B. Braun Gyöngyös – PLER Budapest 33-28

Végig vezetve, magabiztos győzelmet aratott a B. Braun Gyöngyös csapata a PLER Budapest gárdája ellen a férfi kézilabda NB I. 15. fordulójában. A Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban elsősorban összesszedett, jó védekezésének köszönhetően a félidőben öt góllal vezetett csapatunk, az előnyt pedig a második félidőben is sikerült megőriznünk. A mérkőzés negatív pillanat volt Hajdu sérülése, reméljük, átlövőnk mihamarabb felépül.

1129 bbgy pler 4

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I., 15. forduló
B. Braun Gyöngyös – PLER Budapest 33-28 (18-13)
Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, Gyöngyös, 800 néző
V.: Bán T., Szloska K.

B. Braun Gyöngyös: HUDÁK (kapus), SZALAFAI 4, HAJDU 2, CZINA, Sándor Á. 3, VARSANDÁN 11, BAKOS 3. Cserék: Tamási (kapus), Iváncsik Á. 3 (3), Tóth Á., Nagy B., Debreczeni 2, Marczinkó 4, Koller, Simon 1.
Vezetőedző: Gulyás István

PLER Budapest: Kránitz (kapus), GYENE 6 (3), Leimeter 1, Vadkerti G. 5, Kocsi, Mikita 4, AUTH 4 (1). Cserék: Váczi (kapus), Bak 2, Kemény L. 3, Tóth P. 1, Laurencz Sz., Stranigg, RÉDAI 2, Sinkovits B.
Vezetőedző: Hutvágner István

Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4.

Gulyás István: – Nagyon remélem, hogy ma kimozdult az önbizalmi indexünk. Gratulálok a csapatomnak.
Hutvágner István: – Ellenfelünk végig vezetett, csak a felzárkózásra lehetett esélyünk, de a Gyöngyös rutinosabb, érettebb csapat a miénknél.

A vendégek kezdték a mérkőzést, de Hudák védésének köszönhetően nem tudtak góllal nyitni, így a mérkőzés első találatát Simon Bence szerezhette. A találkozó első perceiben lassan potyogtak a gólok, ötpercnyi játék után 2-1-re vezettünk, amikor egy labdaszerzés után az induló Szalafaival szemben szabálytalankodtak kiállítást érően, így emberelőnybe kerültünk, Iváncsik pedig hétméteresből növelte kétgólosra az előnyünket (3-1). Remek védekezésünknek és a kapuban jól teljesítő Hudáknak köszönhetően az első kilenc percben egy gólon tartottuk ellenfelünket. A fővárosiak a 9. perc végén szerezték meg második találatukat (4-2), majd Marczinkó kiállítása után emberhátrányba kerültünk. Azonban így is mi voltunk eredményesek, Varsandán góljával tíz perc után 5-2-őt mutatott az eredményjelző. Szalafai átlövésből, Sándor Ákos pedig indításból talált be, így az első félidő 14. percében, 7-3-as állásnál Hutvágner István, a vendégek vezetőedzője időt kért. A félidő derekára egy góllal közelebb zárkóztak a vendégek (8-5), majd még eggyel közelebb férkőztek, így Gulyás István is megállította a játékot a 17. percben. Az időkérés után sikerült visszaállítanunk négygólos előnyünket, és tíz perccel a félidő vége előtt 12-8-ra vezettünk. Szalafai szerzett újabb gólt, Hajdu azonban megsérült, ölben kellett lehozni a pályáról bokasérülése miatt. Két perccel a meccs vége előtt, 17-11-es vezetésnél újabb veszteséget kellett elszenvednünk, Sándor Ákos egy induló fővárosival szemben szabálytalankodott, a játékvezetők pedig olyan súlyosnak ítélték megmozdulását, hogy egyből piros lappal küldték le a pályáról. Az előnyünket azonban így is sikerült növelnünk a félidő utolsó percében, és bár jött válasz a túloldalról, a 18-13-as félidei vezetés biztató a második félidő előtt.

1129 bbgy pler 3

Mi kezdtük a második félidőt, és szerencsére sikerült megtartanunk a lendületünket, Debreczeni és Bakos találataival 20-14-re húztunk el, amikor büntetőből a vendégek megszerezték 15. találatukat. Az ötödik perc végére ismét hat gól volt az előnyünk, Hudák védése után Varsandán talált a kapuba, és szerezte meg 22. gólunkat (22-16). A folytatásban a mi perceink következtek, a 13. percre az addigi legnagyobb, kilencgólos előnyt sikerült kialakítanunk (25-16). Hudák remek védései továbbra is meghatározták játékunkat, míg a gólszerzésben az akkor már nyolc találatnál járó Varsandán Milán, Bakos György, Debreczeni Dávid és Szalafai Gábor jeleskedtek. Iváncsik Ádám biztos kézzel értékesítette a büntetőket, a 15. percben a harmadikat is bedobta, tíz perccel a mérkőzés vége előtt azonban a vendégek felzárkóztak hat gólra (28-22). A különbség négy gólosra csökkent, de Bakos és Marczinkó góljaival tudtuk tartani az előnyünket, így az utolsó öt percnek ötgólos fórral várhattunk neki (31-26). Varsandán remek formában játszott, a 26. percben egy indítás után már a tizedik góljánál járt (32-27). Két perccel a vége előtt, négygólos vezetésnél Gulyás István érezte szükségét, hogy rendezze a sorokat, de az utolsó támadásaink pontatlanok voltak. A Hudákot a félidő derekán felváltó Tamási azonban fontos védéseket mutatott be, így sikerült megőriznünk előnyünket, sőt a végére még jutott egy Varsandán-gól, így 33-28 lett a végeredmény.