Cegléd – B. Braun Gyöngyös 33-24
| Kategória: Híreink

Negyedik győzelméért lépett pályára Cegléden a B. Braun Gyöngyös csapata, amely három mérkőzésen át őrizte veretlenségét a férfi kézilabda NB I. alsóházi rájátszásában. A mieink a Balmazújváros, a Komló és a PLER Budapest legyőzése után érkeztek Ceglédre, ahol azonban megszakadt a győzelmi sorozat. Az első félidőben még szorosan alakult a találkozó, a második játékrészben azonban a hazaiak teljesen felőrölték a mieinket, és nagyarányú győzelmet arattak. Az idei szezonban harmadszor találkoztunk a Cegléddel, és első alkalommal maradtunk alul. A mérkőzésről élő, szöveges tudósítással jelentkeztünk.

0320 cegled bbgy02

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I., rájátszás 7-12., 4. forduló

Ceglédi KKSE – B. Braun Gyöngyös 33-24 (14-13)

2015. 03. 20., Gál József Sportcsarnok, Cegléd, 600 néző

V.: Bonifert F., Oláh V.

Ceglédi KKSE: Bősz, Bartucz, Mojsilov – Országh 4, Varga P. 2, Tóth N. 1, Lászlai 3, Hódi, Sipeki, Gigler, Nikolicza, Lepsényi 3, Takács B. 4, Perisic 3 (3), Bíró B. 7 (1), Grbovic 6.

Vezetőedző: Kökény István

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á., Frey 1, Iváncsik Á. 4 (4), Czina, Varsandán M. 3, Tóth Á. 3, Hajdu G. 1, Nagy B. 2, Debreczeni 5, Marczinkó 3, Szalafai, Koller, Simon B., Koncz A. 2.

Vezetőedző: Gulyás István

Kiállítások: 8, ill. 6 perc.

Büntetőből: 5/4, ill. 5/4.

1-5. perc: Mi védekezünk először, Tóth Ádám, Marczinkó Máté, Sándor Ákos, Koller Tamás, Varsandán Milán és Frey Tamás a pályán. A kapuban Hudák Henrik kezd. Bakos György nem öltözött át, helyette Koncz András kapott lehetőséget. Az első ceglédi próbálkozás fölé száll, mi jöhetünk. Támadásban ugyanaz a csapat marad fenn. Koller lövését védi Bősz, majd Országh lövi a meccs első gólját a 2. perc végén (1-0). Frey Tamás gyorsan egyenlít (1-1). Kollert kiküldik a játékvezetők. Hudák véd, de a játékvezetők belülvédekezés miatt hetest ítélnek. Takács büntetőjét Hudák védte, de a labda visszakerül a hazaiakhoz. Újabb hétméteres következik. Perisic lövi be (2-1). A befutó Varsandán remek labdát kap Marczinkótól, de a ziccer kimarad. Belemenés, megkapjuk a labdát, Varsandán indul, és ezúttal bevarrja (2-2). Országh másodperceken belül válaszol (3-2).

6-10. perc: Technikai hiba itt is, ott is, megint nálunk a labda. Sándor Ákos lábára pattan, megkapják a hazaiak, de rögtön el is veszítik. Sándor Ákos a szélről próbálkozik, de sajnos sikertelenül. Újabb kétperc, ezúttal Sándor Ákos kapja. Hudák nagyot véd, egyenlíthetünk. Varsandán gólt lő szélről, Országh Ádám pedig két percre kiáll (3-3). Újabb Hudák-védés! Varsandán egy kipattanóval tör be szélről, a labda nem megy be a kapuba, de Perisic szabálytalansága miatt kétperces büntetést kap, Frey pedig büntetőt lőhet. Sajnos kimarad.

11-15. perc: Bíró Balázs büntetőt értékesít (4-3). Marczinkó egyenlít átlövésből (4-4). Hudák megint véd, Debreczeni révén pedig átvesszük a vezetést (4-5). Megint Hudákban akad el a labda, de belemenés miatt visszakapja a Cegléd. Hudák ismét véd, Debreczeni pedig büntetőt harcol ki. Iváncsik lövi be (4-6). A 15. perc elején a vendéglátók időt kérnek. Országh szépít, mi azonban nem tudunk eredményesek lenni, így a hazaiak egyenlítenek (6-6).

16-20. perc: Bősz Dániel egymás után kétszer is véd, megint a ceglédiek jönnek. Hudák nagyon jól véd, most is megfogott egy labdát, így Debreczeni végigroboghat (6-7). A recept beválik másodszor is: Hudák, majd Debreczeni (6-8). Megint labdát szerzünk, ezúttal Tóth Ádám indul (6-9). Hudák megint véd.

