B. Braun Gyöngyös – Csurgói KK 23-28

A férfi kézilabda NB I. 8. fordulójában a 2014/2015-ös szezonban először játszhatott komplett csapattal a B. Braun Gyöngyös csapata, amely a Csurgó veretlenségi sorozatát szerette volna megszakítani. A Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban fantasztikus hangulat fogadta a csapatokat, a román-magyar labdarúgó Eb-selejtező helyett mintegy nyolcszázan választották a kézilabdát szombat estére. A végén azonban a csurgói szurkolók örülhettek, hiszen bár többször is lehetőségünk lett volna megszorítani a vendégeket, a vége ötgólos vereség lett.

bbgy cskk 1011 1

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I., 8. forduló

B. Braun Gyöngyös – Csurgói KK 23 – 28 (12-15)

Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, 800 néző

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á. 2, Frey 6 (5), Iváncsik Á., Czina, Bakos Gy., Varsandán 4, Tóth Á., Hajdu 4, Nagy B., Debreczeni 1, Marczinkó 3, Szalafai 2, Koller, Simon.

Vezetőedző: Gulyás István

Csurgói KK: Mijatovic, Pallag – Herbert, Nagy D., Cavor, Pukhouski 3, Gazdag 4 (1), Borsos 1, Oláh G. 1, Pordán 4, Lele 3, Ostroushko 2, Ratajec 5, Gebhardt 3, Szöllősi Sz. 2, Nagy M.

Vezetőedző: Sótonyi László

Kiállítások: 8, ill. 16 perc

Büntetőből: 6/5, ill. 1/1.

Gulyás István: – Az első félidőben rengeteg technikai hibát vétettünk, a Csurgó pedig sokkal jobb csapat annál, hogy ezt ne használja ki. Továbbra sem találunk magunkra támadásban, de bízom benne, hogy ezen tudunk javítani, és újra eredményesek lehetünk.

Mi kezdtük a találkozót, és rögtön az első támadásból Hajdu egy gyönyörű átlövésgóllal meg is szerezte a vezetést, az első öt percben azonban több támadást is eredménytelenül fejeztünk be, így a vendégek öt perc alatt kétgólos vezetéshez jutottak (1-3). Debreczeni góljával azonban sikerült egyre felzárkóznunk, majd egy kivédekezett csurgói támadás után Marczinkó egyenlített, így hét perc után ismét egyenlő volt az állás (3-3). A vezetést azonban nem tudtuk visszaszerezni, így egy eladott labda után Gazdag Tibor lőhetett Hudák kapujába ziccerből (3-4). Szöllősi Szabolcs, majd Frey Tamás is gólt szerzett, tízpercnyi játék után is maradt az egygólos csurgói előny (4-5). Két perccel később már akár nálunk is lehetett volna az előny, de több helyzetünk kimaradt, a Csurgó így még egyet közé tudott tenni (4-6), Gulyás István pedig időt kért. Az időkérés után Hajdu szerzett gólt, de gyorsan két újabb vendégtalálat következett, miközben továbbra is sok ziccert hagytunk ki.

bbgy cskk 1011 2

Az első negyedóra végén 5-8-as állást mutatott az eredményjelző, a 18. percre pedig az addigi legnagyobb különbség alakult ki (5-9). Herbert kiállítása után emberelőnybe kerültünk, amit Varsandán váltott gólra, 6-9-re módosítva az állást. Frey Tamás magabiztos kézzel értékesített büntetője után 7-9 volt az állás, és az első félidő utolsó tíz perce indult. Sajnos gyorsan visszaállt a négygólos csurgói előny, amit Sándor Ákos csökkentett háromra (8-11). A kapuban Hudákot váltó Tamási védései után Bakos György büntetőt harcolt ki, amit Frey ezúttal is értékesített (9-11). Emberhátrányban kezdtük az első játékrész utolsó öt percét, de sikerült megúsznunk egy kapott góllal, majd egy csurgói kiállítás miatt mi kerültünk előnybe három perccel a vége előtt, amikor 13-11-es csurgói vezetésnél a vendégek vezetőedzője, Sótonyi László kért időt. Még mielőtt a vendégek kiegészültek volna, a játékvezetők Marczinkót is kiküldték, egy perccel a vége előtt pedig ismét négygólos hátrányban voltunk (11-15). Sándor Ákos az utolsó másodpercben egyből rálőtt egy szabaddobást, ami utat talált kapuba, így 12-15-ről folytatódik a meccs a szünet után.

