A felsőházi remények életben tartásáért létfontosságú mérkőzésen a B. Braun Gyöngyös csapata a döntetlenre végződött első félidő után feszült mérkőzésen háromgólos győzelmet aratott a Kőnig-Trade Balmazújvárossal szemben a férfi kézilabda NB I. 14. fordulójában. Csapatunk elszántan küzdött, hogy visszavágjon az első őszi fordulóban elszenvedett idegenbeli vereségért, de a vendégek nem adták könnyen a bőrüket, végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a mérkőzés csak az utolsó percekben dőlt el.

1114 bbgy balmaz 1

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I., 14. forduló

B. Braun Gyöngyös – Kőnig-Trade Balmazújváros 28-25 (13-13)

Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, Gyöngyös, 700 néző

V.: Medve R., Nagy L.

B. Braun Gyöngyös: Hudák (kapus), Szalafai 3, Marczinkó 2, Debreczeni 1, SIMON B. 5, HAJDU G. 5, Varsandán M. 2. Cserék: TAMÁSI (kapus), Sándor Á., IVÁNCSIK Á. 6 (5), Dr. Czina, Bakos Gy., Tóth Á. 3, Koller, Nagy B. 1.

Vezetőedző: Gulyás István

Kőnig-Trade Balmazújváros: Knezevic (kapus), Mateo, KORSÓS Á. 1, MEKARU 7 (3), BALÁZS S., BALI R. 8, Temesvári J. 3. Cserék: Oláh Z. (kapus), Nagy N. 2, Oláh T. 2, Horvacki, Hajdu T. 1, István P. 1.

Vezetőedző: Füzesi Ferenc

Kiállítások: 6, ill 10 perc.

Hétméteresek: 5/5, ill 3/3.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 4-3, 12. p.: 6-8, 18. p.: 9-11, 24. p.: 12-13, 36. p.: 16-16, 42. p.: 20-19, 48. p.: 23-23, 54. p.: 26-25.

Mestermérleg:

Gulyás István: – Örülök, hogy kijavítottuk a mezőkövesdi csorbát. Nagyon feszült napokat éltünk át, a csapat ma átlépte saját árnyékát.

Füzesi Ferenc: – Ötvennyolc percig bírtuk aggyal, azután felőrölt bennünket az ellenfél.

Mi kezdtük a találkozót, és Hajdu Gábor révén rögtön sikerült vezetést szereznünk (1-0). A születésnapját ünneplő Hudák Henrik jól kezdett a kapuban, rögtön két lövést is hárított. A vendégek egy indítás után egyenlítettek (1-1). Marczinkó Máté révén szereztük vissza a vezetést, így négy perc után 2-1 volt ide. Az NB I. góllövőlistájának vezetője, a korábban Gyöngyösön játszott Mekaru büntetőből egyenlített (2-2). A mi oldalunkon Iváncsik lőtt büntetőt, ezzel ismét nálunk volt az előny (3-2). Röviddel később emberelőnybe kerültünk, és 3-3 után ismét visszavettük a vezetést, de a vendégek újra egyenlíteni tudtak (4-4). A kilencedik percben Szalafai révén tudtuk visszaszerezni a vezetést, de Mekaru ismét egyenlített, majd visszavette a vezetést. Tíz percnyi játék után 5-6-ot mutatott az eredményjelző. Sikerült egynlítenünk, de a balmazújvárosiak lerohantak bennünket és gólt szereztek a szélről (6-7). Sajnos nem sikerült újra egalizálnunk, sőt a vendégek növelték kétgólosra előnyüket, ezzel az addigi legnagyobb különbséget kialakítva. Gulyás István időkéréssel próbálta rendezni a sorokat, és Simon Bence második góljával fel is zárkóztunk 7-8-ra. Mekaru tíz méterről eleresztett bombája utat talált a bal felső sarokba, ezzel ismét két gól volt a vendégek előnye (7-9).

