Edzőmeccsen fogadtuk a Veszprémet

A Telekom Veszprém elleni edzőmérkőzéssel hangolt a bajnoki folytatásra a B. Braun Gyöngyös csapata, amely hazai pályán edzett hétfői ellenfelünk, a hétvégén Bajnokok Ligája-találkozón érdekelt veszprémiek fiatal csapata ellen. A találkozó jól sikerült, Nigrínyi Tibor mindenkinek játéklehetőséget adott, így sok támadási és védekezési formációt próbálhatott ki a mérkőzésen.

01 vesz 0331 01

Jól indult a találkozó: bár az első gólra három percig kellett várni, azt mi szereztük Mikita révén, így vezetéshez jutottunk, amit hosszú ideig őriznünk is sikerült. Holló Márk védései is kellettek hozzá, hogy tízpercnyi játék után négygólosra hízzon a gyöngyösi előny (6-2), a vendégek azonban bő három perc alatt kiegyenlítettek, és bár sikerült visszaszereznünk az előnyünket, csak a huszadik percig tartottuk a minimális vezetést, akkor a vendégek fordítottak, öt perccel a félidő vége előtt pedig már kettővel vezettek (11-13). A játékrész hajrájában már négygólos volt a veszprémi előny, de Juhász Károly a dudaszó előtti utolsó pillanatban még betalált, így 16-13-as vendégvezetésnél vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidő első perceiben is csak átmenetileg sikerült közelebb férkőznünk ellenfelünkhöz, a negyvenedik percben újra négy volt közte (16-20), a találkozó harmadik negyedórájának végén pedig ismét hattal mentek a bakonyiak (19-25). A következő öt percet 3-0-ára nyertük, így sikerült mínusz háromra zárkóznunk, és bár a különbség a játékidő nagy részében megmaradt a csapatok között, az utolsó pillantban még egyet sikerült lefaragnunk, és két góllal maradtunk alul a találkozón (27-29). Hétfőn tétmeccsen mérkőzünk meg a Veszprémmel, akkor ők lesznek a házigazdák.