bbgy cskk 1011 4

Pukhouski góljával indult a második játékrész, majd gyors egymásutánban újabb két vendégtalálat született, miközben mi nem tudtunk eredményesek lenni. a 34. perc elején, 12-18.as állásnál Gulyás István időkérése állította meg a játékot. Az időkérés után Bakos emberfogásra lépett ki, és Pukhouskit külön is őriztük. Frey Tamás két büntetőt is értékesíthetett, a 48. perc elején így 15-19 volt az állás. A második hétméteres mellé kiállítás is járt, emberelőnybe kerültünk. Jól éltünk a lehetőséggel, és egy kivédekezett támadás után Szalafai lőtt gólt a szélről (16-19). A tizedik perc elején Debreczenit küldték ki a játékvezetők, így Lele emberlőnyben szerezhetett gólt. Varsandán volt eredményes a következő támadásunkból, ráadásul szabálytalankodtak vele szemben, így egy bő percig öt az ellen küzdöttek a csapatok. Egy kimaradt lehetőség után a vendégek indulhattak, de Hudák bravúrosan hárította a ziccert. Szalafai pedig remek labdát kapott a szélen, és be is lőtte, így 42 percnyi játék után 18-20 volt az állás, majd Marczinkó egyre csökkentette a különbséget. 19-20-nál Sótonyi László időt kért. Használt a szusszanásnyi szünet a vendégeknek, Lele, majd Szöllősi is betalált, de Varsandán gyorsan jött a válasz, így negyed órával a meccs vége előtt 20-22 volt az állás.

bbgy cskk 1011 3

Labdát szereztünk, majd az induló varsandánnal szemben Lele szabálytalankodott. Újra emberelőnyben játszhattunk két percig. Tizenöt másodperccel később Szöllősit is kiküldték a játékvezetők, nagy lehetőséget kaptunk, hogy a javunkra forítsuk a mérkőzést. Varsandán volt eredményes kettős emberelőnyben (21-22). A játékvezetők sokáig engedték támadni a vendégeket, akik végül csak begyötörték, majd egy újabb gól után ismét hárommal vezettek. 21-24-nél, 12 perccel a vége előtt Gulyás István kért időt. Az időkérés után támadó szabálytalanság miatt vesztettük el a labdát, majd Czinát és Szöllősit is kiküldték a játékvezetők, öt az öt ellen folytatódott a játék. Az utolsó tíz perc elején Gazdag büntetőből állította vissza a négygólos vendégelőnyt (21-25), majd egy újabb gól után 21-26 volt az állás. Marczinkó negyedik góljával visszajöttünk négyre (22-26), majd Frey büntetőjével háromra (23-26). A találkozó utolsó öt perce kezdődött, amikor Hudák védésének köszönhetően lehetőséget kaptunk arra, hogy mínusz kettőre zárkózzunk, de ezzel sajnos nem tudtunk élni. Két perccel a vége előtt még mindig három volt közte, amikor Sótonyi László időt kért. Pordán Bálint góljával visszaállt a négygólos vendégvezetés, a hátralévő két percet pedig emberelőnyben tölthettük. Herbertet állították ki a játékvezetők. Sajnos azonban ez már nem sok reménnyel kecsegtetett, a győzelmet nem sikerült megszereznünk, a Csurgó két ponttal távozhat a Városi Sport- éls Rendezvénycsarnokból, ahol vasárnap délelőtt tíz órától NB II-es csapatunk játszik majd. A mai végeredmény: B. Braun Gyöngyös – Csurgói KK 23-28.