B. Braun Gyöngyös – Sport-36 Komló 32-29

Az első félidő második felében kidolgozott előnyét végig meg tudta őrizni a B. Braun Gyöngyös csapata a Sport36-Komló ellen a férfi kézilabda NB I. 10. fordulójában. Sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de az első játékrész utolsó tizenöt percének jó teljesítményével négygólos előnyt dolgoztunk ki, a második játékrészben pedig ezt sikerült megtartani, bár nyolc góllal is vezettünk már. Válogatott-hét következik, majd két hét múlva Mezőkövesdre utazunk, ahová szurkolói busz indul.

1025 komlo 333

Fotó: Belkovics Krisztián

Férfi kézilabda NB I., 10. forduló

B. Braun Gyöngyös – Sport-36 Komló 23-19 (16-12)

Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, 700 néző

V.: Felhő F., Öcsi T.

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á. 3, Frey 4 (1), Iváncsik Á. 6, Czina, Bakos Gy. 2, Varsandán M., Tóth Á. 3, Hajdu G. 2, Nagy B., Debreczeni 3, Marczinkó 2, Szalafai 5, Koller, Simon B. 2.

Vezetőedző: Gulyás István

Sport36-Komló: Granic, Kiss B., Selymes – Radjenovic 2, Hidasi, Győri P., Szögi B. 2 (1), Kun 2, Péter Szabó 1, Szöllősi B. 6, Marcsek, Nagy Z., Rahimic 6, Oszlár 4, Wéber 1, Hadziomerovic 5.

Vezetőedző: Ratko Djurkovic

Kiállítások: 8, ill. 4 perc.

Büntetőből: 1/1, ill. 5/2.

Gulyás István: – Arra készültünk, hogy jó védekezéssel feszesen tartjuk a Komlót, és megpróbálunk sok gólt lőni. A második félidőben, amikor kivégezhettük volna őket, és nyerhettünk volna tíz fölötti különbséggel, egy kicsit kiengedtünk és talán el is szórakoztuk a dolgot. Ehhez az is hozzájárult, hogy sokan pályára léphettek ma, akik egyébként ritkán jutnak lehetőséghez, annak pedig örülök, hogy ezzel élni is tudtak. Azt gondolom, lassan kezdünk összeállni, és a sérültjeink is egyre jobb formában játszanak. Remélem, ez a tendencia folytatódik, és eredményesek tudunk lenni.

Köszöntéssel kezdődött a találkozó, a Gyöngyösi Kézilabda Szurkolói Klub képviselői Sándor Ákost köszöntötték, aki ezen a mérkőzésen öltötte fel százötvenedik alkalommal a gyöngyösi mezt. A mérkőzést a vendégek kezdték, akik első támadásukból nem tudtak eredményesek lenni, egy perccel később azonban Rahimic bevette Hudák Henrik kapuját. Frey büntetőből talált be, majd ismét Rahimic lőtt a hálóba, és ismét Frey következett – ezúttal akcióból. A negyedik perc végén 2-2 volt az állás. Hudák büntetőt hárított, de a fölfelé kirúgott a labda a mennyezetet érte, így maradt a vendégeknél a támadás joga. Sikerült megszereznünk a labdát, amivel Iváncsik indult, a félpályánál azonban egy komlói mezőnyjátékossal és a kapussal is ütközött. A kapust nem látták szabálytalannak a játékvezetők, így a piros lap a zsebükben maradt. A folytatásban szorosan alakult a találkozó, a kilencedik perc elején a vendégek vezettek (3-4). Hudák ismét büntetőt hárított, a labda ezúttal az oldalvonalon ment ki, utána pedig az iménti jelenet ismétlődött meg, azzal a különbséggel, hogy Iváncsik Ádám ezúttal eljutott a kapuig, és egyenlített (4-4).

1025 komlo 111

Iváncsik Ádám góljával a tizenkettedik perc elején a vezetést is sikerült megszereznünk, de a baranyaiak ismét egyenlíteni tudtak (5-5). A félidő közepén ismét a vendégek vezettek (6-7), amikor Gulyás István időt kért. Az időkérés után Sándor Ákos révén sikerült góllal befejezni a támadást, így ismét egyenlő volt az állás (7-7). Szalafai indításgólja után a 18. percben vezettünk újra (9-8), de a komlóiak ezúttal is egyenlítettek. Tíz perccel a félidő vége előtt azonban ismét nálunk volt az előny, sőt a 23. percben már 12-9-re vezettünk. Hét perccel a félidő vége előtt emberhátrányba kerültünk, de a háromgólos vezetést így is sikerült megőriznünk. Három perccel a félidő végét jelző sípszó előtt mi kerültünk emberelőnybe, de az alkalmat nem sikerült kihasználnunk arra, hogy az előnyünket növeljük. Sikerült azonban ezt megtennünk hat a hat ellen, Hudák bravúros dupla védésnek is köszönhetően. A végén Hudák még védett egyet, így 16-12 volt a félidei eredmény.

1025 komlo 222

Mi kezdtük a második félidőt, és Marczinkó góljával sikerült még egyet közé tennünk (17-12). Szöllősi Bence is betalált, majd Simon Bence is eredményes volt, így a 33. percben 18-13 volt az állás. Tóth Ádám indult, és 19-13-ra módosította az eredményt. A 35. percre az addigi legnagyobb előnyt sikerült kidolgoznunk, és 20-13-as vezetésünknél a vendégek edzője időt kért. A 37. perc elején Hajdut állították ki a játékvezetők, azonban a vendégek így sem tudtak közelebb férkőzni, a kétperces kiállítás után 21-16-os állást mutatott az eredményjelző. A kapunkban Hudákot Tamási váltotta, Debreczeni révén pedig őrizni tudtuk előnyünket (22-17), amikor emberelőnybe kerültünk. 22-18 volt az állás a 44. perc elején, amikor Marczinkó a játékvezetők szerint szabálytalanul állított meg egy induló komlóit, ezért két percre kiküldték. Tóth Ádám azonban egy indulás után emberhátrányban is meg tudta szerezni 23. gólunkat, így az előnyünk ismét ötgólos volt (23-18). A 48. percre ezt hatgólosra sikerült növelni, 26-20-nál Szalafait látták szabálytalannak a játékvezetők, így ismét emberhátrányba kerültünk. Jó védekezésünknek és Tamási védéseinek köszönhetően ebből a két perces periódusból is jól jöttünk ki, így tíz perccel a mérkőzés vége előtt 27-20 volt az állás. Öt perc volt hátra, amikor a Komló ismét feljött öt gólra, 29-24-nél pedig Gulyás István időt kért. Sikerült egyet lőnünk, de gyorsan kaptunk kettőt, így két és fél perccel a vége előtt 30-26-ra módosult az állás. Bakos gólt szerzett, de ismét két gyors válasz érkezett a vendégektől, Gulyás István pedig másfél perccel a vége előtt, 31-28-as állásnál ismét időt kért. Sándor Ákos az utolsó percben 32-28-ra módosította az eredményt, a komlóiak pedig időn túli büntetőt lőhettek, így a vége 32-29. A szurkolóktól a mérkőzés legjobbjának járó elismerést a hat gólig jutó Iváncsik Ádám kapta.