Már az első félidőben tízgólos előnyt dolgozott ki, végül pedig megsemmisítő vereséget mért a sereghajtó TFSE csapatára a B. Braun Gyöngyös U23-as együttese a férfi kézilabda NB II. Északi csoportjában. Doros Ákos tanítványai továbbra is hibátlanul vezetik a tabellát, és immár tizenhat mérkőzés óta nem vesztettek pontot a bajnokságban. Ifjúsági- és serdülő csapatunk számára nem termett babér ezen a héten, de hamarosan hazai pályán lesz lehetőségük javítani a fiataloknak.

0327 junior tfse

Férfi kézilabda NB II., Északi csoport, 16. forduló

B. Braun Gyöngyös U23 – TFSE 48-26 (23-13)

Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, 80 néző

B. Braun Gyöngyös U23: Holló M., Istvanovszki – Nagy Bence, Tóth Á. 3 (1), Munkácsi R. (1), Koncz A. 6, Temesvári 3, Bodnár 4, Divéki 7 (1), Székely 4, Rutka 4, Csuka 10, Völker B. 3, Vökler K. 2, Nagy Brúnó 1.
Vezetőedző: Doros Ákos

TFSE: Mlinkó, Dápay, Szalantay K. – Debreczeni P. 7, Kovács B. 1, Tengely 9 (1), Mónos, Szalantay O. 4, Oláh 5, Lőw.
Vezetőedző: Tengely László

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Büntetőből: 4/3, ill 4/1.

Doros Ákos: – Ez egy olyan meccs volt az utolsó helyezett ellen, amikor mindenkinek lehet játéklehetőséget adni. Mindenki játszott, aki máskor kevesebbet tölt a pályán. Ez sajnos a kapott gólok számán meg is látszott, de ezeken a meccseken tudom leszűrni azt, hogy egy komolyabb ellenfél ellen kit mikor, hány percre tudok berakni, kire hogy lehet számítani. Ezek a meccsek erre jók.

Istvanovszki védése volt a mérkőzés első momentuma, majd Koncz András góljának tapsolhatott a maroknyi hazai nézősereg. Lassan kapcsoltak nagyobb sebességre a mieink, az első öt percben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ötpercnyi játék után 3-2-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző. A következő öt percben néhány gyors indításgólnak köszönhetően sikerült nagyobb előnyre szert tennünk,és a tizedik perc végén már 7-3-ra vezettünk. A gólgyártásban Koncz András járt az élen, de kivette a részét belőle Csuka Balázs, Székely Dániel és Nagy Brúnó is. Istvanovszki jól védett, büntetőt is hárított. Az első negyedóra végére megtaláltuk a ritmusunkat, és egymás után szereztük a gólokat: Csuka Balázs rendszerint indításból volt eredményes, míg Koncz András átlövésből vette be az ellenfél kapuját. Mindennek köszönhetően a 15. percben már 13-5 volt az állás. A folytatásban kicsit megtorpant a lendületünk, az ellenfél soraiban pedig Tengely Bálint elkapta a fonalat, így a következő öt percben némileg csökkent az előnyünk, és a 20. percben már „csak” 15-9-re vezettünk. A folytatásban tízgólos különbség közelébe kerültünk, de beállítanunk nem sikerült. Öt perccel a félidő vége előtt 19-11 volt az állás. A kapuban immár Holló Márk mutatott be szép védéseket, és ezeknek is köszönhetően Tóth Ádám a félidő végét jelző dudaszó előtt beállította a tízgólos különbséget (23-13). Góljaink több mint felét, összesen tizenkettőt a Koncz-Csuka páros szerezte.

A második félidő eleje szorosan alakult, az első öt perc 3-3-mal zárult, Csuka Balázs kettő- és Divéki Péter egy góljának köszönhetően tartottuk tízgólos előnyünket (26-16). Újabb öt perc elteltével már 14 gól volt az előnyünk, Csuka Balázs pedig tíz gólnál járt (31-17). Fiataljaink továbbra is komolyan vették a mérkőzést, így az előnyünk fokozatosan nőtt, és az ötvenedik percben 37-20-as állást mutatott az eredményjelző. Negyvenedik találatunk a 22. percben született meg Bodnár Bence jóvoltából, ekkor az ellenfél 22 gólnál járt, és kevesebb, mint nyolc perc volt hátra a mérkőzésből. Ekkor már egyértelműen érezhető volt, hogy a vendégek rövid cseresorral érkeztek a mérkőzésre. Egyre többet hibáztak, amit a mieink rendre megbüntettek, és hat perccel a meccs vége előtt már húsz góllal vezettek (42-22). Az utolsó öt perc különösebb izgalmak nélkül telt, csapatunk megsemmisítő vereséget mért a TFSE alakulatára, a következő fordulóban pedig Pilisvörösvárra utazik.

labda8

Ami a többi gyöngyösi utánpótláscsapatot illeti, ezen a héten az ifjúsági és a serdülő csapatunk is pályára lépett. NB I-es ifi csapatunk a Nemzeti Kézilabda Akadémia 2-es számú csapatának vendége volt. A mieink 16-14-es félidő után 35-28-as vereséget szenvedtek, és továbbra is kilencedikek a tabellán. Gúnya Péter csapata legközelebb április 1-jén játszik, akkor a Tatabánya lesz az ellenfelünk hazai környezetben.

Az Országos Serdülő Bajnokság rájátszásában érdekelt csapatunk a rendkívül erős mezőnyben 31-28-as vereséget szenvedett az éllovas Tatabányától. Nigrinyi Tibor legénysége a vereség ellenére is őrzi második helyét a tabellán, egy ponttal vezetünk a harmadik Vác előtt, amely a következő ellenfelünk lesz majd a bajnokság rájátszásában. A folytatás szempontjából rendkívül fontos mérkőzést április 9-én a gyöngyösi Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban játsszuk majd.