Csurgói KK – B. Braun Gyöngyös 26-18
| Kategória: Híreink

A férfi kézilabda NB I. 6. fordulójában komoly erőpróba előtt állt a B. Braun Gyöngyös csapata. A papíron jóval esélyesebb Csurgó otthonában kellett helytállniuk a fiúknak, ami sikerült is, annak ellenére, hogy vereség lett a vége. Az első félidőben két góllal is vezettünk, majd a játékrész derekára kétgólos előnyt dolgozott ki a házigazda. A játék képe alapján azonban ekkor még bármi elképzelhető volt, a Csurgó csak a második játékrészben tudott a mieink fölé kerekedni. Olvassa el a mérkőzés krónikáját élő tudósításunkban.

csurgo netre

Gulyás István legénységére nehéz feladat várt.

Férfi kézilabda NB I., 6. forduló

Csurgói KK – B. Braun Gyöngyös 26-18 (10-8)
Városi Sportcsarnok, Csurgó, 500 néző
V.: Kékes Csaba, Kékes Pál

Csurgói KK: Wysomirski, Pallag – Herbert, Pukhouski 3, Gazdag, Borsos 2, Oláh G., Pordán 1, Lele 4, Vadkerti 1, Országh 2, Szöllősi Sz. 4, Győrffi, Golubovic, Nagy 4, Aguirrezabalaga 5.

Edző: Imre Vilmos

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Liszkai – Sándor Á. 2, Frey 2, Iváncsik Á. 1, Sándor R., Oláh, Varsandán 2, Szöllősi Á., Hajdu 1, Debreczeni 3, Szalafai, Koller, Mekaru 7.

Edző: Gulyás István

Kiállítások: 8, ill 10 perc

Hétméteresből: 4/2, ill. 0/0

1-5. perc: A házigazdák vezetik az első támadást, Liszkai remek védése a meccs első momentuma, majd Sándor Ákos megszerzi a vezetést (0-1). Gyorsan jön a csurgói válasz, aztán eladjuk a labdát, de Liszkai hárítja a csurgói lövést. Sokáig nem születik gól, a nagy iramban sokat hibáznak a csapatok. Az ötödik perc elején büntetőt harcol ki a hazai gárda, de a lövés Liszkai kapuja fölé száll. Koller lövése a kapufán csattan, öt percnyi játék után 1-1 az állás. Imre Vilmos időt kér.

6-10. perc: Az időkérés után a Csurgó helyzetet dolgoz ki, de a lövést Liszkai védi. Varsandán indulhat, aki azonban kihagyja a ziccert. A következő labdaszerzés után Frey már nem hibázik, és visszaállítja az egygólos gyöngyösi előnyt (1-2). Aztán pihen egy kicsit, a bírók két percre kiállítják. Pordán Bálint váltja gólra az emberelőnyt (2-2). Nem bírnak egymással a csapatok, jól működik a védekezés mindkét oldalon, a kapusok pedig barvúrt bravúrra halmoznak. A kilencedik percben Lele lő hetest Hudáknak, és kapufára vágja. Marad a 2-2. Mekaru átlövésből eredményes (2-3).

11-15. perc: Sándor Roland és Frey gyönyörű helyzetet dolgoznak ki, de a lövés nem sikerül. Mekaru azonban újabb bombát ereszt a hálóba (2-4). Nagy lövők vannak a túloldalon is: Aguirrezabalaga szépít (3-4). A csapatok sokat birkóznak, de gól nem esik a 16. percig.

16-20. perc: Lele másodszor már nem hibázza el a hetest (4-4). Kétperc nincs, támadhatunk, de nem lövünk gólt. A házigazdák azonban igen: 5-4. Először vezet a meccsen a Csurgó. Frey egyenlít (5-5). Liszkai szélről jövő lövést hárít. Lele megint hetesből eredményes, ezúttal Liszkai maradt a kapuban (6-5). Emberelőnybe kerülünk.

