ötödik perc végén Debreczeni megszerzi első gólunkat (1-1).

6-10. perc: Halász Levente talpról elengedett lövése utat talál a kapuba, 2-1 a hazaiaknak. Labdaszerzés után Debreczeni kerül helyzetbe, de a hatoson szabálytalankodik vele szemben Szabó, akit a játékvezetők kiállítanak, Frey pedig hetest lőhet. Sajnos mellédurrantja, marad a 2-1. Koller harmadik átlövése már kíméletlenül bent van, egyenlítünk (2-2). Hudák védi a győri beálló lövését, de Koller belült állt, büntető következik, amit Mota lő be (3-2). Sajnos nem vagyunk eredményesek támadásból, a játékvezetők szerint Varsandán belül futott át, elveszik a labdát. Egy kivédekezett támadás után Debreczeni büntetőt harcol ki, ezúttal Iváncsik áll a hetesvonalra. Bent van, 3-3 az állás.

11-15. perc: Eredménytelen győri támadás után eredményes hazai blokkot láthatnak a nézők, Hajdu lövése vágódik le róla. Tizenkét perc telt el, és még csak hat gól esett a meccsen. Mindkét kapus sorozatban mutatja be a védéseket, miután Gulyás István megállítja a játékot és időt kér. Szalafai váltja a jöbbszélen Szöllősit, és Bakos is a pályán, aki átlövésből rögtön gólt is szerez (3-4). Gyorsan szervezzük a támadást, amelynek végén Frey kerül helyzetbe, és kiharcol egy hétméterest. Iváncsik sajnos kihagyja. Dadog a labda a hazaiak kezében, el is adják, így mi jöhetünk, és hozhatjuk helyzetbe Varsandánt, aki sajnos nem tud túljárni a hazaiak kapusának eszén. Oldalt megy ki a labda, így marad nálunk, és Szalafai a másik szélről gólt szerezhet (3-5).

0308 eto bbraun02

16-20. perc: Koller szabálytalankodik védekezésben, amiért a játékvezetők kiállítják, Mota pedig második hetesét is belövi (4-5). Frey a másik oldalon a balszélső posztján kerül helyzetbe és szerez gólt (4-6). Bakos kiszorított helyzetből lő kapura, a lövést így a kapus hárítani tudja, az ellentámadás nem jó, megint nálunk a labda. Mekaru jött Hajdu helyett, Debreczenit pedig Sándor Ákos váltotta. Lövésünk fölészáll, de a védekezésünk jó, így megint lőhetünk, de megint kimarad. Terenyi indulhat, és egy gólra zárkóztatja a hazaiakat (5-6). Sándor Ákos visszaállítja a kétgólos vendégelőnyt, Rosta Miklós pedig időt kér.

21-25. perc: Németh, majd Halász is gólt szerez, a mieinknek azonban nem jön össze, 7-7 az állás. Frey lövését védi Lorger, ismét jöhetnek a hazaiak, akik Németh révén visszaveszik a vezetést (8-7). Bakos szép lövésből egyenlít, majd egy indítás vágán Iváncsik lövését Lorger védi. Oldalt megy ki a labda, tovább támadhatunk, de Bakos átlövése is elakad a győri kapusban. A mi kapunkban Hudák is bemutat egy szép hárítást.

26-30. perc: Lorger mindent véd, ezúttal Hajdu átlövését hárította. A labda azonban gyorsan Hudák kezében köt ki, aki hamar játékba is hozza azt, Iváncsik kerül helyzetbe, és Lorger véd. Terényi Zoltán újabb góllal ünnepli a névnapját (9-8). Sándor Ákos egyenlít (9-9). Halász Levente góljával ismét a házigazdáknál az előny. (10-9) Szalafai lövése átlövőből gyenge. Bár ellökték, a játékvezetők szerint nem történt szabálytalanság. Jó a blokkunk, ergy perccel a vége előtt az egyenlítésért támadhatunk. Sándor Ákos a befejező ember (10-10). Nincs válasz hazai oldalról, így döntetlen állásnál vonulhatnak pihenőre a csapatok.

