B. Braun Gyöngyös – Mezőkövesdi KC 33-24

Nagy várakozás előzte meg a szurkolók részéről a B. Braun Gyöngyös – Mezőkövesd mérkőzést. A tavalyi szezon szomszédvári rangadó nélkül zajlott, a matyóföldiek azonban az NB I/B Keleti csoportjának bajnokaként ismét kiharcolták az élvonalbeli bajnokságban való szereplés jogát, így a két gárda újra egymásnak feszülhetett.

Mintegy hétszázötven szurkoló gyűlt össze a gyöngyösi Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban, hogy a csapatoknak szurkoljon, köztük mintegy nyolcvan mezőkövesdi drukker próbálta elnyomni a hazai gárdának szorítók hangját. A kövesdiek nem felejtették el közölni a gyöngyösiekkel, hogy nem hiányoztak nekik, a végén mégis a hazai szurkolók távozhattak vidámabban, miután a B. Braun Gyöngyös 33-24-es győzelmet aratott a szezon második hazai találkozóján.

A mérkőzés első negyedében még nem lehetett sejteni, hogy ennyire sima lesz a vége, ugyanis az első húsz percben szinte végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A mieink kezdtek jobban, azonban a Mezőkövesd gyorsan egyenlített, sőt a tizedik percben átmenetileg a vezetést is átvette (3-4). A huszadik percben 8-8 volt az állás, amikor Liszkai Szilveszter fantasztikus bravúrt mutatott be a kapuban: egy ziccer hárítása után a kipattanót is védte. Később Hudák Henrik fogott büntetőt, miközben támadásban az első játékrészben négy-négy találatot szerző Frey-Varsandán-Szalafai hármas vitte a hátán a csapatot, kiegészülve a háromgólos Iváncsik Ádámmal, valamint a félidő utolsó gólját szerző Atsushival Mekaruval (16-11).

IMG 8950

Koller Tamás elsősorban védekezésben jeleskedett, de a támadásból is kivette a részét. Fotó: Magyari Máté

A második játékrész egy Szalafai-találattal indult, majd a vendégek kezdtek felzárkózásba. Két gólra meg is közelítették a mieinket (18-16), de közelebb férkőzni nem tudtak. A gólszerzésből a legnagyobb mértékben Sándor Ákos vette ki a részét, aki szélről is eredményes volt, és szinte minden bejött neki, így egészen öt találatig jutott a második játékrészben. Frey, Varsanádn és Szalafai továbbra is ott volt a legjobbjaink között, de Debreczeni, Koller, Mekaru és Szöllősi is feliratkozott a gólszerzők közé. A hazai drukkereknek különösebb izgulni valójuk a mérkőzés hátralévő részében nem volt. Ahogy a mezőkövesdi játékosok fáradtak, a mieink úgy voltak egyre eredményesebbek indításokból, és bár végül a tízgólos különbség nem alakult ki, magabiztos, 33-24-es győzelem után hagyhatták el a pályát a játékosaink. Szurkolóink a hazai csapat legjobbjának a hatgólos Varsandán Milánt választották.

A B. Braun Gyöngyös egy hét múlva a PLER-Budapest gárdájához utazik, majd ismét hazai pályán játszunk, szeptember 28-án a Cegléd lesz az ellenfelünk.

Gulyás István: – A mérkőzés nagyon nyögvenyelősen indult, több volt az emocionális töltésünk, mint ami kellett volna. De mindez nem volt baj, mert a végére a munkának csak meglett az eredménye. Konzekvensen végig tudtuk vinni az elképzelésinket, stabil védekezésből gyors gólokat tudtunk szerezni, sikerült futtatni a Mezőkövesd csapatát, és úgy gondolom, az utolsó 12-13 percben beérett a gyümölcs.

Varsandán Milán: – Nagyon feszült a mérkőzés eleje, talán egy kicsit rányomta a bélyegét a játékunkra a rangadó hangulata. Nehezen oldódtunk fel, de aztán egy védekezésváltásnak köszönhetően mégis sikerült. Nagyon küzdelmes volt a mérkőzés, úgy érzem, a szívünk vitt előre bennünket.

Avar György: – Ötven percig partnerei voltunk a Gyöngyösnek, nem vettük félvállról a mérkőzést, de a végére elfáradtunk, és ennek köszönhető a kilencpontos különbség. Kicsit fájdalmas a vége, mert ekkora különbség nem volt ebben a meccsben, és az önbecsülésünk szempontjából jó lett volna ha négy-öt gólon tartjuk a Gyöngyöst.