Csurgói KK – B. Braun Gyöngyös 34-27

Szoros első félidő után a második játékrészben leszakadt ellenfelétől, így a hajrában már nem volt esélye a pontszerzésre a B. Braun Gyöngyös csapatának Csurgón, ahol az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokság 11. fordulójában léptek pályára a mieink.

cskk bbgy hl

A második perc derekán Kovacsics Péter hetesből szerezte a mérkőzés első találatát, a hazaiak egyenlítő gólja után pedig Rodolfo talált be (1-2). Büntetőből egalizáltak a vendéglátók, majd az 5. percben hétméterest hibáztak, így Gábori góljával megint hozzánk került az előny (2-3). A 7. perc végén jártunk, amikor Kovacsics mezőnyből volt eredményes, de még nem pergett le a 8. perc, amikor a Csurgó büntetőből adott választ (3-4). Mikita Matej találatával módosult 3-5-re az állás, Kovacsicst pedig a 10. percben kétperces büntetéssel sújtották a játékvezetők. A Csurgó ismét hétméterest rontott, az emberelőnyt kihasználva azonban a kipattanóból szépíteni tudott, 4-5-re zárkózva. Emberhátrányunk felénél egyenlítettek a házigazdák, majd a 13. percben Szeitl góljával átvették a vezetést (6-5). Duris egyenlített, de egy perccel később a somogyiak már kettővel mentek (8-6), így az első negyedóra végén ők álltak jobban. Mikita Matej volt eredményes, Rodolfo gólja pedig egyenlítést ért (8-8). A negyedik büntetőjüket lőhették a vendéglátók, amivel ismét magukhoz ragadták a vezetést, de Martins gyorsan egalizált, majd Duris találatával újból nálunk volt az előny (9-10). Mikita Jakub egyenlítő gólja után a hazaiak visszavették a vezetést, a 22. percben pedig, 11-10-es csurgói előnynél a vendéglátók emberhátrányba kerültek. Kovacsics hétméteresből lőtte a 11. gólunkat, Sipekit pedig két percre kiállították a játékvezetők, így egy percig öt az öt ellen játszottak a csapatok. Hetesből, majd mezőnyből is eredményes volt a hazai csapat, amely így a 24. percre megint kétgólos előnyt tudott kidolgozni (13-11). Rodolfo szépített, Kovacsics pedig egyenlített (13-13). Két és fél perc volt hátra az első félidőből, amikor a Csurgó lépéselőnyhöz jutott, de hiába lőhettek megint büntetőt, nem tudtak ellépni kettővel. Egy perccel a félidő vége előtt Sipekinek másodszor kellett elhagynia a játékteret, az emberelőnyt kihasználva pedig a házigazda alakulat megduplázta az előnyét (15-13), beállítva a félidő végeredményét.

Csurgói találattal kezdődött a második játékrész, amivel az addigi legnagyobb különbség alakult ki a csapatok között (16-13). Markez talált be, majd a hazaiak emberhátrányban is eredményesek tudtak lenni, így Kovacsics gólja után is kettő volt a különbség (17-15). Szeitl állította vissza a háromgólos hazai vezetést, Duris pedig faragott egyet a hátrányunkból a 38. percben (18-16). Megint a vendéglátók voltak eredményesek, a 40. percre pedig négygólosra tudták hizlalni előnyüket (20-16). A következő percekben felváltva potyogtak a gólok, a mieink részérők Martins és Urbán volt eredményes, a 44. percre pedig brazil beállónk révén visszajöttünk mínusz kettőre (22-20). Két csurgói találat következett, amire Kovacsics válaszolt (24-21). Emberhátrányba kerültünk, majd a hazaiak büntetőből voltak eredményesek, és ezen kívül még kettőt közé tudtak tenni (27-21). Markez és Gábori ugyan lőtt egy-egy gólt, de eredményességben nem tudtuk tartani a lépést a somogyiakkal, akik az 54. percre 30-23-as vezetésre tettek szert, ezzel gyakorlatilag eldöntve a mérkőzést. A hajrában Rodolfo, Lele és Németh is betalált, de csak azt sikerült elkerülnünk, hogy ne nőjön tízgólosra a különbség a csapatok között. A végeredményt Martins állította be, 34-27 arányban alulmaradtunk, legközelebb pedig hazai pályán fogadjuk majd az Orosházát, december 1-jén.

K&H férfi kézilabda liga, 11. forduló

Csurgói KK – B. Braun Gyöngyös 34-27 (15-13)
Csurgó, 600 néző
V.: Hargitai, Markó

Csurgó: Balogh T., Bartucz (kapusok) – Vasic 10 (2), Vasvári, Hanusz 1, Tóth A., Gazdag, Da Silva 4, Varjú 1, Szeitl 4, Josic 2 (2), Radjenovic 3 (1), Jerebie 1, Hadziomerovic, Mikita J. 4, Cehte 4. Edző: Bencze József.

Gyöngyös: Hudák, Holló M. (kapusok) – Martins 5, Urbán 1, Németh T. 1, Kovacsics 6 (2), Gábori 2, Duris 3, Loncar, Lele 1, Sipeki, Rodolfo 4, Markez 2, Mikita M. 2, Igó. Edző: Konkoly Csaba.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 8/5, ill. 2/2.

Konkoly Csaba: – A Csurgó túl van egy nehéz fázison, és felfelé vezet az útja, mi ehhez csak asszisztálni tudtunk ma este. Hiába készültünk fel tisztességesen, a végére teljesen szétzilált bennünket az ellenfél. Előre tekintünk, most az a célunk, hogy otthon bizonyítsunk az Orosháza ellen.

Kovacsics Péter: – Valamiért hagytuk, hogy a Csurgó azt játssza, amire készült, és a beállós játékukból rengeteg gólt kaptunk. Ha nincs bennünk alázat, tudatosság, koncentráció, ha nem hiszünk magunkban, és nem tudunk pontosan játszani, akkor nem fogunk tudni győzni. Csak akkor lehetünk eredményesek, ha mindenki egy emberként küzd, és nagy akarattal lép a pályára. Remélem, Orosháza ellen így játszunk majd.

Bencze József: – Nagyon sokat készültünk a Gyöngyös ellen, elemeztük a játékukat, és egyénileg is gyakoroltunk ellenük. A második félidő derekán tudtunk olyan védekezést produkálni, amit az elejétől szerettünk volna, ezzel tudtuk a két-három gólos vezetésünket tovább növelni, és kényelmessé tenni a végjátékot.

Szeitl Erik: – Parázs meccset játszottunk, aminek a végén el tudtunk menni néhány góllal. Nagyon örülünk ennek a két pontnak, mert mélyről jött a csapat, és nagy szükségünk volt a győzelemre.