0308 eto bbraun01

31-35. perc: A hazaiak kezdik a második félidőt, Németh-tel szemben pedig szabálytalannak ítélik Vardsandánt, hiába bizonygatja, hogy a támadó csapott oda, kiküldik két percre. Gól azonban nincs, mi jöhetünk. Iváncsik szerzi a félidő első találatát, 10-11 az állás. Bakos nagyon nagy gólt lő talpról (10-12). Megint megvan a labda, Debreczeni pedig kiharcol egy büntetőt. Frey értékesíti, hárommal vezetünk (10-13). Labdaszerzés után Hajdu indul, Szabó azonban szabálytalanul állítja meg a hatoson, kétperces büntetést kap, Frey pedig büntetőből a 14. gólunkat szerezheti (10-14). Megint kivédekezzük, Debreczeni indul, gól (10-15). Rosta Miklós időt kér.

36-40. perc: Németh szerzi a játékrész első hazai találatát, Koller pedig a mezét húzta, ezért kétperces büntetést kap. Frey Tamás emberhátrányban is gólt szerez, méghozzá szélről csavarja el a kapus lába mellett (11-16). Terenyi az újabb győri gól szerzője, ezzel 12-16 az állás. Bakos hatalmas gólt lő (12-17). Most gyorsabban potyognak a találatok, mint az első félidőben, Gubó Alex találatátval 13-17. Hajdu hetest harcol ki, Frey negyedszer állhat a büntetővonalra. Sajnos másodszor is kihagyja, és az ismétlés sem jó. Pedig Lorger helyett Somogyi védi a hazai kaput. Bakos Dávid ötödik gólját szerzi, ezzel újra öt gól az előnyünk (13-18).

41-45. perc: Páros kiállítás, Debreczeni és Gubó áll ki két percre, a labda nálunk marad. Így Varsandán szerezhet gólt, ez volt neki az első ma (13-19). Hazai részről Mota válaszol (14-19). Hajdu szerzi a huszadik gólunkat, majd Halász is beveszi Hudák kapuját (15-20). Debreczeni harmadik góljával 21-15 ide az állás. Hernandez szépít, majd Hajdu ad rossz bejátszást. így Terenyi indulhat és gólt szerezhet (17-21). Gulyás István időt kér. Eladjuk a labdát, a hazaiak pedig szabálytalankodnak támadásban, így újra mi jöhetünk. Debreczeni hatalmas munkát végez a győri falban, Halász csak szabálytalanul tudja megfogni, így kiáll, hetes azonban nincs. Van azonban óriási Bakos-gól (17-22).

0308 eto bbraun09

46-50. perc: Németh Gábor avatja a kapuban Hudákot váltó Tamásit (18-22). Frey büntetőt lő, ezúttal bent van (18-23). Büntetőt kap a Győr is, Szabó András lövi be (19-23). Eladjuk, aztán az ETO sokáig támad, aminek a végén kiharcolnak egy kiállítást. Debreczeni második büntetését kapta. Szabaddobással folytatódott a játék, aztán a balszélről Hernandez csak begyötörte (20-23). Egy újabb eredménytelen támadásunk után Szabó indulhatott (21-23).

51-55. perc: Hudák áll vissza a kapunkba, és rögtön akad is dolga, ziccert kell hárítania. Hajduval szemben Hernandez védekezett kétpercet érően, az emberelőnyt azonban nem sikerült gólra váltanunk. Nem engedjük egy gólra feljönni az ETO-t, kivédekezzük, aztán Varsandán indul, de Somogyi véd. Labdát szerzünk, de nem rohanunk, Sándor Ákos megvárja amíg felállunk. Jól tette, Frey Tamás hatodik góljával ismét hárommal vezetünk (21-24). Hudák bravúrja után megint nálunk a labda, Hajdu pedig tovább növeli az előnyünket (21-25).

56-60. perc: Sándor Ákos egy kínai figura végén szerez újabb gólt (21-26), Debreczeni azonban belül védekezett, így Gál Kristóf hétméteresből lőhet gólt (22-26). Mekaru is beköszön, a huszinhetedik gólunkat szerzi (22-27). Szalafai révén két és fél perccel a vége előtt hattal vezetünk (22-28). Németh Gábor lő a szélről (23-28). Egy bő perc van hátra a mérkőzésből, Gulyás István időt kér. Csak szusszantunk egyet, aztán Frey máris gólt szerez (23-29). Nincs több gól, 23-29 a vége, győzelemmel zártuk az alapszakaszt.