1114 bbgy balmaz 3

A 17. perc elején egy Hajdu-gól után ismét csak egy volt a különbség (9-10), de minden gólunkra érkezett válasz, így a kétgólos különbség állandósulni látszott. A kapuban Hudákot Tamási váltotta. Emberhátrányba kerültünk, a játékvezetők Hajdut büntették. Öt emberrel is sikerült megtalálnunk a vendégek nyitott védekezésének ellenszerét, és Simon egy szép egyéni akció után zárkóztatta a mieinket. Most a balmaziak Hajduja, Tamás állt ki két percre, az emberelőnyt pedig Varsandán váltotta gólra, de még így is hátrányban voltunk (11-12). Tamási védett, majd a gyöngyösi szíveknek kedvesebb Hajdu, Gábor szerzett gólt, így hosszú idő után újra egyenlő volt az állás (12-12). Páros kiállítás után fogyatkoztak öt-öt főre a csapatok. Mateo és Czina állt ki. A fiatal Tóth Ádám talált be, de még mindig nem volt nálunk az előny (13-13). Négy perccel a félidő vége előtt emberelőnybe kerültünk, de nem tudtunk élni a lehetőséggel, eladtuk a labdát, a vendégek pedig gyorsan időt kértek. Hosszú gólcsend következett, amit a félidő végéig nem is sikerült megtörni. Mekaru időn túli szabaddobása sem talált utat Tamási kapujába, így 13-13-as állásnál vonultak pihenőre a csapatok.

1114 bbgy balmaz 2

Vendég-találattal indult a második félidő, így ismét nekünk kellett kapaszkodnunk az egyenlítésért, ami az első támadásunkból nem jött össze. Ehelyett a balmazújvárosiak lőttek még egyet, 13-15-re módosítva az eredményt. Szalafai helyén Iváncsik, Varsandán helyén Tóth Ádám játszott, Debreczeni révén pedig sikerült egy gólra csökkentenünk a különbséget (14-15). Tóth Ádám és Bakos György játszott szépen össze, megint egyenlő volt az állás (15-15). A 35. perc derekán Marczinkót állították ki a játékvezetők, két percig emberhátrányban küzdöttünk. Hajdu Gábor lőtt újabb gólt, majd a vendégektől is kiküldtek valakit a játékvezetők. Szerencsés találattal vette vissza a vezetést a Balmazújváros, a kapuban pedig Tamásit Hudák váltotta. Jött az egyenlítés, Simon Bence negyedik góljával 17-17 volt az állás. A 39. percben Hudák védésének és Tóth Ádám góljának köszönhetően sikerült visszavennünk a vezetést (18-17). Iváncsik Ádám büntetőből növelte kétgólosra az előnyünket, majd indítás után is betalált. Közben a vendégek is lőttek gólt, így a 43. perc elején 20-19 volt az állás. Hátra azonban nem dőlhettünk, mert a vendégek megint egyenlítettek, majd büntetőből visszaszerezték a vezetést (20-21). Simon Bence révén egyenlítettünk, de a vendégek gyorsan visszaszerezték a vezetést. Gulyás István a félidő közepén időt kért, Nagy Bence pedig egyenlített (22-22). Egy Tamási-védés után indultunk, Marczinkó helyzetbe került, de szabálytalankodtak ellene a hatosvonalon, így Iváncsik büntetőből szerezte vissza a vezetést (23-22). Mekaru hétméteresből ismét egalizálni tudott (23-23). Kínaival próbálkoztunk, de a labda túl magas volt Simon Bencének, így egy újabb góllal ismét a vendégek jutottak előnyhoz, amikor tíz perc volt hátra a mérkőzésből (23-24).

1114 bbgy balmaz 4

Gulyás István időkérése állította meg a játékot, az egyperces megbeszélés után folytatódó támadás során pedig Debreczeni harcolt ki hetest, amit Iváncsik lőtt be (24-24). Hét perccel a vége előtt Szalafai lélektanilag fontos pillanatban juttatta ismét előnyhöz a mieinket (25-24), Füzesi Ferenc, a vendégek trénere pedig időt kért. Hatottak Füzesi Derenc szavai, a hajdúságiak egy szélről lőtt góllal egyenlíteni tudtak, de a másik oldalon Szalafai is lőtt egyet, így öt perccel a vége előtt még semmi sem dőlt el (26-25). Iváncsik magabiztosan lőtt a jobb felsőbe egy büntetőt, négy perccel a vége előtt így kettővel vezettünk (27-25). Három és fél perc volt hátra, amikor Tamási védett, így a háromgólos előnyért támadhattunk. Sajnos Debreczeni lövése elakadt a vendégek kapusában, így még mindig volt miért izgulnunk. Tamási azonban ismét védett, és a kipattanót is sikerült megszereznünk. Feszült volt a hangulat a csarnokban, a hazai szurkolók derekasan kitettek magukért, a Balmazújváros pedig a labdaszerzés reményében kinyitotta a védekezését. Sikerült is megzavarniuk a mieinket, de már csak egy perc volt hátra, a kétgólos előnyünk pedig még tartott. Újabb támadást sikerült kivédekeznünk, Hajdu Gábor pedig eldöntötte a meccset egy indításgóllal. A végeredmény 28-25. A szurkolók a legjobbnak Iváncsik Ádámot választották, a különdíjat Simon Bence kapta.