Döntetlen Izland ellen az Eb-n

Második Európa-bajnoki csoportmérkőzésén a magyar férfi kézilabda-válogatott fordulatos mérkőzésen, nagy csatában 27-27-es döntetlent játszott Izlanddal. A pontszerzésben Szalafai Gábornak, a B. Braun Gyöngyös játékosának is jutott szerep, a gyöngyösi jobbszélső ezúttal inkább védekezésben jeleskedett, gólt nem jegyezhettünk fel a neve mellé.

eb2014 szIzland ellen összeszedettebben kezdte a magyar válogatott a meccset, mint két nappal korábban a spanyolok ellen. Sőt ezúttal mi vezettünk, igaz nem sokáig, ellenfelünk hamar átvette az előnyt, azonban ők sem tudták sokáig megtartani. Hiába dolgoztak azonban ki négygólos fórt is a mieink, az izlandiak a félidő végére felzárkóztak, és egygólos magyar vezetésnél vonulhattak pihenőre a csapatok (16-15). A második félidőben fordult a kocka, ezúttal mi futhattunk az eredmény után, de a két csapat szinte végig fej-fej mellett haladt. Ebben a játékrészben jutott szerep a B. Braun Gyöngyös jobbszélsőjének, Szalafai Gábornak is, aki gólt ezúttal nem szerzett, védekezésben azonban hasznos tagja volt a nemzeti csapatnak. Egészen addig, amíg a játékvezetők egy megmozdulását szabálytalannak nem nyilvánították, és pihenőre nem küldték az első világversenyén szereplő játékost. A büntető letelte után Gulyás jött vissza a pályára, és csapattársaival együtt nem akármilyen izgalmakat élhetett át. Mintha a 2012-es londoni Olimpia negyeddöntőjét másolták volna a csapatok, a mérkőzés az utolsó pillanatig kiélezett volt, és végül pontosztozkodás lett a vége. Folytatás csütörtökön Norvégia ellen.

Férfi kézilabda Európa-bajnokság, Dánia

B-csoport, Aalborg, 2. forduló:
MAGYARORSZÁG-IZLAND 27-27 (16-15)

Játékvezetők: Nikolics, Sztojkovics (szerbek).
MAGYARORSZÁG: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin 6, Császár 5 (1), Gulyás 2, Ilyés, Iváncsik G. 3, Lékai 4, Mocsai, Nagy K. 1, Schuch, Putics 3, Szalafai, Szöllősi, Vadkerti, Zubai 4.
Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.
IZLAND: Edvarsson, Gustavsson (kapusok), Atlason 2, Gudjonsson 1, B.M. Gunnarsson, R. Gunnarsson 1, Halgrimsson 5, Jakobsson, Jonnson, Karason 3, Kristjansson 1, Olavsson, Palmarsson 7, Sigurdsson 5 (1).
Szövetségi kapitány: Aron Kristjansson.
Kiállítások: 16, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1.

A csoport állása: 1. Izland 3 p (58-53), Spanyolország 2 p (34-27), 3. Magyarország 1 p (54-61), 4. Norvégia 0 p (26-31)