Ötgólos vereség a Tatabányától

A Tatabánya együttesét fogadta szombaton a férfi kézilabda NB I. 13. fordulójában a B. Braun Gyöngyös csapata. Nem voltunk könnyű helyzetben a mérkőzés előtt, hiszen kedden tizenegy gólos vereséget szenvedtünk a Balatonfüredtől, ráadásul a mérkőzésen megsérült egyetlen balkezes átlövőnk, Szalafai Gábor, így sokáig úgy tűnt, három jobbkezessel állunk ki az előző fordulóban a Szegedet legyőző tatabányaiak ellen. Az utolsó pillanatban azonban sikerült egy már korábban is tesztelt brazil átlövő leigazolásával kapcsolatos adminisztrációs feladatotak lezárni, így Rodolfo már a szombat esti találkozón a csapat tagja lehetett. Az 1992-es születésű Malandrin De Oliviera Rodolfo a brazil B-válogatott tagja, Debre Viktor vezetőedző a főiskolás világbajnokságon figyelt fel tehetségére.

01 bbgy tatab 001

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I. 13. forduló

B. Braun Gyöngyös – Grundfos Tatabánya 17-22 (10-12)

Dr. Fejes András Sport- és Rendezvénycsarnok, 600 néző

V.: Medve R., Nagy L.

B. Braun Gyöngyös: Hudák (kapus), Nigrinyi, Bali 5, NAGY B. 6, Debreczeni, Rodolfo, Falcon 1. Cserék: TAMÁSI (kapus), Sándor Á. 1, Ménfői 1 (1), Jovetics, Rédai 2, Koller 1, Becsirovics.
Edző: Debre Viktor

Tatabánya: Mijatovics (kapus), Lele 2, Mazák 1, VUJOVICS 6 (3), Dénes, Krsmancic 4, PÁSZTOR Á. 4. Cserék: BORBÉLY (kapus), Diaz, Bodó 3, Crnoglavac, Katzirz, Szöllősi Sz., JUHÁSZ 2.
Edző: Vladan Matics

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3.

Mestermérleg:

Debre Viktor: – Az első félidő hízelgő eredménye után a Tatabánya felkeményítette a védekezését, és egyszerűen nem tudtunk gólt lőni. Elkapkodtuk a helyzeteinket, elfáradtunk fizikálisan és mentálisan is, és ugyanabba a hibába estünk, mint Balatonfüreden.

01 bbgy tatab 002

Mi kezdtük a találkozót, Rodolfo a kezdőben helyet kapott. Első találatunkat Bali Richárd szerezte, majd Nagy Bence volt eredményes, de mindkét alkalommal válaszolni tudtak a vendégek, így öt percnyi játék után 2-2-es döntetlent mutatott az eredményjelző. Nagy Bence hétméterest hibázott, de így is tartani tudtuk a lépést a Tatabányával, amely nem tudott előnyt kidolgozni. Igaz, mi sem, Bali második góljával tízpercnyi játék után 4-4 volt az állás. Bali találatának értékét növeli, hogy azt emberhátrányból szerezte, Debreczeni Dávid kiállítása miatt két percig eggyel kevesebben lehettünk a pályán. A 14. percben Nagy Bence második hétméterese is elakadt a vendégek kapusában, így a Tatabánya lehetőséget kapott rá, hogy kettővel elhúzzon (5-7). Nagy Bence a következő támadásból javított, 6-7-re szépített, azonban a vendégek megint be tudták venni az egyébként remekül védő Hudák kapuját. Az első negyed óra elteltével 6-8 volt az állás, amikor Debre Viktor időt kért. Bali Richárd szépített, de a kétgólos Lele jóvoltából a vendégek őrizték kétgólos előnyüket (7-9). A kapuban Hudákot Tamási váltotta, támadásban pedig a Jovetic – Sándor Ákos kapott lehetőséget. A 10. percben az addigi legnagyobb különbség alaklult ki, amikor a vendégek hárommal elléptek (7-10). Rédai szép átlövésgóllal zárkóztatta a mieinket, majd Vladan Matic időt kért. Bár lett volna lehetőségünk egy gólra zárkózni, öt perccel a vége előtt a Tatabánya szerzett indításgólt (8-11), majd egy Tamási-védést követően Nagy Bence talált be (9-11). Emberelőnybe kerültünk, a vendégek lehozták a kapusukat, így egy labdaszerzés után Sándor Ákos félpályáról az üres kapuba lőhetett volna, lövése azonban fölé szállt. A következő támadással a vendégek visszaállították háromgólos vezetésüket (9-12), majd Falcon szépíatett egy perccel a félidő vége előtt. Ki tudtuk védekezni az időközben kiegészült tatabányaiak ellen, de újabb gólra már nem futotta, így 10-12-es vendégvezetésnél vonulhattak pihenőre a csapatok.

01 bbgy tatab 003

A második félidő első támadásai mindkét oldalon kimaradtak, majd a vendégek kiállítást harcoltak ki. Koller Tamásnak kellett leülnie a kispadra, hetes azonban nem volt, csak a következő szituáció után. A vendégek értékesíteni tudták a büntetőt, így újra három gól volt az előnyük (10-13). Bali Richárd hatalmas gólt lőtt, ez már a harmadik volt neki (11-13). Tamási Zsolt ziccert védett, majd Nagy Bence ötödik góljával feljöttünk mínusz egyre (12-13). A vendégek újabb gólt raktak közé, Tamási pedig hiába védett egymás után háromszor, büntetőből csak betaláltak a vendégek, akik így újra hárommal vezettek (12-15). A 40. percben Debreczeni Dávid kiállítást harcolt ki, gólt azonban nem sikerült. A vendégek emberhátrányos támadása másfél percig tartott, de legalább gól nem született belőle. Nem tudtuk kihasználni a hátralévő fél percet emberelőnyös gól szerzésére, így a Tatabánya az addigi legnagyobb, négygólos különbséget alakíthatta ki, pedig egy kicsivel jobb támadójátékkal akár döntetlen is lehett volna az állás. A 45. percben Debre Viktor időt kért, visszajött Jovetic, Sándor Ákos pedig újra beállót játszott, miután addig a jobbszélen kellett bizonyítania. Pályára lépett a brazil újonc, Rodolfo is, Bali pedig megszerezte ötödik gólját (13-16). A Tatabánya előbb visszaállította a négygólos különbséget, majd még egyet közé tett, így már öt gólt kellett volna ledolgoznunk tizenkét perc alatt. Pásztor Ákos negyedik góljával azonban már hat volt közte (13-19), majd megszületett a huszadik vendégtalálat is. Ekkor úgy tűnt, teljesen szétesetünk, és nem tudjuk megállítani a vendégeket, akik hamar nyolcgólosra növelték a különbséget. Tíz perc volt hátra, amikor Pásztor Ákos kínaiból talált be Tamási kapujába, ezzel kilencgólos előnyt kidologozva (13-22). Sándor Ákos szépített, de már csak nyolc perc volt hátra a meccsből. Az utolsó öt percben már nem volt komoly tétje a játéknak, mindkét oldalon kiállítottak egy-egy játékost a játékvezetők, de a különbséget nem tudtuk számottevően csökkenteni. 15-22-es állásnál léptünk az utolsó három percbe, Tamási pedig sorban mutatta be a jobbnál jobb védéseket. Rédai góljával két perccel a vége előtt 16-22 volt az eredmény, Tamási pedig még bemutatott egy nagy védést a végén. A csapat legjobbja, Nagy Bence állította be a végeredményt hatodik góljával: 17-22. A szurkolók Tamási Zsoltot választották a legjobbnak.