21-25. perc: Nem tudjuk gólra váltani az emberlőnyt, Vadkerti azonban kétgólosra növeli a hazai előnyt (7-5). Gulyás István időt kér. Még emberlőnyben támadunk, amikor Hajdu átlövésből eredményes (7-6). A Csurgó elveszíti a labdát, a támadásunkat azonban belemenés miatt lefújják a Kékes-testvérek. Sokáig támadhat a Csurgó, mikor a bírók passzív játékot jeleznek, ellövik, Liszkai hárít, a kipattanót azonban Szöllősi Szabolcs bevágja (8-6). Mekaru harmadik góljával 8-7 az állás. Labdát szerzünk, de Meka belefordul egy csurgóiba, aztán azonban visszaszerezzük a labdát. Ápolás miatt áll a játék.

26-30. perc: Emberelőnybe kerülünk, meg is van a helyzet, de vonalat fújnak a játévezetők. Liszkai továbbra is remek formában véd, hárításának köszönhetően Varsandán lőhetett kapura sikerrel (8-8). Debreczeni szabálytalanul állítja meg Herbertet, két percre kiküldik. Már a Csurgó van emberlőnyben, és meg is szerzi kilencedik gólját (9-8). Nagy Máté az utolsó másodpercben még egyet közé tesz, így a félidő végeredménye 10-8.

31-35. perc: Mi kezdjük a második félidőt, és Sándor Ákos révén sikerül is felzárkóznunk (10-9). Liszkai véd, a kipattanóra Mekaru veti rá magát. Nem sikerül góllal befejezni a támadásunkat, így a Csurgó lőhet (11-9). Frey lövését bokkolják, de visszaszerzi a labdát, és Sándor Ákoshoz juttaja, aki a háta mögött passzol Varsandánnak. A ziccer kimarad, de Milán néhány másodperccel javítja hibáját (11-10). Nagy Máté állítja vissza a kétgólos hazai előnyt (12-10). Most gyorsabban potyognak a gólok, mint az első félidőben. Mekaru találatával 12-11. Hajdu önfeláldozóan vetődik egy kipattanóért. Nem egyedül, az ütközés után Hajdut ápolni kell, és elhagyja a pályát. A kispadon a könyökét fájlalja. Az állás 13-11.

36-40. perc: Frey jó ütemű átadással hozza helyzetbe Szöllősit, a helyzet azonban kimarad, így a Csurgó a háromgólos vezetésért támadhat. Liszkai ott folytatja, ahol abbahagyta, még mindig remek a kapusunk. Eladjuk a labdát, 14-11. Gulyás Istvánnak mondanivalója van, időt kér. Frey lövése erejét veszti a blokkon, az indításból gólt szerez a Csurgó (15-11). Ilyen nagy még nem volt a különbség.

41-50. perc: Újabb Mekaru-gól (15-12). Aztán két gyors csurgói (17-12). Támadásban sokat hibázunk, így a Csurgó gyors letámadásokat vezethet, és él is a lehetőséggel a házigazda. A kapufa sincs velünk, sorozatban a második lövésünk jön ki róla. Szöllősi Szabolcs belemegy Sándor Ákosba, miénk a labda, be kellene lőni. Nem sikerül, megint indulnak a csurgóiak (18-12). A kapuban Hudák váltotta Liszkait, támadójátékunk azonban továbbra sem eredményes. Most azonban egy gyorsindítás végén Debreczeni beveszi a csurgói kaput (18-13). Lele Ákos negyedik góljával az állás 19-13. Iváncsik Ádám szépít (19-14). Debreczeni indításból eredményes, majd Szöllősi Szabolcs lő gólt a hazai oldalon (20-15).

51-55. perc: Mekaru már hatszor volt eredményes (20-16). Debreczeni, majd Frey is begyűjti második kettő percét. Fél percig kettős az emberhátrányunk. Országh Ádám talál be emberelőnyből (21-16), majd újabb csurgói találat esik. 22-16-tal fordulunk a hajrára.

56-60. perc: Gyorsan 23-16-ra módosul az állás, majd ismét hibázunk támadásban, amit újabb góllal büntet a Csurgó (24-16). Mekaru hetedik góljával 24-17. Debreczeni Dávid harcosságának köszönhetően egy újabb gólt faragunk le a hátrányból (24-18). Mekarunak ezúttal nem jön be a talpról elengedett lövés, a Csurgó támadhat, Imre Vilmos pedig egy perccel a vége előtt időt kér. A végégig még két csurgói gől fér bele. A végeredmény 26-18.