Évvégi értékelés Debre Viktorral

Kemény munkát végeztek a B. Braun Gyöngyös játékosai, ezért megérdemlik a pihenőt – mondja Debre Viktor vezetőedző, akiben maradt ugyan hiányérzet az őszi teljesítmény nyomán, de alapvetően nem elégedetlen a tizenegy szerzett ponttal. Debre Viktort a tavaszi célokról is kérdeztük.

bbgy balmaz 1210 56

– Tizenegy ponttal a tizedik helyen tölti a téli szünetet a csapat. Elégedettek lehetünk ezzel?

– Az év elején tizenkét ponttal számoltam, amit majdnem sikerült elérnünk. Az Eger ellen elveszített pontot sajnálhatjuk, és bár lett volna esélyünk visszaszerezni például Komlón, ezekkel a lehetőségekkel nem tudtunk élni. A helyezést tekintve sem vagyok nagyon elégedetlen, végezhettünk volna előrébb is, de ebben a minden eddiginél szorosabb mezőnyben egy zsebkendőnyi területen van négy-öt csapat, így tavasszal még bőven lesz esélyünk előre lépni.

– Az őszi fordulók során hazai pályán sokkal jobban teljesített a csapat, mint idegenben. Ennek mi lehet az oka?

– Valószínűleg az, hogy minden ellenfelünk hozzánk hasonlóan gondolkodik, és a hazai mérkőzésekre mozgósítja ereje legnagyobb részét. Nagyon egyforma erősségűek a középmezőny csapatai, nehéz idegenben nyerni, már-már az extra kategóriába esik. A mezőkövesdi győzelem így különösen étékes, és ahogy mondtam, lett volna esélyünk a pontszerzésre Komlón is.

– Milyen célokért küzd majd tavasszal a csapat?

– Továbbra is a hazai mérkőzésekre kell elsősorban koncentrálnunk, de persze szeretnénk idegenben is pontokat szerezni. Úgy számolunk, hogy ha 12-13 pontot sikerült összegyűjtenünk, akkor nagyszerű eredményt érhetnénk el, és megfelelhetünk az elvárásoknak.

– Januárban több Ligakupa-meccs is vár a fiúkra. Mikor kezdődik a munka?

– A srácok már pihenőn vannak, amit meg is érdemelnek, hiszen nagyon keményen dolgoztak az elmúlt hónapokban. Január 9-én találkozunk és kezdjük a felkészülést, az edzésterv már készen van, most is nagy hangsúlyt fektetünk a fizikai felkészülésre, de közben a Ligakupára is figyelnünk kell. Éppen ezért edzőmérkőzéseket nem kötöttünk le a télre, a kupameccseket próbáljuk meg felhasználni a taktikai felkészülésre. Most az edzőmeccseket is tétre játsszuk.

– A Ligakupában milyen reményeink lehetnek a Balmazújvárostól elszenvedett vereség után?

– Nem ezen az egy mérkőzésen fog múlni a szereplésünk, de kétségtelen, hogy a többi meccsre jobban oda kell figyelnünk. Szeretnénk a négyes döntőbe bekerülni, amire azt gondolom, megvan az esélyünk.

– Mondhatjuk, hogy jókor jött a szünet, hiszen többek is sérüléssel bajlódnak. Az ő regenerációjuk hogy halad?

– Most úgy tűnik, hogy Rodolfo január elején elkezdheti a munkát, és a tavaszi rajtra már teljesen felépül. Savónak még nem az igazi a lába, őt meg kell vizsgáltatnunk a szünetben. Reznicek Balatonfüreden összeszedett sérülése szerencsére nem komoly, keletkezett egy vérömleny a bokáján, ha az felszívódik, ő is elkezdheti a munkát. Bízom benne, hogy a megérdemelt pihenő után jól kezdjük majd a szezont, és tavasszal is ki tudjuk szolgálni szurkolóinkat. Addig is mindenkinek boldog karácsonyt és sikerekben gazdag új évet kívánok.

01 bfured int

Az őszi szezon számokban

A B. Braun Gyöngyös csapatának őszi mérlege a K&H férfi kézilabda ligában: 13 mérkőzés, 5 győzelem, 1 döntetlen és 7 vereség. Az öt győzelemből négyet hazai pályán aratott az együttes a Balatonfüred, a Budakalász, a Vác és a Balmazújváros ellen, míg az Eger ellenében egy pontot sikerült itthon tartanunk. Idegenben a Mezőkövesd ellen sikerült két pontot szereznünk. A 13 mérkőzésen összesen 309 gólt lőttünk és 343-et kaptunk, így -34-es gólkülönbséggel zárjuk az őszt. A házi góllövőlistát Lele Ákos vezeti, aki 13 mérkőzésen 76 találatot szerzett.

A Magyar Kupában a B. Braun Gyöngyös a második fordulóban Nyíregyházán aratott győzelemmel szállt be a sorozatba, de a következő, harmadik fordulóban a Vácott elszenvedett vereséggel véget ért a sorozat együttesünk számára, amely így a Ligakupa-szereplésre koncentrál a folytatásban. A Ligakupában a Dabason aratott győzelemmel kezdtünk, majd hazai pályán a Balmazújvárossal szemben maradtunk alul, így két pontunkkal a 3. helyen állunk. Januárban összesen hat mérkőzést játszik a B. Braun Gyöngyös a sorozatban.