Ceglédi KKSE – B. Braun Gyöngyös 28-37

Az első félidő derekén kidolgozott előnyt a második játékrészben tovább növelve a B. Braun Gyöngyös csapata kilenc góllal nyert Cegléden a férfi kézilabda NB I. 17. fordulójában. A szoros első félidő után a mieink folyamatosan növelték előnyüket, és határozott védekezésünknek, valamint hatékony támadójátékunknak köszönhetően a második játékrész nagyobb részében nem forgott veszélyben a győzelmünk, és már tíz góllal is vezettünk. Sok volt a kiállítás a meccsen, Debreczenit pedig piros lappal állították ki. Dolgunkat nehezítette, hogy a bokasérülést szenvedett Hajdu Gábor nem tudott a csapat rendelkezésére állni, ahogy Frey Tamás sem épült még fel teljesen vádlisérüléséből. Az Orosházáról hiányzó Iváncsik Ádám azonban kigyógyult betegségéből, így ő ismét ott van a keretben. Gulyás István a mai meccsen a fiatal átlövő-irányítóra, Koncz Andrásra is számított, aki egy hetesgóllal a tízgólos különbséget állíthatta be a meccs végén. A találkozóról élő, szöveges tudósítással jelentkeztünk. Cikkünk folyamatosan frissül.

1210 cegled bbgy1

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I., 17. forduló

Ceglédi KKSE – B. Braun Gyöngyös 28-37 (13-15)

Ifjúsági: 18-38

Cegléd, 400 néző

V.: Andorka M., Hucker R.

Ceglédi KKSE: Bősz D., Mojsilov, Bartucz – Országh Á. 2, Tóth N., Hódi 5, Hegedűs M. 2, Egyed, Sipeki, Nikolicza 3, Lepsényi 2, Takács B. 5 (1), Perisic 5, Antal Sz. 1, Pocsai, Bíró B. 3 (1)

Vezetőedző: Kökény István

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási, Holló – Sándor Á. 5, Iváncsik Á. 3 (2), Dr. Czina, Bakos Gy. 6, Varsandán M. 5, Tóth Á. 3, Nagy B. 4 (2), Debreczeni 1, Marczinkó 6, Szalafai, Koller, Simon 3, Koncz A 1 (1).

Vezetőedző: Gulyás István

Kiállítások: 10, ill 8 perc.

Büntetőből: 4/2, ill. 6/5.

Gulyás István: – Azért volt nagyon fontos és értékes a győzelem, mert az elmúlt időszakban hatalmas nyomás, nagy teher alartt játszottunk. Ezt a második félidőben sikerült levetkőznünk, és a játékosok elfogadták, hogy a teher az edzőn legyen, ők csak a játékkal foglalkozzanak. Így helyenként közönségszórakoztató játékot tudtunk játszani, sőt a jákékosaim is élvezték a játékot, ami nagyon jó érzés. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez.

1-5. perc: A házigazdák kezdik a játékot. A kezdőnk: Szalafai, Marczinkó, Czina, Sándor Ákos, Varsandán és Bakos. A kapuban Tamási Zsolt. Góllal kezdik a hazaiak. Támadásban Simon váltja Czinát, Marczinkó pedig kiegyenlít (1-1). Mellé zúg a ceglédiek lövése, mi jövünk. Hosszan támadunk, sárga már villant itt is, ott is, de két gól csak a mieink mellett szerepel. Marczinkó lőtte (1-2). Határozottan, keményen védekezünk, de Antal labdája így is utat talál Tamási kapujába (2-2). Elszórjuk a labdát, ezzel pedig jöhetnek a hazaiak, és gólt szerezhetnek (3-2).

6-10. perc: Megint eladjuk a labdát, a hazaiak pedig ismét kihasználják az adódó lehetőséget (4-2). Sándor Ákos szépít (4-3). Tamási ziccert hárít. Bakos ellépte, megint a ceglédieknél a labda. Simon most védekezésben is a pályán, zavarót játszik. Sajnos most nem jött be, a hazaiak büntetőt harcolnak ki, amit Tamási kivéd, a kipattanó azonban a Ceglédé. Egy rossz lövés után megint hozzánk kerül a labda, Varsandán pedig helyzetbe kerül. Milán mostanában nem szokott hibázni, most is belövi, ezzel 4-4. Sándor Ákost kiállítják a játékvezetők.

11-15. perc: Sikerül gólra váltaniuk az emberelőnyt a hazaiaknak. Bódi góljával megint ott az előny (5-4). Debreczeni azonban gyorsan egyenlít (5-5). Tamási megint véd, de hétméteres következik. Bent van (6-5). Sándor Ákos visszajöhetett. Szalafai átlövéssel próbálkozik sikertelenül. Visszaszerezzük a labdát, de Varsandán belemegy. Amott ismét nem sikerül a gólszerzés, a rohanásnak hétméteres vet véget. Kiállítás is jár, emberelőnybe kerülünk. Nagy Bence Orosházán is jól lőtte a heteseket, most is bevarrja (6-6). Czinát szabálytalannak látják a játékvezetők, kiállítják, és gólt is kapunk (7-6). Nagy Bence második büntetője is bent van (7-7).

1210 cegled bbgy2

16-20. perc: Tamási véd. Újabb két perc, ezúttal a hazaiaknál. Hegedűs másodszor áll ki. Szabaddobással folytathatjuk. Bakos révén átveszzük a vezetést (7-8). Perisic emberhátrányból egyenlít. Bakos góljával 8-9 az állás. Kapust cserélnek a hazaiak, Bartucz állt be. Debreczeni Dávid piros lappal ki kell, hogy álljon. Perisic az újabb ceglédi gól szerzője (9-9). Sándor Ákosnak nem jó a bejátszás, indulnak a házigazdák, de Tamási védi a ziccert. Bakos talpról talál be (9-10).

