Lubomir Duris nélkül, de a sérüléséből felépült Hegedüs Márkkal a soraiban állt ki az év utolsó mérkőzésére Egerben a B. Braun Gyöngyös csapata, amely küzdelmes, de szoros első félidő után a második játékrész derekára ötgólos távolságba került ellenfelétől. A mieink azonban nem adták fel, és a végjátékban lehetett volna esélyünk a pontszerzésre, de az egriek előnye Stochl kiváló védéseinek köszönhetően kitartott, így nagy csata végén, vereséggel voltunk kénytelenek búcsúztatni a 2017-es esztendőt.

01 eger bbgy 20171220 18

Az év utolsó mérkőzésén az előző fordulóban megsérült Duris nélkül állt ki csapatunk, azonban az Egerben szép számmal megjelent gyöngyösi szurkolói különítmény örömmel tapasztalhatta, hogy Hegedüs visszatért, és magára öltötte a szerelést. A mérkőzést a házigazdák kezdték, az első gólt mégis Markez lőtte Stochl kapujába. Az egriek büntetőből egyenlítettek, majd Kovacsics volt eredményes (1-2). Szabó góljával 2-2 volt az állás, és egészen a hatodik perc végéig ez maradt az eredmény, amikor Mikita lőtt szép gólt talpról, és visszavette a vezetést (2-3). A 9. percre fordítottak a házigazdák, de Németh egy gyors góllal egalizált (4-4). A 11. percben újra a vendéglátók vezettek, de emberelőnybe kerültünk, amit ki is használtunk, Markez góljával 5-5 volt az állás. A 14. percben újra az Eger ment egy góllal, mi pedig az ötödik kapufánkat lőttük, egy kimaradt ziccer után pedig a megyeszékhelyiek két góllal elléptek (7-5). Markez szépített, majd Martins találatával kiegyenlítettünk (7-7). A 20. perc elején, 8-7-es egri vezetésnél az egyenlítésért támadtunk, amikor Konkoly Csaba először élt időkérési lehetőségével. Stochl a negyedik nagy védését mutatta be, amire válaszul Hudák is sokadszor hárított fontos szituációban, így a 21. perc derekán újra egyenlő volt az állás: 8-8. Egy újabb Hudák-védés után Lele volt eredményes, és visszaszerezte a vendégvezetést, egy perccel később azonban már megint egyenlő volt, óriási küzdelem folyt a pályán, és a két szurkolótábor is alaposan kitett magáért. Lele büntetőből lőtte tizedik gólunkat, Sipeki pedig a kiállítás sorsára jutott, öt és fél perccel a félidő vége előtt küldték ki a játékvezetők. Büntetőből módosítottak 10-10-re a hazaiak, majd a 27. perc elején Mikita harcolt ki büntetőt, amit Lele értékesített (11-10). Bő egy perc volt hátra a játékrészből, amikor az Eger egyenlített, a helyzetkihasználásunk pedig hagyott kívánnivalót maga után. A hazaiak számára így még egy gól belefért a sípszóig, és 12-11-es egri előnynél kezdődött a szünet.

