Ceglédi KKSE – B. Braun Gyöngyös 24-22

A Cegléd volt a B. Braun Gyöngyös ellenfele a férfi kézilabda NB I. 7. fordulójában. A mieink győzelmi reményekkel, két pontért utaztak a Pest megyeiekhez, akik az első félidőben szinte végig hátrányban voltak, ám a félidő hajrájában egyenlíteni tudtak, így 12-12-es állásnál ért véget a játékrész. A második játékrészben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a végjátékban pedig a hazaiak bizonyultak jobbnak, akik így otthon tartották mind a két pontot.

01 cegled bbgy 02

A házigazdák kezdték a mérkőzést, de Hudák védésének köszönhetően nem tudtak előnyre szert tenni, így Németh Tamás büntetőből szerzett találata vezetést ért a 3. perc derekán (0-1). Markez lőtte a másodikat, majd ismét Németh volt eredményes, öt perccel a mérkőzés kezdete után három góllal vezettünk (0-3). Martins is feliratkozott a góllövők közé, majd a 8. percben megszületett a házigazdák első találata (1-4), és a mérkőzés első kiállítása, mi kerültünk emberhátrányba. Egy újabb ceglédi gól után Duris állította vissza a háromgólos előnyünket. A hazaiaktól is kiküldtek egy játékost a játékvezetők, majd Mikita jutott a kiállítás sorsára, a Cegléd pedig betalált, ezzel 3-6 volt az állás. Markez lőtt gólt, de a 15. perc elejére két gólra tudtak zárkózni a vendéglátók (5-7). Az első negyedóra végén már csak egy volt közte, amikor Martins talált be (6-8). A 20. percben, 7-8-as állásnál emberelőnybe kerültünk, amit Németh váltott gólra (7-9). Tíz perccel a játékrész vége előtt kettős emberelőnybe kerültünk, Gábori pedig visszaállította a háromgólos vendégelőnyt (7-10). Hudák ziccert védett, ezzel pedig azt akadályozta meg, hogy egy gólra zárkózzanak a hazaiak. Időt kértünk, ám nem tudtunk gólt szerezni, helyette a Cegléd zárkózott fel 9-10-re. Lele, majd Markez lőtt gólt, közben pedig Juhász Károly is betalált, így 4 perccel a félidő vége előtt 10-12 volt az állás. Nagy Károly időkérése és egy hazai találat után Markezt állították ki a játékvezetők, majd a Cegléd egyenlíteni tudott fél perccel a játékrész végét jelző sípszó előtt, és a következő harminc másodpercben nem is esett gól, így maradt a 12-12 a szünetre.

01 cegled bbgy 13

Lele lőtte a második félidő első gólját, amire rögtön érkezett a ceglédi válasz (13-13). Mindkét oldalon kimaradt egy-egy büntető, majd a hazaiak először vezettek a mérkőzésen (14-13). Kovacsics volt kénytelen elhagyni két percre a pályát, majd Markez egyenlített (14-14), majd 15-14-es ceglédi vezetésnél is ő egalizált. Tíz perc telt el a második játékrészből, amikor Németh talált be, ezzel 16-16-ra módosítva az állást. Nem sokkal később Mikitát állították ki a játékvezetők, ez volt a kilencedik kétperces büntetés a mérkőzésen. Ismét Németh volt eredményes, ám gyönyörű pörgetett találata ismét csak egyenlítést ért (17-17). Ceglédi góljával vettük vissza a vezetést a 45. perc elején, majd egy ceglédi találat után Duris talált a kapuba (18-19). Lele lőtte a huszadik gólunkat, ám a vendéglátók ismét átvették a vezetést, sőt nyolc perccel a vége előtt már kettővel vezettek (22-20). Martins szépített, de az egyenlítés elmaradt, így a hazaiak visszaállíthatták kétgólos előnyüket (23-21). Négy perccel a vége előtt Németh indításból szépített, majd Holló védése után szalasztottunk el egy újabb lehetőséget az egyenlítésre (23-22). Másfél perccel a mérkőzés vége előtt büntetőből szerzett gólt a Cegléd, majd támadásban hibáztunk, ezzel elveszítettük a mérkőzést (24-22). Ez maradt a végeredmény, legközelebb a Budakalásszal találkozunk.

01 cegled bbgy 14

Ceglédi KKSE – B. Braun Gyöngyös 24-22 (12-12)

Cegléd, 500 néző

V.: Hargitai G., Markó G.

Cegléd: Pallag, Mojsilov (kapusok) – Juhász 2, Lászlai 4, Hódi 2, Radnic 3, Radovic 3, Szabó B. 2, Müller, Perisic 3 (1), Tóth K. A., Aleksza, Elezovic 2, Dávid, Csapi. Edző: Nagy Károly.

Gyöngyös: Hudák, Holló (kapusok) – Martins 3, Urbán, Németh T. 6 (1), Kovacsics, Dumencic, Gábori 2, Duris 3, Loncar, Lele 3, Markez 5, Mikita, Tóth M. P., Igó. Edző: Konkoly Csaba

Kiállítások: 8 perc, ill 12 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1.

Konkoly Csaba: – Nagyon felpörögtünk erre a mérkőzésre, mindenki nagyon akarta a győzelmet. A védelmünk összeállt, és az első félidőben támadásban is sikerült az ellenfél védekezésére megtalálni az ellenszert. Az utolsó tíz percben gyermeteg hibákat vétezttünk, amit ellenfelünk megbüntetett.

Holló Márk: – A védekezésünk sokat javult, összeszedték magukat a srácok, de a végén túlzottan akartunk, ami miatt sok technikai hibát vétettünk.

Nagy Károly: – Az utolsó pillanatig küzdöttünk, játékosaink nagyot harcoltak, de a támadójátékunk továbbra is nagyon gyenge. Küzdelmes, de gyenge színvonalú mérkőzést játszottunk.

Lászlai Szabolcs: – Kezdünk visszatalálni a nyári formánkhoz. Ma egy kicsit bealudtunk az elején, de aztán magunkra találtunk. Ha ezen az úton megyünk tovább, rossz nem sülhet ki belőle.