21-25. perc: Tamási hibára készteti az ellenfél szélsőjét, de Bartucz is véd, amivel lerohannak a ceglédiek, és gólt szereznek. Marczinkó gyorsan válaszol (10-11). Újabb hazai találat után Gulyás István kér időt (11-11). Újabb két perc, a hazaiak játékosa, Takács Bence állt ki. Ez a hatodik kettő perces a meccsen. Bakos negyeidk gólját lövi emberelőnyből (11-12). Tamási véd, megszerezzük a labdát, Simonnal szemben pedig Lepsényi szabálytalankodik. Jön a hetedik kétperc. Kisebb kavarodás után Tóth Ádámhoz kerül a labda, aki nem hibázza el a ziccert (11-13).

26-30. perc: Kökény István időkérése miatt áll a játék. Varsandán egy hát mögötti passzból kap labdát, de mellé lövi. Rég láttunk ilyet tőle. Bele is fért, hiszen rögtön utána labdát szerzünk, Tóth Ádám indul, és belövi, ezzel három van közte (11-14). Hegedűs szépít (12-14). Két és fél perc van hátra a félidőből. Bakos György büntetőt harcol ki, Nagy Bence áll a hetesvonalra, ezúttal azonban Bartucz nyeri a párbajt. Marad a 12-14. Bíró Balázs lő rosszul, és ápolásra szorul. Czina védekezett vele szemben. A labda marad a Ceglédnél, kiállítás nincs, gól azonban van. Perisictől. 13-14. Fél perc van vissza. Sándor Ákos jól rázza le az emberét (13-15). Takács Bence szövegelésért kétperces büntetést kap. A második neki. Tíz másodperc, a hazaiaknál a labda. Tamási véd, ez a félidő végeredménye.

1210 cegled bbgy3

31-35. perc: Simon Bence góljával indul a második félidő, amire Perisic válaszol (14-16). Varsandán, majd Marczinkó lő gólt, de jön válasz a hazaiaktól is (15-18). Újabb két ceglédi gól (17-18). Hétméterest lőhetünk. Iváncsik jön, és belövi (17-19). Megint Perisic szerez gólt a vendéglátóknak (18-19). Eladjuk a labdát, Lepsényi pedig kiegyenlít (19-19).

36-40. perc: Varsandán szerez gólt, majd röviddel később ismét betalál (19-21). Sándor Ákos az újabb gólunk szerzője, megint három van közte (19-22). Mellé lövik a házigazdák, jöhetünk. Nem jön be a kínaink, levadásszák a labdánkat, amivel indulnak, a ziccert pedig nem tudja védeni a második félidőre beállt Hudák (20-22). Marczinkó talál be, majd rögtön jön a válasz (21-23).

41-45. perc: Bakos szerez labdát, és indítja Tóth Ádámot, aki belövi a ziccert (21-24). Jól védekezünk, Hudák pedig remekül véd. Mi jöhetünk újra. Sándor Ákos büntetőt harcol ki, a hetest most is Iváncsik lövi… be (21-25). Időkérés a hazai oldalon. A védekezésünk továbbra is remek, egy jó blokk után megvan a labda. Nem jutunk vele gólig, jönnek a ceglédiek. Simon megint zavaróban védekezik, a megszerzett labda után pedig ő kapja az indítást, és be is lövi (21-26). Varsandán indul (21-27). A hazai drukkerek vuvuzelával biztatják a fiúkat. Bejön, újabb gólt szerzünk, Varsandán ötödik találatával 21-28 az állás. A házigazdák megint időt kérnek.

1210 cegled bbgy4

46-50. perc: Eladják a labdát a ceglédiek, de Koller ellépi. Indulhatnak a hazaiak, de elrontják, megint nálunk a játékszer. Simon Bence juttatja a kapuba, ahol a helye van (21-29). Jó blokk után a házigazdák visszaszerzik a labdát, de képtelenek gólt szerezni. Ellenben egy eladott labda után indulhatnak, és most belövik (22-29). Egy szerencsétlen góllal 23-29-re módosul az állás, Gulyás István pedig időt kér.

51-55. perc: A mi támadásunkkal kezdődik az utolsó tíz perc. Meg Bakos góljával (23-30). Hudák szép mozdulattal védi a sarokba tartó labdát. Simon bencére kijönnek emberfogással, de így is van, aki gólt lőjön. Nevezetesen Sándor Ákos, aki Debreczeni kiállítása után végigjátssza a meccset (23-31). Van válasz-gól (24-31). Iváncsik Ádám első találatával 24-32 az állás, hét perc van hátra, labdát szerzünk. Sándor Ákos góljával kilenc a különbség (24-33). Takács hetest lőhet Hudáknak, és nem hibázza el (25-33).

56-60. perc: Újabb ceglédi gól után Marczinkó talál be (26-34). Koncz András a pályán. Nagy Bence góljával kilenc van közte, és három perc hátra. A szurkolóink már számolnának. Kivédekezzük, és a közte tízért támadhatunk. Büntetőből lehet meg a harminchatodik gólunk. Koncz áll oda a labdával. Bent van, tízzel vezetünk, a drukkereink számolnak. Bakost két percre kiküldik, már nem jön vissza, alig több mint egy perc van hátra. Büntetővel jönnek a hazaiak, de a hetesre beálló Holló véd, jutalmul bent is maradhat. Nagy Bence újabb góljával és a gyors válasszal 27-37 az eredmény. Zúg a szép volt, fiúk a mieinknek. Takács Bence még betalál, így „csak” kilenccel nyerünk (28-37).