Két edzőmérkőzésen lépett pályára a héten a HE-DO B. Braun Gyöngyös Butel Skopje elleni Európa Liga-selejtezőre készülő csapata. Farkasaink a PLER otthonában játszott találkozóval, illetve egy hazai, Balatonfüred elleni mérkőzéssel készültek a bajnoki rajtra.

A Balatonfüred volt az első ellenfelünk a héten, a Dr. Fejes András Sportcsarnokban rendezett találkozón 31-25 arányú vereséget szenvedtek el farkasaink. A meccs első félidejében végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban a pontatlan támadásainkat és a kemény védekezés hiányát a balatonfüredi csapat alaposan kihasználta. Harminc perc elteltével ötgólos hátrányban vonulhatott pihenőre Konkoly Csaba alakulata. Az indulatok az idő múlásával egyre csak fokozódtak, ezt mutatja az is, hogy a játékvezetők kénytelenek voltak kilenc darab kiállítást kiosztani. A legnagyobb, kilencgólos hátrányból sikerült a végére lefaragni, így a mérkőzés 25-31-es vendéggyőzelemmel zárult.

Konkoly Csaba: – A nagy akarásnak nyögés lett a vége. Nagyon szerettünk volna azon javítani, amit Balatonfüreden, idegenben játszottunk. Ők is egy nemzetközikupa-résztvevő csapat, két körrel később kezdenek, mint mi. Összességében ilyen szintű mérkőzésekre kell majd készülnünk. A meccsen mutatott küzdeni akarás, harcosság az, ami reális a csapatképről jelenleg. Az bebizonyosodott, hogy nagyon sok munka vár még ránk a jövőben.

György László: – Harcos, küzdelmes kétszer 30 percet játszottunk. Nagyszerűen szolgálta mindkét csapat felkészülését. Az előző meccshez képest színesebb volt a támadójátékunk, aminek kifejezetten örülök. A felkészülési mérkőzések nem számítanak, a Tatabánya elleni bajnoki rajt lesz majd az, ami igazán mérvadó. Sok sikert kívánok a Gyöngyös csapatának!

Gyöngyös: Urbán 1, Gábori 3, Varsandán 3, Gyallai, Herceg 2, Halász 4, Duris 2, Ubornyák 2, Gráf 1, Vilovski 1, Gerdán, Hegedűs 1, Markez 5, Jaros, Tóth, Nagy, Merkovszki

Balatonfüred: Bóka 4, Határ 1, Shynkel, Kemény 2 ,Topic 6, Kőhegyi, Brandt 1, Szöllősi 4, Malinovic 7, Szűcs 2, Varga, Horváth, Rodrigez 3, Dénes, Ág, Draskovics 1

A heti második edzőmérkőzésünket magabiztosan nyertük idegenben, a PLER Budapest vendégeként, 30-23 arányban. Németh Tamás csapatkapitány így értékelt a találkozó után: – Kicsit álmosan, nyögvenyelősen indult a mérkőzés, de fokozatosan megtaláltuk a játékunkat, belejöttünk a meccsbe, a végén kijött a két csapat közti tudásbeli különbség.