21-25. perc: A támadásunk ezúttal nem eredményes, Országh indul a megszerzett labdával, és szépít (7-9). Nagy Bence lövését Bősz védi, amott pedig az egyik játékvezető belemenést ítél, de a másik felülbírálja. Ő Debreczenit látta szabálytalannak. Marad a labda a Ceglédnél. Lepsényi lövi be végül (8-9). Tóth Ádám lövése elszáll a kapu előtt, egyenlíthetnek a hazaiak. Meg is teszik. Grbovic a gólszerző (9-9). Gulyás István időt kér. Koncz András is a pályán, ő lövi a következő gólunkat (9-10). Kivédekezzük, megint mi jövünk. Hosszú támadás végén elveszítjük a labdát, így a hazaiak megint egyenlíthetnek (10-10). Nagy Bence gyorsan válaszol (10-11).

26-30. perc: Varga Péter büntetőt harcol ki, Perisic lövi Hudáknak. Bent van (11-11). Koncz András vállalkozik, de lövése mellészáll, Lepsényi pedig megszerzi a vezetést a hazaiaknak (12-11). Varsandán durrant mellé, a vendéglátók pedig megint büntetőt lőhetnek. Tamási jön be. Megint Perisic nyeri a csatát (13-11). Tóth Ádám lehetetlen szögből szépít (13-12). Két perc van hátra. Takács Bence révén 14-12-re módosul az állás. Sándor Ákos harcol ki hétméterest. Mojsilov jön be, Iváncsik lövi. Gól (14-13). Perisic lövése lejön a blokkról, de indulni már nem marad időnk, 14-13 a félidei eredmény.

0320 cegled bbgy04

31-35. perc: Mi kezdjük a második félidőt, Simon Bence irányít, Nagy Bence pedig egyelnít (14-14). Varga Péter befut a falba, és üresen marad, háborítatlanul lőhet Hudák kapujába (15-14). Elveszítjük a labdát, Takács Bence pedig gólt szerez (16-14). Marczinkó szép gólt lő átlövésből (16-15). Takács Bence megint, egy újabb eladott labda után pedig Bíró Balázs (18-15). Gulyás István időt kért. Sajnos megint elveszítjük a labdát, amivel Bíró robog végig (19-15).

36-40. perc: Hajdu szépen ejti át a ceglédi kapust (19-16). Takács Bence nagy gólt lő (20-15). Varga Péter kétpercet kap. Fent volt a bírók keze, amikor Nagy Bence ellőtte, sajnos a kapusba. Grbovic egyből indult, és újabb gólt szerzett (21-16). A félidő eddig 7-3 oda, Gulyás István ismét időt kért. Iváncsik Ádám lövését Bősz védi. Varga Péter lövését Tamási tornássza ki, Marczinkó bombája pedig a kapufán csattan. Varga újabb kísérlete már eredményes (22-16). Bíró Balázs büntetése miatt emberelőnybe kerülünk. Gólra sajnos nem tudjuk váltani, Iváncsik lövését Bősz kitolja.

41-45. perc: Labdát szerzünk, Tóth Ádám indul, de Bősz megint véd. Tamási hárítása után megint Tóth Ádám indul, és ezúttal bevarrja (22-17). Lászlai Szabolcs lövi a 23. hazai gólt. Sajnos elveszítjük a labdát, Grbovic pedig gólt szerez (24-17). Hosszan támadunk, de sajnos eredménytelenül. Bíró Balázs indul (25-17).  Varsandán lő, Bősz véd.

46-50. perc: Lászlai a szélről ugrik be, és lő gólt Tamásinak (26-17). Iváncsik büntetőből szerzi ötödik gólunkat a második félidőben (26-18). Tamási védése után mi jövünk, de Debreczeni vonalra lép. Időt kérnek a vendéglátók. Grbovic, majd egy eladott labdával Lepsényi is gólt szerez. A hazai drukkerek ránk számolnak (28-18). Iváncsik negyedik hetesét értékesítette (28-19). Bíró Balázs góljával megint tíz van közte (29-19).

51-55. perc: Marczinkó huszadik gólunkat szerezte (29-20). Labdát szerzünk. Gólt sajnos nem, jönnek a hazaiak. Megint megvan a labda, Debreczeni pedig be is lövi (29-21). Bíró Balázs hatodik gólját szerzi (30-21).

56-60. perc: Nyolc gólra zárkózunk (30-22). Grbovic is hatnál jár, egy eladott labdával robogott végig (31-22). Bősz védett megint. Bíró Balász, és megint tíz (32-22). Varsandán szerez gólt (32-23). Lászai Szabolcs (33-23). Egy perc van hátra a meccsből, felállnak a hazai drukkerek. Még szépítünk (33-24). Ez a vége, a következő ellenfelünk a Mezőkövesd lesz.