Cegléden sem tört meg a jég

Kilencedik mérkőzését játszotta Cegléden a B. Braun Gyöngyös a férfi kézilabda NB I. 2015/2016-os idényében. Együttesünknél az elmúlt napokban több potenciális új játékos is járt próbajátékon, ám a Cegléd ellen még hiányos kerettel kellett pályára lépnie Debre Viktor legénységének.

Férfi kézilabda NB I, 10. forduló

Ceglédi KKSE – B. Braun Gyöngyös 31–30 (15–14)

Cegléd, 760 néző.
V.: Andorka, Hucker

Cegléd: Bősz – Hódi 2, Borsos T. 1, LEPSÉNYI 8, GRBOVIC 3, PERISIC 7, Országh 2. Cserék: Abramovic (kapus), ANDELIC 6 (5), Sipeki, Tóth N. 2, Kun A.
Vezetőedző: Kökény István

B. Braun Gyöngyös: HUDÁK – CATALINA 5, Marczinkó 4, Debreczeni, Koller 3, Varsandán 2, NAGY B. 8 (2). Cserék: Bali 3, Rédai 3, Sándor Á. 2, Szalafai.
Vezetőedző: Debre Viktor

Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill 5/2

Debre Viktor: – Kihoztuk magunkból a maximumot, a fiúk hősiesen küzdöttek, de mentálisan sajnos elfáradtunk a végére. Sok gonddal küzdünk, és úgy néz ki, egyre csak több lesz. Egy pontot talán megérdemeltünk volna, de ma nem úgy alakult. Borzalmas érzés kikapni, sajnos mostanában volt benne részünk bőven, reméljük, ez a hozzállás előbb-utóbb meghozza számunkra a sikert.

A két irányító, Juhász Károly és Mester Savo továbbra sem léphetett pályára, így a B. Braun Gyöngyös nélkülük állt ki a Cegléd ellen a férfi kézilabda NB I. 10. fordulójában. A hétfői edzésen ráadásul Kovacsics Péter orrtörést szenvedett, így ő sem állhatott a csapat rendelkezésére. A Cegléd a legutóbbi fordulóban csak két góllal kapott ki a Szegedtől, ez volt a Pest megyeiek harmadik veresége a szezonban, mellette három döntetlen és két győzelem volt a mérlegük, így hét pontjukkal a hetedik pozíciót foglalják el a tabellán a mérkőzés előtt.

A szerdai találkozót a hazaiak kezdték jobban, akik 3-0-ra elhúztak, amikor Nagy Bence révén megszületett az első találatunk. A mérkőzés első negyedében a Cegléd őrizni tudta előnyét, a 16. percben azonban feljöttünk egy találatra (7-6). A következő hazai támadás során Debreczeni Dávid megmozdulását súlyosan szabálytalannak ítélték a játékvezetők, és piros lappal kiállították beállítónkat. 8-6-nál egy gólra feljöhettünk volna, de a kimeradt büntető miatt nem jött össze. Hudák Henrik két remek védésének köszönhetően azonban mégis sikerült egalizálnunk, Catalina góljával 8-8 volt az eredmény, és amikor Koller hatalmas góljával 9-8-ra átvettük a vezetést, a 21. percben a hazaiak időt kértek. Ceglédi egyenlítés után Bali volt eredményes, így egy góllal ismét mi vezettünk. Marczinkó kiállításával újabb két percre emberhátrányba kerültünk, és bár a hazaiak visszavették a vezetést, rendre tudtunk egyenlíteni, három perccel a félidő vége előtt 12-12 volt az állás. 13-12-nél Nagy Bence lövése kijött a kapufáról, így a hazaiak kettővel vezettek, az utolsó perc azonban 14-13-as állásnál kezdődött. A hazaiak nem tudtak gólt szerezni, Hudák miután nagyot védett, remekül indította Varsandánt, aki kiegyenlített. A hazaiaknak azonban sikerült még egy gólt szerezniük, így 15-14-es ceglédi vezetésnél indult a második félidő.

01 balmaz 3

Az első félidő végén megsérült Varsandán helyett Koller játszott a balszélen a második játékrészben. Az első nyolc percben felváltva vezettek a csapatok, a 10. percben azonban háromgólos előnyre tettek szert a hazaiak (22-19). Nagy Bence révén jöttünk fel újra két gólra, és akár egy találatra is felzárkózhattunk volna, de a helyzet kimaradt. Egy perccel később Rédai akasztott nagy gólt a hazaiak kapujába, így csak összejött a felzárkózás (22-21). A 47. percben ismét jelentősebb előny birtokába jutottak a hazaiak (25-23), Rédai révén azonban feljöttünk mínusz egyre. Bár a 48. percben egyenlítési lehetőségünk is volt, mégis a Cegléd vezetett újra kettővel, amikor Sándor Ákos talált be (26-25). Az 50. percben büntetőből alakítottak ki ismét kétgólos vezetést a hazaiak (27-25), ráadásul Rédai kiállításával emberhátrányba kerültünk. Catalina azonban így is betalált, 27-26-os állásnál Kökény István kért időt. Nyolc perccel a mérkőzés vége előtt megint csak egy gól volt a hátrányunk, miután Nagy Bence huszonhetedik gólunkat szerezte. Hat perccel a vége előtt 29-27-es állásnál Hudák védett fontosat, majd Debre Viktor kért időt. Gólt nem sikerült szereznünk, de Hudáknak köszönhetően a hazaiak sem növelték tovább az előnyüket. Nagy Bence révén így 29-28-ra zárkóztunk, majd Catalina góljával három perccel a meccs vége előtt kiegyenlítettünk. Szoros végjátékban dőlt el a mérkőzés, másfél perccel a vége előtt Marczinkó egyenlített (30-30), majd az utolsó percben a ceglédiek visszavették a vezetést. Fél percünk maradt az egyenlítésre, de Catalina lövését Abramovic védte, így a Cegléd 31-30-ra megnyerte a mérkőzést.