01 eger bbgy 20171220 24

Gyöngyösi támadással, mégis egri góllal indult a második játékrész, Stochl pedig lehúzta a rolót, aminek köszönhetően a 33. perc elejére 14-11-re húzott el a hazai csapat. Mikita szerezte a félidő első gyöngyösi találatát, a 35. perc végére azonban visszaállt a háromgólos egri vezetés (15-12). Markez szépített, de a különbség a 40. percre ötgólosra duzzadt a csapatok között (18-13), Konkoly Csaba pedig magához hívta játékosait. Markez lőtte a 14. gólunkat, majd Hudák remek védése után az irányítót játsszó Sipeki harcolt ki hétméterest, amit Lele lőtt be biztos kézzel (18-15). Hegedüst állították ki a játékvezetők, aztán az egriek ejtése kerülte el Hudák kapuját, de gólt sajnos nem tudtuk lőni az ellentámadásból, helyette egy gyors indítás végén a hazaiak voltak eredményesek, visszaállítva a négygólos előnyt (19-15). Egy szép akció végén Németh került helyzetbe, amit be is lőtt, majd a megyeszékhelyi gárda büntetőből szerezte meg a huszadik egri találatot (20-16). Hegedüsnek harmadszor is ki kellett állnia két percre, így végleg elhagyni kényszerült a játékteret, a vendéglátók pedig újabb hetest lőhettek, amit Takács ezúttal is értékesített (21-16). Loncar válszolt a hazai találatra, de tíz perccel a mérkőzés vége előtt így is öttel vezetett az Eger (22-17). Holló váltotta Hudákot a kapuban, és rögtön egy nagy védéssel vétette észre magát, de nem tudtuk megtartani a labdát, ezzel pedig az Egernek adtunk lehetőséget arra, hogy növelje az előnyét. Nyolc perccel a meccs vége előtt a hazaiak időkérése állította meg a játékot, aztán Martins labdaszerzése akasztotta meg az egri támadást, a megszerzett labdával pedig ő zárkóztatta közelebba  mieinket (22-18). Az 54. percben újra brazil beállónk volt eredményes, három gólra csökkentve a különbséget a csapatok között. Németh Tamás góljával 23-20 volt az állás, de már csak három perc volt hátra a találkozóból, és az egriek egy perccel később esett találatával gyakorlatilag el is dőlt, hogy pont nélkül kell hazautaznunk Egerből. A fiúk mindent megpróbáltak, de nem bírtak a motivált megyeszékhelyi gárdával, amely végül 25-21-re megnyerte a rangadót.

01 eger bbgy 20171220 23

K&H férfi kézilabda liga, 15. forduló

Eger SBS Eszterházy – B. Braun Gyöngyös 25-21 (12-11)
Eger, 675 néző
V.: Bonifert, Oláh

Eger: Repóth, Stochl (kapusok) – Kiss G., Szepesi 3, Vaskó 1, Szabó P. 2, Lezák 2, Bajorhegyi 1, Aflitulin 2 (2), Radojevic 2, Takács B. 4 (2), Dobó 3, Antl 2, Petro 2, Nagy D., Füzi 1. Edző: Tóth Edmond.

Gyöngyös: Hudák, Holló M. (kapusok) – Martins 3, Urbán 1, Németh T. 3, Kovacsics 1, Sipeki, Gábori 1, Hegedüs, Loncar 1, Lele 4 (3), Veres, Oliveira, Markez 5, Mikita M. 2, Igó. Edző: Konkoly Csaba.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3.

Konkoly Csaba: – Taktikailag jobban jött ki az Eger a nehéz szituációkból, miközben mi nem tudtuk kihasználni, amikor nálunk volt az előny. A ziccerek kihasználása során gyermeteg hibákat vétettünk, de az Eger mellett a csapatomat is szeretném dicsérni, mert kétszer is visszajöttek a mérkőzésbe, bár három gólnál közelebb nem tudtunk zárkózni. Az utolsó tartalékainkat is mozgosítottuk, amit tudtunk, megtettük, remélem, januárban a sérültek visszatérnek, és februárban komplett csapattal tudjuk kezdeni a tavaszi szezont.

Holló Márk: – Nagyon szerettük volna ezt a győzelmet, és úgy gondolom, ez látszott is, az akarással nem volt gond. Viszont, amikor visszajöhettünk volna a meccsbe, belehibáztunk a ziccerekbe, az Eger pedig taktikusan megőrizte az előnyét.

Tóth Edmond: – Tudtuk, hogy ma elsősorban önmagunkkal kell megküzdenünk, hiszen a sikersorozatot sem könnyű feldolgozni. Ellenfelünk az utolsó pillanatig küzdött, de hála közönségünk unszolásának, a második félidőben magabiztossá tudtunk válni, és megőriztük az előnyünket.

Andrej Petro: Nehéz és nem túl szép mérkőzés volt, de megszereztük a két pontot, és ez a legfontosabb, nyugodtan tölthetjük a karácsonyt.