Ceglédi vendégjáték jelentette a rájátszás második állomását a B. Braun Gyöngyös számára a K&H férfi kézilabda ligában. A ceglédiek öt, míg a mieink nyolc bónuszponttal kezdték a playoff-ot, az első fordulóban pedig egyik együttes sem tudott nyerni, így mindkét alakulat rájátszásbeli első sikeréért lépett pályára. Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, a legnagyobb előny háromgólos volt a csapatok között. A játékrészben semmi sem dőlt el, döntetlen állásnál vonulhattak pihenőre a csapatok. A második félidő is hasonló képett mutatott, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, így a végére maradt a döntés. Az utolsó percek feszült izgalomban teltek, de nem sikerült gólokat szereznünk, így a hazaiak két góllal megnyerték a találkozót. Szerdán, Budapesten javíthatunk.

01 cegled bbgy 0325 1

K&H férfi kézilabda liga, 7-14 rájátszás, 2. forduló

Ceglédi KKSE – B. Braun Gyöngyös 31-29 (16-16)

Gál József Sportcsarnok

V.: Bócz L., Wiedemann V.

Ceglédi KKSE: Bősz, Mojsilov, Abramovic – Országh Á. 5, Tóth N. 4, Lászlai 2, Hódi, Kun A., Sipeki, Lepsényi, Andelic 5, Perisic 5, Megyeri, Bíró 5 (2), Grbovic 5. Edző: Kökény István.

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á., Ménfői 2, Kovacsics P. 3, Nigrinyi 1, Jovetic, Rédai, Nagy B. 6 (2), Debreczeni 2, Marczinkó, Bali 1, Koller 1, Oliveira 9, Juhász K. 4, Becirovic. Edző: Debre Viktor

Kiállítások: 6, il. 10 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.

Debre Viktor: – Kiélezett küzdelem volt, ami a végén dőlt el. Sajnos nem volt olyan játékosunk, aki kritikus szituációkban magára vállalta volna a feladatot. Úgy érzem, mentálisan voltunk gyengébbek a végjátékban.

A kapusok csatájával indult a találkozó, a meccs első eseménye Tamási védése volt, amit Abramovic válasza követett a túloldalon. Két percig kellett várni az első gólra, amit a hazaiak szereztek, de Debreczeni révén gyorsan sikerült egyenlítenünk (1-1). Labdaszerzés után Ménfői harcolt ki büntetőt, amit Nagy Bence értékesített, így az első öt perc gyöngyösi vezetéssel zárult (1-2). Ménfői remek indítást kapott, amiből a harmadik találatunkat is megszerezte, a ceglédiek pedig a kilencedik percben lőtték második góljukat (2-3). A 11. perc derekán a vendéglátók egyenlítettek, majd Nagy Bence állította vissza a vendégvezetést. A házigazdák két és fél perc alatt fordítottak, így az első negyedóra végén ismét nekünk kellett egyenlítenünk. A folytatásban is felváltva potyogtak a gólok, Kovacsics, majd Nagy Bence talált be, a 18. perc elején 7-7 volt az állás. Kovacsics Péter harmadik góljával a huszadik perc derekán visszavettük a vezetést (8-9), majd a 22. percben először volt két gól az előny valamelyik csapat javára (9-11). 10-12-es állásnál Juhász Károly két percre kiállították a játékvezetők, ennek ellenére a 25. percben Oliveira góljával az addigi legnagyobb különbséget alakítottuk ki (10-13). A háromgólos előny gyorsan egygólosra olvadt, de Nagy Bence ötödik góljával ismét kettővel vezettünk (12-14). Emberelőnybe kerültünk, miután szövegelésért kiállítottak a játékvezetők egy ceglédit, a hazaiak pedig gyorsan időt is kértek. A folytatásban többször sikerült a Ceglédnek megvalósítania elképzeléseit támadásban, így a játékrész végére kiegyenlítettek, és 16-16-os állásnál vonultak pihenőre a csapatok.

01 cegled bbgy 0325 2

Mi vezethettünk a második félidő első támadását, amelyből Nagy Bence meg is szerezte a játékrész első találatát, így ismét mi vezettünk. A következő percek nem a mieink voltak, a hazaiak előbb kiegyenlítettek, majd két gyors góllal el is húztak, így ismét a felzárkózásért küzdöttünk (19-17). A huszadik ceglédi gól után Debre Viktor időt kért, majd Oliveira szépített (20-18). Brazil légiósunk újabb gólja után már csak egygólos hátrányban voltunk, majd ismét Oliveira szerzett gólt, amivel sikerült kiegyenlítenünk (20-20). A vezetést nem sikerült magunkhoz ragadnunk, kétszer is hibáztunk, amit kihasznált az ellenfél, így ismét kettő volt oda. Oliveira egészen fantasztikus formában játszott, ismét az ő góljával egyenlítettünk, de a hazaiak újra visszavették a vezetést, Debreczeni kiállítása miatt pedig két percre emberhátrányba kerültünk. Ezt a vendéglátók ki is használták, ismét elhúztak kettővel, de Juhász góljával vissza tudtunk kapaszkodni (24-23). Két hazai találat következett, amivel a Cegléd háromgólos előnyre tett szert, majd Bősz Dániel hárította Nagy Bence büntetőjét (26-23). Ménfői Attilának két percre ki kellett állnia, ráadásul a hazaiak hétméterest is lőhettek, amivel már négy gól volt az előnyük (27-23). Oliveira ezúttal is eredményes volt emberhátrányban, majd a játékvezetők kiegyenlítették a létszámokat, aminek köszönhetően másfél percig mi játszhattunk emberelőnyben. Juhász Károly gyorsan kihasználta a helyzetet, és 27-25-re módosította az állást a 48. percben. Egy perccel később Nigrinyi, majd Oliveira gólja után ismét döntetlen volt az állás (27-27). Brazil átlövőnknek ez volt a kilencedik gólja a mérkőzésen. Ceglédi időkérést és egy labdaszerzést követően Kovacsics Péter szerezte vissza a vezetést (27-28). Kettős kiállítást ítéltek a játékvezetők, az öt-öt elleni csatában mindössze egy gól esett, de azt a ceglédiek szerezték, így ismét egyenlő volt az állás. Az 54. percben Juhász Károly visszavette a vezetést, majd labdát szereztünk, de nem sikerült elhúznunk két góllal, hanem a hazaiak egyenlítettek (29-29). Négy perccel a vége előtt ismét a hazaiak szereztek gólt, Debre Viktor pedig 30-29-es állásnál időt kért. Kovacsics Péter lőtt kapura, de kiszorított helyzetben volt, így Bősz védeni tudott. A következő ceglédi támadás eredménytelenül zárult, így ismét az egyenlítésért vezethettünk támadást. A labda ezúttal is elakadt a ceglédiek kapusában, a közönség pedig rákezdett a „szép volt, fiúk”-ra. Kökény István fél perccel a vége előtt még időt kért, a hazaiak pedig az utolsó másodpercben még egy gólt tudtak szerezni, így 31-29-re megnyerték a mérkőzést. Jövő héten két mérkőzés vár a mieinkre, a szerdai fővárosi vendégjáték után vasárnap az Eger alakulatát fogadjuk.