A B. Braun Gyöngyös csapata négygólos hátrányba került a férfi kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Csurgóval szemben. A mieink a félidőben még három góllal vezettek, és a második játékrész nagy részében is jól tartották magukat. Az utolsó tíz percben azonban gólképtelennek bizonyultunk, így végül 25-21-es vereséget szenvedtünk.

Nagyatádon lépett pályára a B. Braun Gyöngyös élvonalbeli kézilabdacsapata a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. Ellenfelünk az a Csurgó volt, amelyikkel szemben a bajnokságban legutóbb 25-25-ös döntetlent sikerült kiharcolnunk. A kapott gólok száma most is hasonlóan alakult, a lőtt gólok tekintetében azonban alulmaradtunk legutóbbi telejsítményünkhöz képest, így végül 25-21-es vereséget szenvedtünk.

A találkozó első tíz perce mindössze hat találatot hozott, amit egyenlő elosztásban lőttek a csapatok a nagyatádi sportcsarnokban, az eredményjelző így 3-3-as állást mutatott. Hasonlóan szorosan alakult a mérkőzés második tízperces periódusa is, amelyben azonban a házigazdák egygólos előnybe kerültek (7-6). Az első játékrész befejező harmadában azonban mi kerültünk fölénybe, és a szünetre háromgólos előnyt dolgoztunk ki (11-14). Az első félidőben Bakos György vádlisérülést szenvedett, így a mérkőzés hátralévő részében már nem tudott Gulyás István vezetőedző rendelekzésére állni.

A második félidőben a hazaiak felzárkóztak, és negyvenpercnyi játék után már csak egy gól volt az előnyünk (16-17). A Csurgó az ötvenedik percre kiegyenlített, de még mindig nyílt volt a mérkőzés. 21-21-es állásnál indult az utolsó tíz perc, amelyben teljesen gólképtelenek voltunk, a hazaiak azonban négyszer betaláltak, így végül 25-21-es győzelmet arattak.

A Tatabánya elleni nyolcaddöntőhöz hasonlóan tehát most is négygólos hátrányt kell ledolgozunk a visszavágón. Egy körrel korábban sikerült a bravúr, az a mérkőzés sokáig emlékezetes marad. Reméljük, vasárnap is ki tudjuk harcolni a továbbjutást.

0101cskk bbgy

Férfi kézilabda Magyar Kupa, negyeddöntő, első mérkőzés
Csurgói KK – B. Braun Gyöngyös 25–21 (11–14)
Nagyatád, 600 néző.
V.: Tomecskó T, Unyatinszki T.
Legjobb góllövők: Szöllősi Sz. 5, Gazdag 4 (3), Ratajec 3, Lele 3 (2), ill. Debreceni 5, Frey T. 4 (2), Tóth Á. 3, Marczinkó 3
Visszavágó:
2015. 02. 22. 18:30, Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, Gyöngyös
Gulyás István: – A legfontosabb, hogy talpra tudtunk állni. Küzdelmes, jó mérkőzésen, hellyel-közzel jó játékkal nyitva tudtuk hagyni a továbbjutás kérdését. Bakos hiányát megéreztük, a fiatalok pedig nem tudták a játék minden elemében felvenni a versenyt a rutinosabb ellenfelekkel. Pukhouski beállítását a második félidőben már nem tudtuk kompenzálni.